وبلاگ

یونیفای unifi

یونیفای| نت یک

برند یونیفای unifi یک شرکت تولید کننده ی پلتفرم های نرم افزاری و سخت افزاری سیستم عامل و تجهیزات شبکه است. در حال حاضر بیش از ۸۵ میلیون دستگاه های تولیدی یونیفای unifi برای زیر ساخت های شبکه در بیش از ۲۰۰ کشور در مناطق مختلف جهان راه اندازی شده است. برای اطلاعات بیشتر با نت یک همراه باشید.

این محصولات شبکه ای برای دسترسی به اینترنت توزیع شده با ظرفیت و مدیریت یکپارچه این فن اوری و نرم افزارهای اطلاعات پشتی بانی می کند. علائم تجاری این برند عبارت اند از

Ubiquiti، U، UI، airMAX، airFiber، mFi، EdgeMAX، UniFi، AmpliFi و UFiber

محصولات برند یونیفای unifi

برند برند یونیفای unifi دارای محصولات و تجهیزات فراوانی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 1. کنسول سیستم یونیفای unifi
 2. سیستم عامل یونیفای unifi
 3. شبکه یونیفای unifi
 4. پشتیبانی Ubiquiti
 5. سیگنال های wifiman
 6. سویچ UniFi
 7. امنیت دوربین UniFi Protect
 8. فیبر هوا airMAX
 9. UCRM

کنسول سیستم یونیفای unifi

شما اگر قصد داشته باشید یک سیستم رؤیایی طبق سلیقه ی خودتان بسازید و نحوه ی بهینه سازی عملکرد را مشخص کنید برای این کار به نکات مهم در مورد UniFi زیر توجه کنید .

یونیفای برای استقرار اندازه برنامه ریزی سیستم شما وجود دارد.

یکپارچگی در فضا

قبل از طراحی سیستم عامل با نرم افزار کنسول سیستم عامل UniFi باید بررسی کنید که تجهیزات شما باید بسنجید که به طور یکپارچه در فضای شما ادغام می شود یا خیر؟

برند UniFi یونیفای با پشتیبانی کامل برای شما یک طراحی خود انجام می دهد تا با ابزار تجسمی و تعاملی که دارد. بتوانید یک شبکه عالی مخصوص خود طرحی کنید.

نرم افزار کنسول سیستم عامل یونیفای UniFi به گونه ای طراحی شده است به راحتی می توانید یک طراحی با مقیاس پذیری بالا برای شبکه های خود مجموعه ای از محصولات را با هر اندازه ای از UniFi یونیفای بسازید و بعد از آن پشتیبانی کنید.

در واقع باید گفت برای انتخاب دستگاه و برنامه ها و عملکرد ایده آل شبکه و سیستم عامل خود گزینه های بسیار زیادی خواهید داشت.

تیم نت یک به شما توصیه می کند قبل از انتخاب نوع فرایند و طراحی آن برنامه ریزی دقیقی انجام دهید و وقت کافی برای طراحی و استقرار نهایی خود اختصاص دهید.

راه اندازی کنسول سیستم عامل یونیفای UniFi

UniFi OS یک مودال کاملاً پیشرفته و جدید است. شما با ماشین حساب منابع کنسول به راحتی می توانید پردازش های مربوط به کنسول و محدودیت های حافظه را فراهم کنید. تقریب های پویا به میزان توانایی هر کنسول را پشتیبانی می کند .

اولویت شرکت یونیفای UniFi این است که هر کاربر بتواند به طور کامل هر ماشین حساب Granularity را در سیستم خود حفظ کند و مشخص کند چه کنسولی برای آن مناسب است.

بعد از انتخاب کنسول و برنامه های آن نوبت به سفارشی سازی با گزینه های بسیار زیادی که دارید است و مشخص چند دستگاه باید به آن متصل شود و چه کاری باید انجام دهد و در نهایت تنظیمات آن را انجام دهید.

حافظه هر کنسول با توجه به شرایط شما مشخص می شود و باید تنظیمات cou خود را انجام دهید .

یونیفای unifi

یونیفای unifi

شبکه یونیفای unifi

شبکه یونیفای UniFi Network این سیستم برای کنترل کاربر ارائه شده و فناوری اطلاعات را از پیچیدگی بیرون آورده و ساده سازی کرده است. تنظیمات UniFi Network موارد بسیار زیادی دارد و فقط با پیمایش و بهینه سازی افراد متخصص از نظر فنی امکان پذیر است.

این قابلیت با ارائه یک پنل و داشبورد است و به راحتی می توان از طریق موتورهای جستجویی پیشرفته ای که دارد تنظیمات دقیق و منحصر به فرد آن را انجام داد.

UniFi Network 7

جدیدترین یونیفای unifi ورژن 7 آن است که علاوه بر امکانات گفته شده گزینه های اتوماسیون بسیار زیادی برای سیستم ها و راه اندازی آن ارائه داده است و امکانات آن برای تجربه بهتر کاربران جدید Plug-and-Play گسترش یافته است

در دسترس قرار دادن بهتر و راحت تر پیکره بندی UniFi Network 7 اما در تنظیمات پیشرفته ورژن های قبلی به صورت چند بخشی و خاص شبکه، گزینه های نگهداری dns همچنان در این ورژن باقی مانده است.

اما ویژگی های دیگری که در این مدل اضافه شده تنظیمات داده های بیشتر، کپی کردن پیکره بندی بیشتر و پیچیده تر که می توان برای خروجی های خاص دستگاه های متصل شده تنظیم کرد. سرعت بالا و دسترسی آسان تر به منوهای تنظیمات از دیگر مزایای UniFi Network 7 است .

اگر بخواهیم یکی از تنظیمات جدید UniFi Network 7 برای خاص کردن تنظیمات شبکه را نام ببریم باید به قابلیت ناوبری و زیبا کردن آن مثل حالت نور و سایر تنظیمات داشبورد اشاره کرد.

UniFi Switch سوئیچ یونیفای

سوئیچ های یونیفای UniFi Switch به شما این امکان را می دهد که بتونید ترافیک همه ی دستگاه های خود را کنترل کنید و دستگاه های برق و اتصال آن را پردازش کنید.

اما سوئیچ های یونیفای برای بهینه سازی دقیق هر شبکه و هر محیطی مناسب است، سوئیچ های یونیفای چند مدل دارد که بر اساس نیاز و ارزش آن استفاده می شوند.

Flex and Lite switches UniFi

سوئیچ های فلکس و لایت UniFi یونیفای شیک تر از سوئیچ های سنتی است و به راحتی می توان این نوع سوئیچ را در هر مکانی که نیاز است Power-over-Ethernet نصب کرد .

این سوئیچ ها را می تواند بدون تغییر اساسی در سیستم خود می توانید نصب کنید. سوئیچ های فلک و لایت طیف وسیعی از پهنای باند با سرعت بالا و آپلینک را ارائه دهد. علاوه بر این موارد می تواند این سوئیچ ها را مثل PoE روی دیوار یا روی میز نصب کرد.

UniFi Switch Pro

اما سوئیچ های فیبر پرو انطباق بیشتری با سویچ های پر سرعت و متراکم دارد و خط UniFi Switch Pro مدل های قدرتمندتری از poe برای مسیریاب ها است .

UniFi Switch Enterprise

اما سوئیچ های جدید UniFi Switch Enterprise راه حلی ایده آل برای استقرارهای سخت هستند و مدل های UniFi 6 می تواند حجم بسیار زیادی از داده ها را با قدرت کنترل کند.

یونیفای unifi Switch Mission Critical

این مدل که قرار است تا آخر امسال به بازار عرضه شود برای کمک و محافظت در سازمان های که نیاز به منبع تغذیه اضطراری دارند، است. این نوع سوئیچ ها دارای باطری های قدرتمند و کانکتورهای پشتی بانی PoE است .

سویچ های UniFi PoE Switch، Switch Pro و Switch Enterprise دارای صفحه نمایش گر لمسی و شیک است و می توان از تلفن خود برای پوشش افزوده خود استفاده کنید. علاوه بر آن هر پورت دستگاه با یک برچسب مخصوص نام گذاری شده است.

UniFi Protect

دوربین های پیشرو با برند G4 PRO با برند خانگی معروف است و کیفیت تصاویر بسیار عالی دارد. این دوربین ها قابلیت های زیر را دارند:

 • هر دوربین بهترین کیفیت تصویر را پشتیبانی می کند
 • دوربین ARLO یکی از مدل های این دوربین ها است که از FOV استفاده می کند و در باریک ترین حالت ۱۲۰ درجه را پشتیبانی می کند.
 • این دوربین ها قادر است فیلم های ضبط شده را با حداکثر وضوح 4Premium به اشتراک بگذارد
 • قابلیت ردیابی شیء را دارد.
 • می توان در حالت خودکار تنظیمات پشتیبانی HDR قرار داد .
 • LEDهای داخلی آن از نور Arlo Ultra و Ring Spotlight استفاده می کند .
 • هر دوربین به صورت بی سیم و دارای یک اتصال خوب به Wi-Fi AP/ است .
 • این دوربین ها G4 PRO قادر است با بهترین وضوح در تمام فواصل و طول شبانه روز زوم اپتیکال انجام دهد و در فاصله ی ۱۵ متری به راحتی قابل خواندن است. این در حالی است که دوربین های مشابه فقط قادر هستند رنگ پلاک را تشخیص دهند.
 • این دوربین ها با ترکیب لنز و زاویه دید LED قادر است به طور کامل چهره را تشخیص دهد و با قدرت بالا اشیاء را در محدوده ی خود تشخیص دهد.

airFiber

با گسترش Anechoic آزمایشگاه را با اتاقک های UI ارائه می دهند تا داده ها سریع تر انتقال یابد. اتاقک های Ubiquiti به صورت طول 10 متر و عرض ۵ متر و ارتفاع ۳ متری که دارند یک محفظه گنبدی شکل ایجاد کرده اند تا چرخه ی توسعه محصول خود را پشتیبانی کنند.

بهترین مدل این محفظه ها Frankonia SAC-10 Plus Triton است این محفظه ها در ابعاد 19.21 mx 12.08 mx 8.18 m ارائه شده اند .

فرم فاکتور تخصصی Triton این محفظه ها داری ۳ تنظیم مختلف برای انتشار و ایمنی به طور هم زمان در محل دارد.

 • انتشار با فرکانس پایین مطابق با محور آزمایشی ANSI C.63.4 + CISPR 16-1-4 (NSA)
 • انتشار با فرکانس بالا و مطابق با RF تست محور ANSI C.63.10 + CISPR 16-1-4 (SVSWR)
 • مصونیت تشعشع مطابق با RF تست محور IEC/EN61000-4-۳ (FU)

اما مهندسان یونیفای unifi با ایجاد رویه های تداخل الکترو مغناطیسی برای کاهش تغییرات EMS و حساسیت الکترو مغناطیسی EMI را برای صرفه جویی در زمان و حفظ تنظیمات مشابه در محل و زمان مورد نیاز برای تکمیل آزمایش ها راه اندازی کرده اند و این کار را قابل تکرار کرده اند.

اتوماسیون آزمایش گسترده DUT دستگاه تحت آزمایش روی یک میز غیر بازتابنده یا فروروم است و در بالای آن یک میز گردان قرار دارد. برای تست در تمام زوایای تجهیزات و آنتن ها و صفحه گردان را فعال می کد.

طراحی با دقت به طور کامل در محفظه های Anechoic برای ایزوله کردن در برابر تداخل از محیط اطراف ارائه می گردد. محدوده ی فرکانس ۹ کیلو هرتز تا SAC-10 Plus Triton 40 اندازه گیری شده را حذف می کند.

محفظه RF برای بازتاب های فرکانس رادیویی به صورت گیگا هرتز را فراهم می کند و حفاظ بیرون فلزی آن از ۱۰۰ دسی بل را فراهم می کند.

با یک دستگاه پایه اگر ماکرو را در بالا برج اگر باشد آنتن آن با بهره بالا LET تضعیف ۱۰۰ دسی بل عمل می کند. با راه اندازی تجهیزات DBM با فاصله ۵ متری از محفظه قرار می گیرد و برای دریافت سرویس در داخل محفظه، تلفن حداقل ۱۰۰ سیگنال LET باقی خواهد ماند . اما سرویس DBM معمولی حداکثر ۱۰۰ سیگنال باقی می ماند.

اتاق آزمایش EMC دارای سازگاری الکتور مغناطیسی Frankonia SAC-۳ Plus L (۹.23 mx 6.53 mx 6.00 m) است . این نوع محفظه برای آزمایش گازهای گلخانه ای به صورت ایمنی استفاده می شود.

محفظه ی SAC-10 همه کاره و سازگار است و بزرگ تر از محفظه ی SAC-۳ است و عملکرد اندازه گیری آن عالی و بازتاب کمتر دارد. محفظه RF طراحی گنبدی شکل دارد و حالت جذب کنندگی آن بیش از ۱۱۰ دسی بل از ناحیه بیرونی است روال تست آن کاملاً خودکار، صفحه گردان و ارتفاع آنتن قابل کنترل است تا بتوان همه ی تجهیزات را تست کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *