وبلاگ

تلفن آی پی

تلفن آ پی | نت یک

تلفن آی پی با نام تلفن ویپ نیز شناخته می شود که ما در این مقاله دلایل خرید تلفن آی پی را بررسی خواهیم کرد.

چرا تلفن آی پی بخریم

تلفن آی پی به نام هایی دیگری نظیر تلفن آی پی، گوشی تلفن VoIP یا گوشی تلفن تحت شبکه و گوشی تلفن اینترنتی، شناخته می شود که با کمک اینترنت، با استفاده از کابل LAN و یا ارتباط وایرلس صدای شما را به شخص مقابل منتقل خواهد کرد به فرایند انتقال صدا از بستر شبکه اینترنت به اصطلاح ویپ (VoIP) گفته می شود.

قابلیت انتقال صدا بر برستر اینترنت یا همان VoIP در کنار دیگر امکانات ویژه ای که تکنولوژی سیپ یا SIP در اختیار تجهیزات نوین ویپ قرار داده، مانند انتقال تصاویر و ویدیو یا اطلاعات چند رسانه ای در مکالمات باعث شده که بسیاری از استفاده کنندگان خطوط شهری و تلفن های سنتی به استفاده از تلفن ویپ یا همان تلفن آی پی رو بیاورند.

از جمله دیگر امکانات ویژه ای که شبکه ویپ در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد، می توان به تلفن گویا، فکس، گزارش تماس و هزاران قابلیت دیگر اشاره کرد. قابلیت ها برای هر گوشی تلفن آی پی متفاوت بوده و شما با توجه به نیاز کسب و کار خودتان می توانید آن ها را انتخاب کنید.

تلفن ویپ

تلفن ویپ

استفاده متداول از گوشی تلفن آی پی VoIP IP Phone

همانطور که گفتیم تنوع تلفن های ویپ بسیار زیاد است و به یک مدل با مشخصات ثابت بسنده نمی کند. هر یک از تلفن های ویپ با توجه به ویژگی های متنوع و نیاز کاربران بر روی میز افراد قرار می گیرد.

گوشی های ویپ رده منشی با امکانات ویژه ای که برای منشی های شرکت ها در نظر گرفته اند به منشی ها این اجازه را می دهند تا تعداد زیادی از تماس ها را به صورت هم زمان مدیریت کنند. گزینه های متنوع دیگری در اختیار منشی ها نظیر، نگه داشتن تماس، انتقال تماس و قرار دادن تماس در صف و… نیز وجود دارد.

تلفن های ویپ مدیریتی نیز برای مدیران و صاحبان مشاغل طراحی شده اند که قابلیت هایی نظیر، انتقال تماس، در انتظار نگه داشتن تماس گیرنده، قرار دادن تلفن روی حالت مزاحم نشوید و … امکانات ویژه مدیریتی دیگر ارائه می دهند که می توانند ابزار مناسبی برای مدیر یک سازمان برای برقراری ارتباط متناسب باشند.

با توجه به مواردی که گفتیم باید بدانید که با وجود تنوع بسیار زیاد تلفن های ویپ شما باید گزینه مورد نظر خود را تهیه کنید. برای بررسی انواع مدل های تلفن ویپ، وارد سایت نت یک شوید و با توجه به توضیحات هر یک از محصولات گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

توصیه های خرید تلفن ویپ تلفن آی پی

ویژگی ها، قیمت تلفن ویپ، برندها و… از جمله مواردی هستند که در حین خرید و یا پیش از خرید تلفن ویپ باید مورد بررسی قرار بگیرند. به همین دلیل ما به شما اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد تا در حین خرید تلفن ویپ با مشکل مواجه نشوید.

آی پی فون مورد نظر خود را با جستجو در میان محصولات سایت نت یک انتخاب کنید. از آن جایی که تلفن های ویپ از سیستم های استاندارد پشتیبانی می کنند بنابراین برای استفاده از آن ها با مشکل مواجه نخواهید شد.

در صورتی که شما تلفن ویپ خود را از مراکز فروش معتبر مانند نت یک تهیه کنید احتمال هرگونه خطا و آسیب به صفر می رسد. برای انتخاب IP Phone همچنین می توانید با کارشناسان سایت نت یک تماس بگیرید و با انتخاب خرید آنلاین محصولات سایت ما را هرچه سریعتر و بدون بروز خطا دریافت کنید.

راه اندازی تلفن ویپ برای سازمان ها و کسب و کارهایی که به دنبال پیشرفت و طرقی هستند پیشنهاد می شود؛ بنابراین با استفاده از تلفن ویپ از حالت سنتی و استفاده از تلفن های قدیمی خارج خواهید شد. در گذشته تلفن ها از خطوط مخابراتی برای برقراری تماس استفاده می کردند اما امروزه تلفن های ویپ جایگزین آن ها شده است. در واقع امروزه تنها با اتصال با اینترنت تماس برقرار خواهید کرد و علاوه بر تماس صوتی قابلیت تماس تصویری را نیز دارید.

تلفن ویپ یا تلفن‌های اینترنتی انقلاب عظیمی را در صنعت ارتباطات صوتی ایجاد کرده اند. توجه داشته باشید که برای برقراری تماس در بستر اینترنت، در اولین مرحله، به راه‌اندازی یک مرکز تلفن VoIP   ویپ نیاز دارید. این مراکز با ارائه زیر ساخت‌های لازم، شرایط را برای استفاده از خطوط اینترنتی یا خط تلفن آنالوگ بدون نیاز به کابل کشی‌های سنگین، فراهم خواهد کرد.

تلفن آی پی

تلفن آی پی

خط تلفن اینترنتی تلفن آی پی

خطوط سنتی مخابرات به صورت آنالوگ ارائه می‌شدند. در این شرایط، باید از سرور اصلی تا درب منزل شما، با کابل مسی مخابرات پوشش داده می‌شد. سپس از ورودی منزل تا پشت پریز تلفن نیز سیم کشی می‌شد. در نهایت شما با اتصال یک دستگاه تلفن آنالوگ به این پریز، می‌توانستید به برقراری تماس بپردازید. این خطوط تلفن، هم‌چنان در منازل و بسیاری از محیط‌های کاری، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خط تلفن اینترنتی نیازی به کابل کشی مخابرات ندارد و روی بستر شبکه فعال می‌شود. در حقیقت، برای نصب و راه‌اندازی این خط‌ها، تنها راه‌اندازی یک شبکه به منظور اتصال به اینترنت کفایت می‌کند. یک خط اینترنتی، صدا را نه به صورت سیگنال‌های آنالوگ بلکه مانند یک بسته از داده‌ها و در بستر شبکه منتقل می‌کند.

اپراتورهای زیادی در کشورمان در زمینه ارائه و راه‌اندازی خطوط اینترنتی فعالیت می‌کنند. برای استفاده از این خط، باید متناسب با نیازها و انتظارات خود، اقدام به ثبت نام در یک اپراتور مورد اعتماد نمایید. پهنای باند اینترنت مناسب، اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز لازم برای استفاده از این خطوط محسوب می‌شود.

آسیاتک رسپینا، شاتل، صبانت، فرزانگان و حتی خود مخابرات، از جمله اپراتورهایی هستند که خطوط اینترنتی را به مشتریان ارائه می‌دهند. انتخاب اپراتور کاملا به نظر شما بستگی دارد. اما سوال اینجاست که آیا برای راه اندازی تلفن ویپ، تنها خرید و فعال سازی خط تلفن اینترنتی کفایت می‌کند؟ قطعا خیر!،

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد، برای راه اندازی تلفن ویپ، نیاز به تجهیز مرکز تلفن VoIP خواهید داشت. زیرا این تلفن‌ها از اساس، بر اساس تکنولوژی ویپ کار می‌کنند.

VoIP تلفن آی پی چیست؟

تلفن ویپ به تلفن هایی میگویند که بر پایه اینترنت فعالیت می کنند در واقع این تلفن ها برخلاف تلفن های سنتی که از سیم های مسی برای ایجاد تماس استفاده می کردند، استفاده خواهند کرد. تلفن های ویپ نسبت به تلفن های سنتی و قدیمی کم هزینه تر به حساب می آیند و برای برقراری ارتباط به خطوط مخابرات نیازی ندارند.

تعداد کارمندان برای خرید تلفن ویپ

این موضوع دقیقا مرتبط با پهنای باند اینترنت شما است. در واقع تلفن های ویپ با اینترنت فعالیت می کنند بنابراین اگر تعداد کارمندانی که از تلفن ویپ استفاده می کنند در مقایسه با سرعت اینترنت بیشتر باشد؛ بنابراین اینترنت جوابگوی نیاز تلفن های شما نخواهد بود.

بررسی سرویس اینترنت پیش از خرید تلفن آی پی

یکی از مواردی که پیش از خرید تلفن ویپ حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد سرویس اینترنت است که عملا کار دشواری نخواهد بود. به همین دلیل از صحت برقراری اتصال اینترنتی در تلفن ویپ اطمینان حاصل کنید زیرا همانطور که گفتیم محوریت تلفن ویپ بر پایه اینترنت است.

تلفن آی پی

تلفن آی پی

تعیین بودجه برای خرید تلفن آی پی

یکی از مسائل بسیار با اهمیت برای خرید تلفن ویپ قیمت تلفن ویپ است. در این بخش باید به این موضوع اشاره کنیم که شما می توانید تلفن ای ویپ را با انواع مختلف قیمت ها تهیه کنید اما این موضوع را در نظر داشته باشید که افزایش قیمت برخی مدل های تلفن ویپ به دلیل امکانات بیشتر آن ها است. البته این موضوع نشان دهنده عدم وجود قابلیت های متناسب در تلفن های ویپ ارزان نیست.

ویژگی های با اهمیت تلفن آی پی

پیش از خرید ویپ به این مسئله توجه کنید که کدام ویژگی در تلفن ویپ وجود دارد که برای شما اهمیت بیشتری خواهد داشت. سپس با توجه به آن اولویت تلفن ویپ مورد نظر خود را خریداری کنید.

بررسی ویژگی های مهم تلفن آی پی

به طور مثال ویژگی هایی که اط تلفن ویپ انتظار دارید را در دو بخش دسته بندی کنید. در بخش اول ویژگی های ضروری و در بخش دوم ویژگی هایی که دوست دارید با استفاده از تلفن ویپ به آن ها دسترسی داشته باشید هستند، سپس با در نظر گرفتن این ویژگی های تلفن مد نظر خود را انتخاب کنید.

سرویس تلفن آی پی VoIP

انتخاب سرویس متناسب تلفن ویپ اهمیت زیادی دارد به همین دلیل حتما اطلاعات کافی در خصوص ارائه دهندگان کسب کنید. ارائه دهنده باید به گونه ای باشد که اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد و اط صحت انجام کار اطمینان حاصل کند که ویپ در آینده با مشکل مواجه نشود.

خرید تلفن آی پی

خرید تلفن ویپ مستلزم کسب اطلاعاتی در خصوص ویژگی های تلفن ویپ است. پیش از خرید باید تمامی موارد مورد بررسی قرار بگیرند و با توجه به محصولات موجود برند های مختلف انتخاب انجام شود.

سخت افزار لازم برای تلفن ویپ voip

ATA یا آداپتور های مخصوص تلفن ویپ شرایط را برای اتصال همزمان تلفن های آنالوگ در محل کار شما فراهم می کند. این موضوع برای شرکت هایی حائز اهمیت است که همیشه از تلفن های سنتی استفاده می کردند و حالا قصد تعویض آن با تلفن های ویپ و امروزی را دارند.

با خرید دستگاه هایی که به آن ها Gateway  گفته می شود، می‌توانید مراکز تلفن VoIP را روی خطوط آنالوگ مخابرات هم راه‌اندازی کنید. البته توجه داشته باشید که تلفن های اینترنتی به Gateway نیازی ندارند.

تلفن ویپ

تلفن ویپ

پیکر بندی و تنظیم سیستم تلفن آی پی

در بیشتر موارد شما با اتصال تلفن به سیستم محلی تلفن ویپ را پیکربندی می کنید. با این‌حال در برخی مواقع ممکن است نیاز باشد که برخی از تنظیمات را روی سرور  ویپ VoIP نیز انجام دهید.

در صورتی که در این خصوص مهارت دارید می توانید به راحتی پیکربندی و تنظیمات را انجام دهید اما در صورتی که مهارت کافی را ندارید می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل دوباره تاکید می کنیم که حتما تلفن ویپ را از مراکز معتبر مانند نت یک تهیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *