دیگر

چرا شرکت ها به پشتیبان شبکه ویپ نیاز دارند؟

اتصال ویپ در شبکه تلفنی | نت دیک

چرا شرکت ها به پشتیبان شبکه ویپ نیاز دارند؟ پشتیبان شبکه؛ فعالیت سیستماتیک یکی از مهمترین برنامه های داخلی مربوط به شرکت های سازمان یافته است که در سطوح مختلفی صورت می گیرد و قادر است هزینه های مربوط به ارتباطات داخلی یک شرکت و ارتباطات خارج از حوزه محلی را کاهش داده و سرعت دریافت اطلاعات را ارتقا دهد.

شرکت نت یک با بهره مندی از کارشناسان کار آزموده در حوزه ی شبکه اقدام به ارائه ی قرارداد های مختلفی در حوزه ی پشتیبانی شبکه متناسب با نیاز سازمان شما می نماید، برای مشخصات و مشاوره در زمینه ی پشتیبانی شبکه میتوانید با شماره تماس های ما در سایت نت یک تماس حاصل فرمایید.

به نظر شما چرا شرکت ها به پشتیبان شبکه ویپ نیاز دارند؟

فعالیت سیستماتیک با توجه به حوزه عملکرد یک سازمان و یا شرکت در محدوده خاصی از سطح محلی تا بین المللی صورت می گیرد؛ حتی بسیاری از ما با فعالیت های روزمره خود در نوعی فعالیت سیستماتیک قرار گرفته ایم. با این حال سیستماتیک شدن سازمان ها و شرکت های تجاری، اجتماعی، سیاسی، مذهبی و مواردی از این دست با سیستماتیک شدن برنامه روزانه ما متفاوت بوده و با علوم مربوط به فناوری اطلاعات مرتبط هستند.

شبکه ای نمودن ارتباطات و اطلاعات سازمانی، مهمترین دستاورد علوم کامپیوتری در زمینه سیستماتیک نمودن فعالیت های سازمانی است که با ضرورت خلق حرفه ای با عنوان پشتیبانی شبکه همراه شد. در این مقاله علاوه بر ارائه اطلاعاتی در خصوص پشتیبانی شبکه، پشتیبان شبکه ویپ و مواردی از این دست به تشریح ضرورت شرکت ها در خصوص استخدام پشتیبان شبکه ویپ خواهیم پرداخت.

کارشناس و یا پشتیبانی شبکه ویپ به عنوان یک فرد کاملا متخصص در عرصه نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر با هدف پشتیبانی از یک شبکه خاص استخدام می شود. وی این هدف را با توجه به افعال ذیل عملی می سازد:

 • نظارت دقیق و کاملا فنی بر حفظ امنیت سیستم ها و حفاظت از آنتی ویروس های نصب شده
 • نصب نرم افزار و یا سخت افزارهای نوین و با توجه به پیشرفت های بین المللی فناوری های مربوط به کامپیوتر
 • خلق حساب کاربری، رمز و مجوزهای مربوط به ورود و عبور کاربران برای سرورهای مدیریت شبکه و یا مدیریت اینترنت
 • ثبت تمامی تغییرات ایجاد شده در ساختار کلی شبکه، نام کاربری و رمز عبور
 • ارائه آموزش های نوین و کاربردی به دیگر کارکنان مشغول فعالیت در این حوزه
 • ثبت گزارشات مربوط به عملکرد روزانه
 • رفع مشکلات مربوط به تعمیر و نگهداری سیستم ها و شبکه مورد نظر
پشتیبان شبکه

پشتیبان شبکه

اهمیت حفظ امنیت داده ها در voip 

یکی از مهم ترین مسائلی که هر مسیر انتقال داده ای بسیار اهمیت دارد، وضعیت حفظ ایمنی داده ها است که انتقال داده از طریق ویپ هم از این قاعده مستثنی نیست و این مسئله زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که داده های منتقل شده، امنیتی باشند. به منظور حفظ امنیت اطلاعات در سرویس دهی ویپ می بایست از سیستم های حفاظتی قوی استفاده کرد به طوریکه داده در سرتاسر مسیر انتقال، دارای پوشش امنیتی باشد. اهمیت این پوشش دهی به اندازه است که گفته می شود همزمان با راه اندازی ویپ، باید از سیستم های حفاظتی در راستای پوشش دهی داده ها کمک گرفت.

یکی از روش های حفظ امنیت داده ها در پشتیبانی voip ، استفاده از آنتی ویروس است‌. از آنجاییکه همواره در شبکه های کامپیوتری امکان حمله سایبری وجود دارد، پیشنهاد می شود که نصب انتی ویروس مطمئن غافل نشوید. سعی کنید در بازه های زمانی مطمئن اقدام به به روز رسانی سیستم امنیتی خود کنید چرا که قدیمی شدن این نسخه ها گاهی عدم کارایی مناسب را در پی دارد.

توجه داشته باشید که سیستم ویپ در داخل خود دارای تنظیمات حفظ امنیت سیستم است که باید این تنظیمات را با دقت راه اندازی کرد. و در نهایت اینکه به منظور حفظ امنیت کامل انتقال داده ها به واسطه سرویس ویپ باید جدید ترین نسخه های نرم افزاری بهره گرفت.

پشتیبان شبکه چیست؟

پشتیبانی شبکه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در راستای حفظ، نگهداری و رفع مسائل مربوط به یک شبکه صورت می گیرد. امروزه با پیشرفت فناوری اطلاعات و دیگر علوم مرتبط با کامپوتر و رایانه، پشتیبانی شبکه هم ارتقا یافته و در زمره یکی از مهمترین اقدامات شرکت ها در زمینه فعالیت های منظم و هدفمندانه قرار گرفته است.

پشتیبانی شبکه در دو حوزه ی سخت افزاری و نرم افزاری انجام می شود و ممکن است از شبکه ای به شبکه دیگر متفاوت باشد. با این حال یک سری از فعالیت های کلی در این حرفه وجود دارد که پایه و اساس پشتیبانی شبکه در تمامی شرایط را تشکیل می دهد و در تمامی شبکه های موجود یکسان است. چنین حرفه ای فعالیت سیستماتیک یک شرکت خاص را رقم می زند.

چنین فعالیت های یکسان و مشابهی در سطح شرکت ها و سازمان های مختلف، اساس حرفه و شغلی با عنوان پشتیبانی شبکه را فراهم نموده است که در دنیای مدرن و وابسته به فناوری اطلاعات می تواند در زمره مهمترین مشاغل نوین قرار گیرد.

پشتیبان شبکه ویپ کیست؟

پشتیبان شبکه ویپ فردی است که در عرصه مهندسی شبکه فعالیت می کند. شبکه گونه ای سیستم مرتبط با فناوری اطلاعات است و از اجزای مختلفی تشکیل شده است. پشتیبان شبکه با عناوین مختلفی همچون مهندس شبکه، کارشناس شبکه و یا حتی مهندس امنیت شبکه شناخته می شود.

پشتیبان شبکه ویپ با تکیه بر مهارت تخصصی و علمی خود و همچنین دستاوردهای تجربی و با کسب علوم نوین در عرصه فناوری اطلاعات، سیستم سازمان یافته در یک شرکت و یا سازمان را ایجاد نموده و آن را مدیریت می نماید. این مدیریت نیازمند هوش، تعهد، تخصص، زیرکی و علم بسیار است.

پشتیبان شبکه ویپ باید همواره در راستای علوم ارتقا یافته مربوط به فناوری اطلاعات حرکت نموده و با تمامی پیشرفت های صورت گرفته در این عرصه آشنا باشد؛ چرا که حرفه پشتیبانی شبکه بسیار پویا بوده و با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر و تحول است. این امر بویژه در خصوص سیستم امنیت شبکه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

فعالیت های پشتیبان شبکه ویپ در یک شرکت

شرکت ها با توجه به قرار گرفتن در محدوده یک سیستم سازمان یافته نیازمند بررسی همه جانبه فعالیت اعضا و دستاوردهای شرکت، حفظ مسائل امنیتی، گسترش روابط منظم و ارتقای سطح فعالیت سیستماتیک درون شبکه ای خواهند بود. چنین امری جز با استمداد از فردی که مهارت لازم در عرصه پشتیبانی شبکه را داراست امکان پذیر نخواهد بود.

پشتیبان شبکه ویپ فعالیت خود را با توجه به تعریف صورت گرفته در این حرفه به انجام می رساند؛ حفظ، نگهداری و رفع مشکلات صورت گرفته در شبکه یک شرکت اساس و پایه فعالیت وی را تشکیل می دهند. همانگونه که در مطالب پیشین بیان شد، این اقدامات در عرصه های متفاوتی از قطعات سخت افزاری و مسائل نرم افزاری سیستم ها صورت می گیرد.

رفع مسائل و مشکلات سخت افزاری مهمترین انگیزه شرکت ها از استخدام پشتیبان شبکه ویپ است. با این حال نباید تصور نمود که مشکلات نرم افزاری را می توان بدون استمداد از یک مهندس شبکه حل و فصل کرد. تمامی این مسائل در حوزه حرفه پشتیبان شبکه ویپ قرار دارد و عامه اجتماع بدون تخصص توانایی رفع چنین مسائلی را نخواهند داشت.

چرا شرکت ها به پشتیبان شبکه ویپ نیاز دارند؟

در صورتی که با وظایف تخصصی پشتیبان شبکه ویپ آشنا شوید، مطمئنا با ضرورت استخدام پشتیبان شبکه ویپ و جواب این سوال که چرا شرکت ها به پشتیبان شبکه ویپ نیاز دارند هم آشنا می شوید. کارشناس شبکه در یک شرکت وظایف ذیل را برعهده دارد:

 • آشنایی با نرم افزار و سخت افزارهای نوین و نصب آن ها بر روی شبکه
 • ایجاد سیستم سازمان یافته امنیتی برای شرکت
 • اقدامات مربوط به حفظ، نظارت و ارتقای امنیت شبکه
 • ثبت تمام تغییرات ساختاری شبکه و گزارش آن به مسئولین و کاربران
 • ثبت گزارشات مربوط به عملکرد روزانه شبکه
 • انجام تعمیرات و رفع مشکلات موجود بویژه در حوزه سخت افزاری
 • ارائه آموزش های مرتبط با حوزه پشتیبانی شبکه به کارکنان

شرکت های سازمان یافته با اهداف بلند مدت ناگزیر از استخدام پشتیبان شبکه ویپ کاملا حرفه ای بوده و عدم دقت در این امر می تواند خدشه بسیاری به اعتبار شرکت در سالیان بعد و حتی در کوتاه مدت وارد سازد.

استخدام پشتیبان شبکه ویپ حرفه ای

صرفا یک مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدارک معتبر از سازمان های دیگر نمی تواند تایید کننده حرفه ای بودن مهندس شبکه باشد. حرفه ای بودن نیازمند برخی از روحیات اخلاقی و درونی فرد از جمله تعهد پذیری، قدرت استدلال و استنتاج، فن بیان قوی در ارائه نقد و بررسی لازم و ذکر موانع موجود و همچنین نیازمند برخی از تجربیات فنی در این رشته است.

امروزه استخدام پشتیبان شبکه ویپ از طرق مختلفی فراهم شده است اما استخدام یک فرد ماهر با جست و جو در یک محدوده شهری و یا محلی خاص، شانس شما را برای دست یافتن به برترین های این عرصه کاهش می دهد. فضای مجازی امکان تبادل نظر با حرفه ای ترین های سطح کشور را فراهم ساخته و می تواند شانس شما را جهت استخدام برترین پشتیبان های شبکه افزایش دهد.

در صورتی که قصد استخدام یک و یا چند نفر جهت پشتیبانی از شبکه شرکت خود را دارید می توانید از طریق وب سایت نت یک اقدام نموده و با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه تماس بگیرید. مشاوران ما شما را جهت استخدام حرفه ای ترین ها یاری خواهند نمود.

جالب است بدانید خیلی از افراد به جای پشتیبان شبکه ویپ تایپ می کنند \ajdfhk af;i ,d\

شرکت های مناسب پشتیبانی ویپ

اولین سوالی که ممکن است پس از این که تصمیم بر راه اندازی سیستم ویپکردید برایتان ایجاد شود این است که چگونه یک شرکت یا سازمان مناسب برای پیاده سازی این سیستم انتخاب کنیم. برای پاسخ به این سوال کافیست چند پارامتر مهم در شرکت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

 • هزینه پیاده سازی : قطعا مهم ترین پارامتر برای انتخاب شرکت هزینه پیاده سازی می باشد. برای رسیدن به مناسب ترین نتیجه کافیست قیمت ها را مقایسه کنید. پشتیبان شبکه ویپ
 • رزومه کاری : قطعا تجربه کاری مسئله ای بسیار مهم می باشد. سعی کنید شرکتی را برای این موضوع انتخاب کنید که تجربه درخشانی در زمینه راه اندازی ویپ داشته باشد. پشتیبان شبکه ویپ
 • خدمات پس از فروش : مهم ترین پارامتر بعد از هزینه، خدمات پس از فروش می باشد. شرکتی که برای راه اندازی این سیستم انتخاب می کنید باید خدمات پس از فروش با کیفیت را برای شما تضمین کند.

کاهش هزینه ها به کمک پیاده سازی ویپ:

برخی از دلایلی که باعث کاهش هزینه های سازمان به کمک راه اندازی ویپ می شود عبارت است از :

 • عدم نیاز به بستر زیرساختی مستقل : همانطور که می دانیم برای پیاده سازی سیستم ویپ در یک سازمان، احتیاجی به بستر زیرساختی یا کابل کشی جداگانه نیست و شما می توانید مرکز تلفنی ویپ را روی بستر شبکه ( که در اکثر سازمان ها وجود دارد ) پیاده سازی نمایید. پس در بسیاری از سازمان ها و ادارات برای نصب سیستم ویپ احتیاجی به کابل کشی مجدد و راه اندازی بستری مستقل وجود ندارد. که همین امر اعث کاهش هزینه نصب سیستم تلفنی می شود. پشتیبان شبکه ویپ
 • استفاده از تلفن های نرم افزاری : برای استفاده از مرکز تلفن ویپ علاوه بر تلفن های IP سخت افزاری می توانید از تلفن های نرم افزاری یا سافت فون ها هم استفاده کنید که همین امر باعث کاهش هزینه های راه اندازی و نصب سیستم ویپ می شود.
 • کاهش هزینه های تلفنی سازمان : همانطور که می دانیم، استفاده از یک مرکز تلفن اختصاصی در سازمان باعث می شود تا کارمندان برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران حاضر در شرکت یا شعبات دیگر سازمان، از بستر مخابراتی استفاده نکنند و ارتباط خود را از طریق لینک داخلی موجود برقرار کنند که همین امر باعث کاهش هزینه های تلفنی یک سازمان خواهد شد.

خدمات نصب و راه اندازی ویپ

 1. فروش ماژول های توسعه نرم افزاری : یکی از محصولات ارائه شده در فروشگاه نت یک ماژول های توسعه مراکز تلفنی می باشد. در صورتی که می خواهید با توسعه سیستم تلفنی سازمان خود، بازدهی سازمان را افزایش داده و کسب و کار خود را توسعه دهید، می توانید از ماژول ها و نرم افزار های توسعه سیستم تلفنی استفاده نمایید. برخی از این ماژول ها عبارت است از : ماژول نظر سنجی، ماژول تماس خودکار و …. پشتیبان شبکه ویپ
 2. فروش محصولات آموزشی : یکی دیگر از فعالیت های نت یک در زمینه سیستم های تلفنی ویپ، ارائه محصولات آموزشی و برگزاری دوره های تخصصی می باشد. برای یادگیری این سیستم بی نظیر علاوه بر مقالات سایت می توانید از آموزش های ویدیویی و دوره های حضوری نت یک استفاده نمایید. پشتیبان شبکه ویپ
 3. فروش تجهیزات : گروه نت یک با ارائه تجهیزات و قطعات با کیقیت، شما را در راه اندازی و پیاده سازی مراکز تلفنی تحت شبکه (ویپ) یاری می نماید. شما عزیزان می توانید تجهیزات مورد نیاز خود را در فروشگاه سایت بررسی کنید و پس از مقایسه محصولات و مطالعه اطلاعات دقیق ویزگی آن ها، در صورت تمایل سفارش خرید خود را ثبت نمایید. در صورتی که برای تهیه یا انتخاب محصول مورد نیاز خود به راهنمایی احتیاج داشتید، کارشناسان نت یک آماده ارائه مشاوره تخصصی و رایگان به شما عزیزان خواهند بود.
 4. نصب و راه اندازی ویپ : یکی دیگر ار خدمات نت یک در راستای راه اندازی مرکز تلفنی ویپ، ارائه مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی سیستم های تلفنی ویپ می باشد. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات دقیق در مورد مراکز تلفنی ویپ، هزینه راه اندازی، امکان سنجی و …. هستید می توانید با ما تماس حاصل فرمایید و با از طریق بخش درخواست کارشناس پیام خود را ثبت کنید تا کارشناسان نت یک در اولین فرصت با شما تماس گیرند. پشتیبان شبکه ویپ

اگر قرارداد پشتیبانی ویپ نداشته باشید چه چیزهایی را از دست می دهید؟

سرویس تان به روزرسانی نمی شود

زمانی که سیستم تلفن تان به روزرسانی نشود از داشتن امکانات جدید محروم می مانید و باگ های سیستم شما هیچ وقت رفع نمی شود. علاوه بر این؛ به روزرسانی به دلیل رفع باگ های امنیتی درصد هک شدن سرویس ویپ را کاهش می دهد. پشتیبان شبکه ویپ

نمی توانید مشکلات را در لحظه حل کنید

نداشتن قرارداد پشتیبانی ویپ به این معناست که در زمان بروز مشکل در سیستم تلفن ویپ و قطع شدن تماس های تان نمی توانید آن ها را حل کنید و مجبورید برای حل این مشکلات زمان زیادی را برای پیدا کردن یک متخصص بگذارید. پشتیبان شبکه ویپ

مشتریان تان را از دست می دهید

فرض کنید سیستم تلفن ویپ شما در یک روز شلوغ کاری دچار اختلال شده است، امکان پاسخ گویی به هیچ تماسی را ندارید و کسی نیست که این مشکل را حل کند؛ بدیهی است که این شرایط باعث از دست دادن مشتریان تان می شود.

آرامش تان را از دست می دهید پشتیبان شبکه ویپ

داشتن پشتیبانی ویپ چیزی شبیه به داشتن فردی ست که در زندگی با حضورش دلگرم هستیم. نگرانی برای احتمال اختلال در سیستم و نبود شرکتی که بتواند این مشکلات سیستمی را حل کند، می تواند باعث سلب آرامش شما شود.

پشتیبان شبکه ویپ

شرکت نت یک با بهره مندی از کارشناسان کار آزموده در حوزه ی شبکه اقدام به ارائه ی قرارداد های مختلفی در حوزه ی پشتیبانی شبکه متناسب با نیاز سازمان شما می نماید، برای مشخصات و مشاوره در زمینه ی پشتیبانی شبکه میتوانید با شماره تماس های ما در سایت نت یک تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *