تلفن x
02191002540
واتساپ x

WhatsApp Number

+989334008098

Message
ایمیل x
[email protected]
انواع کیستون شبکه و معرفی آن ها | نت یک | فروش تجهیزات شبکه
پرش لینک ها

انواع کیستون شبکه

در این مقاله می خواهیم به انواع کیستون شبکه بپردازیم. تهیه و تنظیم یک شبکه کامپیوتری یکی از مهمترین ابداعات بشر در قرن بیستم است که به دنبال رشد و ارتقای فناوری اطلاعات و علوم وابسته به آن شکل گرفت. یک شبکه کامپیوتری در ساده ترین حالت خود با عنوان شبکه LAN، دارای اجزای مختلفی است که فعالیت سیستماتیک شبکه را باعث می گردد.

کیستون شبکه که در زبان لاتین به صورت KEYSTONE نوشته و خوانده می شود به معنای پریز شبکه بوده و یکی از اجزای تجهیزات شبکه است . امروزه انواع کیستون شبکه در بازار موجود است .

در بازار تلفن های تحت شبکه یا به اصطلاح ویپ شاهد گستره فوق العاده ای از انواع تلفن با ساختار و مدل های گوناگونی هستیم. تلفن های ویپ با مدل های گوناگون خود به منظور رفع نیازهای خاص مصرف کنندگان و کاربران آن تولید و طراحی شده اند. همین تنوع مدل باعث شده تا بتوان بر اساس نیاز خود به راحتی یک تلفن ویپ تحت شبکه را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

 انواع کیستون شبکه
انواع کیستون شبکه

تلفن های USB

این مدل از تلفن های ویپ تحت شبکه از طریق اتصال USB به کامپیوتر وصل می شوند. تلفن های USB به شما این امکان را می دهد تا بتوانید هم از آن ها به تنهایی بهره مند شوید و هم با استفاده از یک تلفن نرم افزاری از تلفن های USB استفاده کنید.

تلفن های نرم‌ افزاری (Soft Phone)

تلفن های نرم افزاری یکی از ابزارهای کاربردی هستند که بر روی کامپیوترها، لپ تاپ ها، تبلت ها و موبایل ها نصب شده و به شما این امکان را می دهند تا بتوانید تماس های تلفنی برقرار کنید. خوشبختانه نرم افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

تلفن های بی سیم (wireless)

یکی دیگر از انواع ویپ های تحت شبکه، تلفن های بی سیم هستند که در آن ها از تکنولوژی Wi-Fi یا Dect استفاده می شود. تلفن های بی سیم تحت شبکه را می توانید به یک اکسس پوینت و یا ایستگاه پایه وصل کرده و از آن ها استفاده کنید. تلفن های بی سیم به نسبت تلفن های نرم افزاری دارای کیفیت صدا بالاتر و امکانات بیشتری هستند.

تلفن های رومیزی

تلفن های تحت شبکه رومیزی در بین انواع ویپ ها جز پر کاربرد ترین تلفن های ویپ شناخته می شود. این تلفن های رومیزی از طریق پورت شبکه اترنت به سیستم ویپ شما متصل می گردد و می توانید به راحتی از تمام امکانات عمومی که از یک تلفن انتظار دارید را با استفاده از این تلفن بهره ببرید.

گوشی های دکت (Dect IP Phone)

گوشی های دکت عموما دارای یک پایه مجزا می باشند که هر یک از این پایه ها در سرور ویپ ریجستر می شوند. از گوشی های دکت برای ارتباط با سایر تلفن های فعال در یک سیستم تلفنی استفاده می شود. مزیت اصلی استفاده از تلفن های دکت به نسبت تلفن های بی سیم در هم پوشانی آن ها و برد مفید بسیار زیاد این گوشی ها می باشد. تلفن های بی سیم در هر اکسس پوینت نیاز دارند تا مراحل احراز هویت و ارتباط خود را انجام بدهند اما تلفن های دکت می توانند با استفاده از فناوری تکرار امواج رادیویی بدون هیچ قطعی و با پوشش بسیار بالا در فضای بیشتری کار خود را انجام بدهند.

انواع کیستون شبکه

تلفن های تصویری (Video IP Phone)

تلفن های تصویری در اصل همان تلفن های رومیزی می باشند که این امکان را به کاربران خود ارائه می دهند تا ویدیو و تصاویر را نیز دریافت کرده و به مخاطب بفرستند. برای یک تماس تلفنی می توانید از تلفن های تصویری استفاده کرده و تصاویر افراد را بدون توجه به موقعیت جغرافیایی آن ها دریافت کرده و ببینید.

تلفن های کنفرانس (Conference IP Phone)

تلفن های کنفرانس همانند تلفن های آنالوگ کنفرانس می باشند ولی مزیت آن ها در این است که می توانید از آن ها تحت شبکه استفاده کنید. تلفن های کنفرانس تحت شبکه برای شرکت ها و اداراتی که دارای سالن های کنفرانس هستند استفاده می شود.

خرید انواع ویپ تحت شبکه

شما باید برای خرید یک ویپ در ابتدا یک ارزیابی دقیقی از نیازهای خود داشته باشید و سپس با توجه به نیاز شرکت و سازمان خود اقدام به خرید یک ویپ تحت شبکه با کیفیت کنید. خوشبختانه امروزه محصولات بسیار متنوعی در این زمینه، توسط برندها و شرکت های مختلف تولید می شوند که به خوبی پاسخگو نیاز مشتریان و شرکت ها می باشد.

اگر نیازمند خرید یک تلفن ویپ تحت شبکه هستید می توانید از طریق سایت نت یک محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش بدهید. محصولات عرضه شده توسط نت یک تماما محصولات با کیفیت و حرفه ای می باشند که پاسخگو نیازهای تمام مشتریان و مصرف کنندگان ویپ های تحت شبکه خواهند بود.

ظاهر ساده و بسیار کاربردی در شبکه است. در ادامه اطلاعات جامعی در خصوص این قطعه بسیار کوچک به شما ارائه می نماییم.

کیستون شبکه چیست؟

کیستون یا پریز شبکه نوعی پورت است که ارتباط میان کابل و تجهیزات شبکه را عملی می سازد. این قطعه برای اولین بار در سال 1979 و در یکی از پروژه های شرکت AMP و در کابل cat 3 و در خصوص ارتباطات تلفنی بکار گرفته شد اما امروزه در شبکه های کامپیوتری و برای کابل هایی با استانداردهای بالاتر از دسته پنجم مورد استفاده واقع می شود.

تجهیزات سخت افزاری که از طریق کیستون به کابل شبکه متصل می گردند عبارتند از:

 • اکسس کنترول ها (دست حضور غیاب )
 • پرینترها
 • ای پی فون ها
 • کیس کامپیوتر کاربران

گروه بندی انواع کیستون شبکه بر چه اساسی صورت می گیرد؟

انواع کیستون شبکه  با توجه به موارد مختلفی قابلیت دسته بندی داشته و شامل انواع مختلفی می گردند. این قطعه کاربردی را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

 • انواع کیستون شبکه بر اساس محل نصب و بکارگیری
 • انواع کیستون شبکه بر اساس دسته بندی کابل های شبکه LAN
 • انواع کیستون شبکه بر اساس جنس بدنه

انواع کیستون شبکه بر اساس محل نصب و بکارگیری

کیستون ها با توجه به اینکه قرار است در کدام نقطه از اتصالات شبکه نصب شوند متفاوت هستند. اگر به محل نصب کیستون دقت نشود ممکن است منجر به خرید یک کیستون نامناسب و بدون کاربرد برای شبکه منجر گردد. محل نصب کیستون شبکه ممکن یکی از نقاط ذیل باشد:

 • نصب بر روی انواع پچ پنل
 • باکس های رو کار با هدف نصب بر روی دیوار
 • باکس های تو کار با هدف نصب در داخل دیوار
 • با کس های کف خواب
 • فیس پلیت های مختلف با هدف نصب بر روی ترانکینگ

انواع کیستون شبکه بر اساس یا دسته بندی کابل های شبکه LAN

دسته بندی و یا رده بندی کابل شبکه یکی از ابتدایی ترین اطلاعات کلی در خصوص اتصالات شبکه است و اصولا از category 5 به بعد مورد توجه ویژه ای قرار گرفته اند. انواع کابل های مناسب با کیستون شبکه عبارتند از :

 • Cat 5
 • Cat 5e
 • Cat 6
 • Cat 6a
 • Cat 7
 • Cat 7a

انواع کیستون شبکه بر اساس جنس بدنه

 انواع کیستون شبکه با توجه به جنس بدنه در دو دسته کلی قرار می گیرد. این دو دستته عبارتند از:

 1. کیستون شبکه فلزی ( یا SFTP )
 2. کیستون شبکه پی وی سی

انواع کیستونشبکه از جنس  فلزی برای کابل هایی که از کنار کانال برق عبور می کنند مناسب بوده و باعث می گردد سیستم ارتینگ در سراسر شبکه به صورت صحیح برقرار گردد. در سایر موارد می توان از کیستون پی وی سی استفاده نمود.

کیستون شبکه حاوی یک رنگ بندی مناسب است تا پسیوکار شبکه بتواند اتصالات شبکه را به راحتی انجام دهد. این جدول شامل دو ردیف رنگی با عناوین کلاس A و کلاس B است.

قیمت انواع  کیستون شبکه

زمانی که در حال راه اندازی یک شبکه کامپیوتری هستید، ملزم به پرداخت یک سری هزینه های الزامی و در صورت تمایل، هزینه های غیر ضروری هستید. کیستون شبکه یکی از قطعات سخت افزاری است که در شبکه های کامپوتری الزامی بوده و بدون آن عملا قادر به ایجاد اتصالات لازم میان کابل و تجهیزات شبکه نخواهید بود با این حال قرار نیست جهت خرید کیستون قیمت چندانی در مقایسه با دیگر تجهیزات فراهم شده برای شبکه پرداخت نمایید.

فروش  انواع  کیستون شبکه

فروش کیستون شبکه با آغاز فعالیت شبکه های کامپیوتری مصادف بوده است. نت یک با ارائه برترین و با کیفیت ترین کیستون های مطرح در سطح داخلی و بین المللی شما را در ایجاد اتصالات مداوم در شبکه داخلی LAN همراهی می نماید.

در صورت تمایل می توانید پیش از خرید کیستون شبکه از وب سایت نت یک با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس گفته و مشاوره لازم را جهت خرید کیستون مناسب دریافت نمایید.

پیام بگذارید