وبلاگ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

پرفروش ترین و بهترین تلفن ویپ سال 2024 را بشناسید

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ چیست؟ چرا باید از مرکز ویپ استفاده کنیم؟ سال ها پیش که تکنولوژی های ارتباطی مثل امروز پیشرفت و توسعه نداشتند، ارتباطات تلفنی روی بستر آنالوگ بود و کمتر نام مرکز تماس VOIP یا کال سنتر را می شنیدیم. همانطور که امروز سیستم های IPTV بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته اند، سیستم های ارتباطی نوین هم که بر پایه IP می باشند هم مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته اند.

در صورتی که بخواهیم مرکز تماس ویپ را خیلی کوتاه توصیف کنیم، در حقیقت به بخشی از شرکت که دارای تعدادی اپراتور جهت پاسخگویی به حجم زیادی از تماس های ورودی و خروجی به کمک سیستم تلفنی VOIP است، گفته می شود. ارتباطات تلفنی در کسب و  کارهای امروزی یک روش ارتباطی بسیار موثر و ساده جهت برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان جهت فروش خدمات و محصولات شرکت ها به حساب می آید.

مثلا در صورتی که شرکتی در حوزه ارائه محصولات نرم افزاری فعالیت دارد، بدیهی بوده که در پی فروش خدمات، پشتیبانی محصول وجود دارد و به مرور زمان، افزایش پشتیبانی محصول هم بیشتر خواهد شد. در این شرایط با وجود حجم تماس زیاد نیاز به استفاده از مرکز تماس ویپ احساس می شود که بر اساس تصمیمات مدیران شرکت امکان استقرار کال سنتر در محل شرکت با به طور برون سپاری وجود خواهد داشت.

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

نت یک یکی از بهترین مراکز ارائه کننده خدمات ویپ و فروش تلفن ویپ سیسکو – گرند استریم – یالینک و … می باشد. برای خرید محصولات، استفاده ازخدمات نصب و راه اندازی و همینطور رفع ابهامات خود از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما در نت یک تماس بگیرید. (راه های ارتباطی در همین سایت درج شده است)

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ برای کسب و کارهای کوچک تا بزرگ

افزایش سرعت پاسخگویی

هر چقدر زمان انتظار برای فرد افراد کمتر شود، رضایتمندی آن ها نسب به نحوه ارائه خدمات هم افزایش پیدا می کند. مرکز تماس ویپ به شما این امکان را می دهد تا بتوانید زمان انتظار را برای مشتریان خود کاهش و کیفیت و سرعت پاسخگویی را افزایش دهید. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مرکز تماس وظیفه ارائه پاسخگویی به حجم زیادی از تماس ورودی یا برقراری تماس خروجی را به عهده دارد. پس با وجود این امکان میزان سرعت در پاسخگویی به مشتریان در این سیستم ارتباطی بالا بوده و افراد تماس گیرنده زمان کمتری را در صف تماس در انتظار مکالمه با اپراتور می مانند.

امکان شیفت بندی اپراتورهای مرکز تماس

بسیاری از کال سنترها به طور ۲۴ ساعته در حال پاسخگویی به مشتریان خود می باشند. مثلا مرکز تماس همراه اول، مرکز تماس ایرانسل و به طور کلی شرکت های اینچنینی که خدمات ارائه می دهند. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

این مراکز تماس هر ۸ ساعت شیفت را تغییر می دهند تا نیروی تازه نفس جایگزین نیروهای شیفت قبلی شود. اپراتورهای هر شیفت از یک کامپیوتر و تلفن مشارکتی کمک می گیرند. با این تفاوت که کاربران برای ورود به پنل کاربری خود از نام کاربری شخصی خود کمک می گیرند که در نهایت اطلاعات عملکرد، حضور، غیاب و زمان استآسان آن ها به طور تفکیک شده ثبت خواهد شد.

افزایش بهره وری در فروش و خدمات

وقتی بتوانید به حجم زیادی از تماس های ورودی برای فروش محصولات خود پاسخ دهید، سرنخ های بیشتری برای کسب و کار شما ایجاد شده و فروش شما افزایش میابد. همینطور وقتی بتوانید در کمترین زمان ممکن پشتیبان مشتریان خود باشید، موجب افزایش سطح کیفیت پاسخگویی و در نهایت افزایش رضایتمند مشتریانتان می شود.

مرکز تماس ویپ به علت اینکه توانایی پشتیبانی از حجم زیادی از تماس های ورودی و خروجی را دارد، موجب افزایش فروش و افزایش کیفیت ارائه خدمات و پشتیبانی در شرکت یا سازمان شما می شود.

نظارت بر عملکرد اپراتورها به کمک مرکز تماس

کال سنترهایی که به طور شیفتی فعالیت دارند، برای ثبت اطلاعات حضور غیاب، استآسان، میزان مکالمه و … نیاز اساسی به سیستمی جهت بررسی و نظارت بر عملکرد اپراتورها دارند. بعضی از شرکت ها و سازمان ها هم حقوق اپراتورها را بر اساس عملکرد یا بر اساس دقیقه پرداخت می کنند که مرکز تماس ویپ می تواند مزیتی برای اینگونه کسب و کارها باشد.

یکی از پر اهمیت ترین مواردی که در راه اندازی مرکز تماس به آن توجه می شود، امکان نظارت و تهیه گزارش بر اساس عملکرد اپراتورهای مرکز تماس VOIP می باشد. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

بازاریابی تلفنی با کمک مرکز تماس VOIP

بعضی از کسب و کارها در برهه ای از زمان تصمیم می گیرند برای محصولی خاص بازاریابی تلفنی کنند و محصولات خود را با کمک تماس با یک دسته شماره تلفن معرفی کنند. مرکز تماس VOIP می تواند به طور درون سازمانی یا به طور برون سپاری به اینگونه کسب و  کارها کمک کند تا فروش خود را افزایش دهند.

در سال های اخیر بازاریابی تلفنی بسیار مورد استقبال قرار گرفت. به نوعی که شرکت هایی به وجود آمدند تا بتوانند این نیاز را برای شرکت های دیگر به طور پروژه ای پشتیبانی کنند. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

انواع مرکز تماس ویپ

مرکز تماس تحت شبکه یا ویپ درون سازمانی

همانطور که از نام این مرکز تماس مشخص است این سیستم درون شرکت مستقر می شود و همه مدیریت با کمک سرورهای درون سازمانی صورت می گیرد. مرکز تماس ویپ درون سازمانی طوری طراحی می شود که سرورها و همه تجهیزات درون شرکت می باشند. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

همینطور اپراتورها هم در محل شرکت برای پاسخگویی حضور خواهند داشت. امنیت بالا و دسترسی آسان از مزایا و هزینه استقرار و نگهداری از معایب این روش استفاده از کال سنتر می باشد.

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مرکز تماس برون سازمانی (برون سپاری مرکز تماس)

در شرایطی دیگر امکان دارد شرکتی به علت کاهش هزینه های داخلی ارائه پشتیبانی، پاسخگویی یا بازاریابی تلفنی را به شرکتی دیگر واگذار کند. در این شرایط یک شرکتی که تخصص در مرکز تماس دارد امکان ارائه خدمات به اینگونه کسب و کارها را خواهد داشت. در حقیقت این کسب و کار ارتباطات تلفنی خود را برون سپاری کرده.

امکان دارد شرکتی در یک برهه از زمان فعالیت خود یا به طور منظم تصمیم به استفاده موقت از خدمات مرکز تماس بگیرد. در این شرایط داشتن یک مرکز تماس درون سازمانی امکان دارد برای این کسب و کار توجیه مالی نداشته باشد یا فضای مناسبی برای استقرار وجود نداشته باشد. مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مرکز تماس ویپ ابری

سومین روش استفاده از مرکز تماس ویپ به طور مجازی یا ابری می باشد. مرکز تماس ابری در حقیقت مشابه مرکز تماس محلی یا درون سازمانی است با این تفاوت که همه تجهیزات و سرورها در یک شرکت دیگر مستقر بوده و شما صرفا از خدمات آن به طور اشتراکی استفاده می کنید.

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مزایای استفاده از مرکز تماس ویپ

مرکز تماس VOIP راهکاری برای ارتباطات تلفنی حساس کسب و کار شما

احتمالا شما کسب و کاری با میزان حجم تماس های ورودی و خروجی زیادی دارید که به دنبال اطلاعاتی در مورد مرکز تماس تحت شبکه یا ویپ می گردید. بدون شک داشتن یک مرکز تماس حرفه ای می تواند کمک بزرگی به افزایش فروش و پیشرفت سازمانی شما کند. افزایش رضایتمندی مشتریان، بررسی دقیق عملکرد اپراتورها و افزایش سرعت پاسخگویی عواملی می باشند که شما را در مسیر پیشرفت و افزایش درآمد سازمان قرار می دهند.

انتخاب نوع مرکز تماس ویپ، بر اساس نیازمندی و بودجه سازمان شما صورت می گیرد. امکان دارد شما بودجه کافی برای پیاده سازی مرکز تماس داشته باشید اما نیاز شما به این خدمات موقت باشد، پس می توانید از روش برون سپاری مرکز تماس یا مرکز تماس ابری استفاده کنید. در صورتی که تصمیم به استفاده از هر کدام از روش های این سیستم ارتباطی دارید اما هنوز نتوانسته اید تصمیم درستی بگیرید می توانید با هر یک از شماره های درج شده در وبسایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان نت یک بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *