سوئیچ شبکه, وبلاگ

StackPower سوئیچ سیسکو

سوییچ استک کابل | نت یک

درباره StackPower سوئیچ سیسکو چه می دانید؟ امروزه بیشتر مشاغل به شبکه ای که سطح بالایی از دسترس پذیری را ارائه کنند، نیاز بسیار زیادی دارند. یکی از مولفه های مهمی که نقش کلیدی در برقراری ارتباط شبکه ها دارد، سوییچ های شبکه هستند. با توجه به این مسئله سرپرستان شبکه باید با دقت بیشتری مبحث افزونگی برق سوئیچ ها را زمان طراحی شبکه ها مدنظر قرار دهند.

StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower سوئیچ سیسکو چیست و چه مزایایی دارد؟

StackPower سوئیچ سیسکو فناوری نوآورانه ای به حساب می آید که برند سیسکو ارائه داده و قادر به تجمیع و مدیریت توان سوییچ ها در قالب یک منبع تغذیه اشتراکی است. رویکرد مورد نظر به سرپرستان شبکه کمک خواهد کرد تا کنترل دقیق تری بر مصرف برق داشته باشند و صرفه جویی قابل ملاحظه تری در هزینه کل مالکیت (TCO) سوئیچ های کاتالیست سیسکو به عمل آورند.

به طور کلی، دو راه حل متداول برای افزونگی برق برای سوئیچ ها وجود دارد که افزونگی کامل و افزونگی جزئی نامیده می شود. در حالت افزونگی کامل، هر یک از سوئیچ ها به دو منبع تغذیه متصل می شوند، به طوری که اگر یکی از آن ها از کار بیفتد، دیگری وارد مدار خواهد شد؛ این طرح، افزونگی ۱:۱ نام دارد. در افزونگی جزئی نیز، یک منبع تغذیه اضافی برای چندین سوئیچ وجود دارد که به این طرح، افزونگی ۱:N گفته می شود که هر یک از معایب خاص خود را دارند.

اگر می خواهید درباره StackPower سوئیچ سیسکو اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه همراه ما باشید.

راه حل های مبتنی بر افزونگی (۱:۱) در اکثریت مواقع مورد استفاده قرار نمی گیرند، زیرا هر یک از سوئیچ ها، منبع تغذیه پشتیبان دارد که در حالت عادی غیرفعال است. راه حل های افزونگی (۱:N) زمان بیشتری نیاز دارند و تا زمانی که آنلاین شوند تاخیر زمانی به وجود می آورند.

StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower سوئیچ سیسکو

مزایای StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower سوئیچ سیسکو جایگزین قابل توجهی برای افزونگی برق برای سوئیچ های سیسکو ارائه خواهد داد و با تجمیع توان تمامی سوییچ ها این قابلیت را ارائه می کند تا برق اضافی در صورت نیاز در اختیار سوییچ هایی که نیازمند انرژی بیشتر هستند قرار بگیرد.

ادغام منابع تغذیه، یکی از کارآمدترین روش ها برای توزیع برق به شکل مساوی و درست در میان سوییچ ها به حساب می آید، زیرا هر سوییچ می تواند از مخزن برق استفاده کند و در صورتی که خراب شود منبع تغذیه، امکان تامین برق سوییچ هایی که منبع تغذیه آن ها خراب شده باشند وجود دارد.

سرپرستانی که تجربه کار با فن آوری StackPower سوئیچ سیسکو را دارند، به صورت کامل و دقیق از این نکته مطلع هستند که این فناوری چه قابلیت های ارزشمندی در اختیار آن ها قرار خواهد داد و از همان ابتدای به کارگیری، روند مصرفی انرژی سوییچ ها را به بهترین شکل مدیریت می کند.

کاری که فناوری مذکور انجام می دهد این است که یک مخزن (pool) برق برای سوییچ های پشته شده به وجود می آورد، به طوری که قادر به استفاده از یک منبع برق ذخیره شده خواهید بود.

به عنوان مثال، پشته ای از سوئیچ ها را تصور کنید که هر یک از سوئیچ ها وظیفه تامین انرژی موردنیاز دستگاه های PoE را دارند که هر کدام به شکلی تصادفی در سگمنت های مختلف شبکه مستقر شده باشند. این مکانیزم در بلندمدت هزینه انرژی شرکت ها را افزایش خواهد داد، زیرا سوییچ مجبور خواهد بود تا به طور تمام وقت انرژی مورد نیاز دستگاه های غیرضروری را تامین کند.

درست است که بعضی از سوییچ ها در این زمینه عملکرد هوشمندانه ای دارند و پس از گذشت مدت زمانی که پورتی مورد استفاده قرار نگیرد، جریان برق آن ها را قطع خواهند کرد، اما همگی از این شیوه تبعیت نمی کنند و بازهم مشکلاتی در این زمینه به وجود می آید.

 • موقعیت فیزیکی پاور ذخیره را بر یک stack از سوئیچ ها خلاصه می کند و امکان استفاده بهتر از ظرفیت توان موجود را فراهم می آورد .
 • بهره وری منابع انرژی را به حداکثر رسانده و به طور قابل توجهی هدر رفت منبع تغذیه را با گذشت زمان کاهش می دهند.
 • پاور مورد نیاز PoE+ را برای هر پورت موجود در stack تأمین یا تکمیل می کند.
 • دارای زیرساخت مقیاس پذیر PoE+ می باشد.
 • مشابه فن آوری Cisco StackWise به اندازه ای که نیاز است شما را ملزم به پرداخت هزینه می کند، نه بیشتر.
 • از طریق (eXpandable Power System (XPS، قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و راندمان مناسبی تا 9 سوئیچ را ارائه می دهد.
 • زمانی که ظرفیت اضافی در سیستم موجود باشد، دستگاه های پاور را خاموش می کند.
 • به دلیل بهبود کارآیی، فاصله بین خرابی ها را بیشتر می کند.
 • زمانی که پاور موجود به مقداری پایین تر از سطح توان اختصاصی می رسد، قابلیت StackPower سیسکو از مکانیزم intelligent load shed استفاده می کند تا تصمیم بگیرد که کدام دستگاه ها را خاموش کند.
 • زمانی که تمام قدرت موجود در مجموعه پاور از قبل اختصاص یافته شده باشد، یک سوئیچ نمی تواند توسط Cisco IOS Software بوت شود. اما این سوئیچ تا زمانی که پاور بیشتری برای بوت سازی دریافت کند، همچنان در StackPower به مشارکت خود ادامه می دهد.
StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower چه کار می کند؟

StackPower سوئیچ سیسکو یک مخزن pool برق مشترک را به وجو می آورد که به طور خودکار و به صورت هوشمندانه جریان برق اضافی مورد درخواست سوییچ هایی که درون پشته قرار دارند را تامین خواهد کرد. مزیت بزرگی که فناوری سیسکو StackPower دارد این است که با کاهش تعداد منبع های تغذیه مورد نیاز برای هر یک از سوئیچ ها و تعداد پریز های مورد نیاز در رک باعث کمتر شدن سیم کشی خواهد شد.

راه حل فوق ضمن کاهش و به حداقل رساندن اتلاف انرژی، مشکل نا کارآمدی عملکرد منابع تغذیه را در بارهای کمتر را برطرف می کند، گرمای درون رک را کمتر می کند و در نهایت هزینه تجهیزات برودتی را کاهش خواهد داد.

علاوه بر این،Cisco StackPower می تواند از فناوری سیسکو Expandable Power System 2200 (XPS 2200) برای استقرار مخازن انرژی قدرت مند تر و بزرگ تر نیز استفاده کند. این سیستم قابلیت پیاده سازی توپولوژی ستاره ای را نیز فراهم خواهد کرد که انرژی را با حداکثر تعداد 8 سوئیچ به اشتراک می گذارد. در مجموع فناوری StackPower سوئیچ سیسکو مزایای اضافی ای که در ادامه خواهیم گفت را نیز ارائه می کند.

 • قابلیت استفاده از قابلیت برق موجود
 • به حداکثر رساندن راندمان برق
 • تامکین برق مورد نیاز برای PoE+ برای هر پورت موجود در پشته
 • ارائه زیرساخت PoE+ و Cisco UPOE مقیاس پذیر

انواع سوییچ شبکه

برای خرید انواع سوئیچ شبکه – سوئیچ سیسکو و تجهیزات مربوط به این بحث از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنیم. در تماس تلفنی کلیه موارد موردنیاز برای خرید بهترین سوئیچ از طریق مشاورین نت یک ارائه می گردد. همچنین لازم به ذکر است که کلیه محصولات به همراه شمانت نامه های معتبر نمایندگی به فروش می رسند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *