سوئیچ شبکه, وبلاگ

سوئیچ PoE چیست؟

چرا سوئیچ سیسکو بهترین انتخاب پیش روی ماست؟

سوئیچ PoE چیست؟ چرا باید برای خرید سوئیچ شبکه PoE هزینه کنیم؟ یکی از پر اهمیت ترین تجهیزات شبکه موجود در جهان سوئیچ شبکه می باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید یکی از پرکاربردترین سوئیچ های شبکه، سوئیچ های PoE می باشند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که سوئیچ PoE چه کاربردهایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم که سوئیچ های PoE قابلیت این را دارند تا برق بعضی از تجهیزاتی که تحت شبکه می باشند را تامین کنند.

همین مسئله سبب گردید تا ما در این مقاله مواردی مانند فناوری PoE چیست؟ کاربرد سوئیچ PoE، تفاوت سوئیچ PoE اکتیو با سوئیچ PoE پسیو، مزایای PoE و …  را مورد بررسی قرار دهیم. در این صورت شما می توانید با دید باز و آگاهی کامل برای خرید سوئیچ شبکه اقدام کنید. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیش تر با فناوری PoE و سوئیچ های PoE تا پایان این مقاله با ما در وب سایت نت یک همراه باشید.

سوئیچ PoE چیست؟

سوئیچ PoE چیست؟

PoE چیست؟ سوئیچ PoE چیست؟

اگر اطلاعاتی نسبت تکنولوژی PoE در اختیار ندارید در گام اول بهتر است بدانید که PoE مخفف عبارت Power over Ethernet است. در حقیقت معنی این عبارت انتقال برق با کمک کابل شبکه می باشد. این روزها تجهیزات زیادی وجود دارند که برق آن ها توسط کابل اترنت تامین می شود. در این صورت شما برای راه اندازی بعضی از تجهیزات نیاز به کابل برق نخواهید داشت.

مثلا در صورتی که تصمیم دارید برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه اقدام کنید تنها کافی است دوربین تحت شبکه ای را انتخاب کنید که با تکنولوژی PoE سازگار باشد. به همین علت در صورتی که این دوربین را به سوئیچ Poe متصل کنید میزان برق مورد نیاز دوربین توسط سوئیچ تامین می شود.

در ادامه باید به یک موضوع مهم هم اشاره کنیم، فناوری PoE (برق و داده ها) را به طور همزمان با کمک کابل اترنت منتقل می کند و موضوع جالب این بوده که سیگنال های داده و جریان برق در داخل کابل اترنت هیچ تداخلی با یکدیگر پیدا نخواهند کرد.

سوئیچ PoE چیست؟

سوئیچ PoE چیست و چه انواعی دارد؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی بوده که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. شایان ذکر است بدانید سوئیچ PoE یک نوع سوئیچ شبکه بوده که از تکنولوژی PoE پشتیبانی می کند. درواقع وقتی تجهیزات اکتیو به سوئیچ PoE وصل می شود سوئیچ بررسی می کند که آیا تجهیزات متصل شده با تکنولوژی PoE سازگار است یا خیر. موضوع بسیار مهم این بوده که در صورت سازگار بودن تجهیزات با PoE، میزان برق تجهیزات تامین می شود. دقیقا تفاوت سوئیچ PoE و سوئیچ های معمولی در همین مبحث می باشد.

در ادامه بهتر است به انواع سوئیچ PoE اشاره کنیم. لازم به ذکر است بدانید سوئیچ ها در گونه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. به همین علت شما می توانید بر اساس نیاز و حجم کار میان نمونه های مختلف به خرید سوئیچ های غیر مدیریتی که دارای قیمت ارزانی می باشند و تعداد پورت آن ها هم کم است بپردازید یا برای خرید سوئیچ های مدیریتی اقدام کنید. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که سوئیچ های 8 پورت، 12 پورت، 24 پورت، 48 پورت در انواع مدیریتی و غیر مدیریتی در بازار موجود شما به آسانی می توانید برای خرید آن اقدام کنید.

سوئیچ PoE چیست؟

سوئیچ PoE چیست؟

مزایا فناوری سوئیچ PoE چیست؟

در این قسمت بهتر است اطلاعاتی را نسبت به مزایای فناوری PoE در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است بدانید که استفاده از این فناوری موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود که این مسئله برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر این فناوری انعطاف پذیری، اطمینان پذیری و مقیاس پذیری بالایی دارد. در ثانی امینیت قابل توجه آن موجب می شود تا از تجهیزات به طور کامل محافظت شود. در ادامه هرکدام از پارامتر های ذکر شده را به طور مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما اطلاعات کامل تری نسبت به مزایای فناوری PoE به دست بیاورید در نتیجه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سوئیچ PoE چیست؟

صرفه جویی در زمان و هزینه

یکی از مزایای فناوری PoE عدم نیاز به کابل کشی برق است که موجب آسان تر شدن مراحل کار می شود. همانطور که می دانید نصب کابل شبکه کار ساده ای نیست و مطمئناً برای انجام این کار به تکنسین یا متخصص نیاز خواهید داشت. در نتیجه کابل کشی می تواند زمان شما را بیش تر درگیر کند. از سوی دیگر استفاده از یک فرد متخصص می تواند هزینه های جانبی به همراه داشته باشد. در نهایت در صورتی که از سوئیچ PoE استفاده کنید به علت عدم نیاز به کابل کشی می توانید در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید.

سوئیچ PoE چیست؟

اطمینان پذیری

در مورد مبحث اطمینان پذیری بهتر است ذکر کنیم که برق مورد نیاز تجهیزات در فناوری PoE از منبع مرکزی تامین می شود که این مسئله می تواند به کاربر اطمینان دهد. در نتیجه می توان به این استنباط رسید که استفاده از یک منبع برق دائمی موجب می شود تا اثر قطعی برق خنثی گردد.

سوئیچ PoE چیست؟

انعطاف پذیری

انعطاف پذیر بودن فناوری PoE در سوئیچ PoE یک مشکل بزرگ را حل کرده و آن هم عدم نیاز به پریز برق برای نصب بعضی از تجهیزات برقی می باشد. همین مسئله موجب خواهد شد تا روند کار به شدت لذت قسمت و آسان شود. چون با وجود این فناوری، تجهیزاتی مانند دوربین آی پی، اکسس پوینت بی سیم و تجهیزاتی مشابه با موارد ذکر شده که برای نصب آن ها به کابل کشی و پریز برق نیاز می باشد. می توانید بدون نیاز به پریز برق تجهیزات را در مکان مورد نظر خود را نصب کنید و برق آن را با کمک فناوری PoE تامین کنید.

سوئیچ PoE چیست؟

مقیاس پذیری

استفاده از فناوری PoE موجب می شود تا عملکرد به شدت افزایش پیدا کند. از سوی دیگر نصب و توزیع اتصالات شبکه هم بسیار آسان می شود. به همین علت مقیاس پذیری این فناوری بسیار منحصر به فرد می باشد.

سوئیچ PoE چیست؟

ایمنی

آخرین مزیت فناوری PoE که تصمیم داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم، ایمنی فناوری PoE است. لازم به ذکر است بدانید ایمنی بالا موجب جلوگیری از نوسانات برق و حتی افزایش و کاهش ناگهانی نوسانات برق می شود. این مسئله از آسیب دیدگی تجهیزات جلوگیری می کند. در نتیجه می توان به این استنباط رسید که سطح ایمنی فناوری PoE بسیار بالبوده و این مبحث یکی از ویژگی های مهم فناوری PoE به حساب می آید.سوئیچ PoE چیست؟

سوئیچ PoE چیست؟

تجهیزات بی سیم

در گام اول بهتر است به سراغ تجهیزات بی سیم برویم چون بسیار پر مصرف می باشند. مثلا بهتر است بدانید دستگاه های کارت خوان RFID، اکسس پوینت های بلوتوث و وای فای در اکثر موارد با فناوری PoE سازگار می باشند.

سوئیچ PoE چیست؟

دوربین های IP

یکی از کاربردهای منحصر به فرد سوئیچ PoE در نصب و جابجایی دوربین های نظارتی تحت شبکه است. وجود تکنولوژی PoE موجب شده تا نصب و جابجایی دوربین ها به شدت آسان شود و سرعت متخصصین و نصاب های دوربین به شدت افزایش پیدا کند.

سوئیچ PoE چیست؟

تلفن ویپ

فناوری PoE در تلفن هم کاربرد فراوان دارد. در صورتی که اطلاعاتی نسبت به کاربرد فناوری PoE در صنعت مخابرات ندارید بهتر است بدانید شما به آسانی می توانید با کمک این فناوری چند تلفن را به یک پریز متصل کنید. از سوی دیگر امکان قطع کردن برق آن ها مانند سیستم های آنالوگ قدیمی برای شما فراهم می شود.

سوئیچ PoE چیست؟

آشنایی با اصطلاحات PoE

در این بخش از مقاله سوئیچ PoE چیست؟ قصد داریم شما را با چند نمونه از اصطلاحات PoE آشنا کرده و در مورد هرکدام اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه پیشنهاد می کنیم پاراگراف های بعد را با دقت بیش تری مطالعه کنید.

سوئیچ PoE چیست؟

PSE چیست؟

عبارت PSE مخفف Power Sourcing Equipment می باشد. دقت کنید تامین کننده برق برای دستگاه هایی که روی کابل اترنت برق منتقل می کنند (PSE) است.

سوئیچ PoE چیست؟

اینجکتور PoE چیست؟

آیا تا به حال نام اینجکتور PoE را شنیده اید؟ دقت کنید اینجکتور به دستگاه های کوچک گفته می شود که می توان آن ها را به یک منبع برق وصل کنید و میان یک سوئیچ اترنت و دستگاهی که باید برق آن تامین گردد قرار دهید تا برق دستگاه مورد نظر را تامین کنید. لازم به ذکر است بدانید اینجکتورها از استاندارد IEEE 802.3af پشتیبانی می کنند.

سوئیچ PoE چیست؟

PD چیست؟

دومین اصطلاح که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم PD نام دارد که مخفف عبارت Powered device می باشد. در صورتی که بخواهیم چند PD را مثال بزنیم باید به دستگاه هایی مانند اکسس پوینت بی سیم، دوربین آی پی و تلفن ویپ اشاره کنیم. چون این دسته از تجهیزات برق مورد نیاز خود را از PSE تامین می کنند.

سوئیچ PoE چیست؟

در این مطلب شما را با سوئیچ PoE آشنا کردیم، حالا نوبت شماست در بخش نظرات به ما بگویید نظرتان در این باره چیست؟ سوئیچ شبکه با این فناوری چگونه به شما کمک کرده است؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *