سوئیچ شبکه, وبلاگ

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت ها

سویچ چگونه کار می کند؟ مکانیزم کاری Switch شبکه به زبان ساده سوییچ 2960| نت یک سوئیچ سیسکو 2960

بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افرادی را که قصد خرید سوئیچ های شبکه را دارند به خود درگیر کرده است. برای پاسخ به این سوال بهتر است با سوئیچ شبکه و انواع مختلف آن به خوبی آشنا شوید تا در نهایت بتوانید بهترین سوئیچ شبکه را به راحتی شناسایی و انتخاب کنید. همچنین به بررسی جزئی تر و دقیق تر سه مورد از بهترین سوئیچ های سیسکو خواهیم پرداخت.

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

آشنایی با بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت ها

برای پاسخ به سوال بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ و برای فهمیدن این که بهترین سوئیچ شبکه چه نوع سوئیچی است لازم است نگاهی بر انواع سوئیچ شبکه داشته باشیم. در واقع یکی از تجهیزات سخت افزاری مهم که در شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد سوئیچ شبکه است. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

از سوئیچ شبکه جهت یکپارچه سازی ارتباطات بین دستگاه ارتباطی مستقر در شبکه محلی و دستگاه های مختلف استفاده می شود. امروزه شرکت ها از سوئیچِ شبکه به منظور بهبود سرعت شبکه های محلی و کاهش ازدحام استفاده می کنند.

سوئیچِ شبکه قادر است در شبکه محلی (LAN) دستگاه ها را به هم مرتبط سازد. به نوعی می توان گفت این دستگاه دیتاهای بسته بندی شده را از ورودی دریافت و آن ها را به بهترین شکل به مقصد منتقل می کند.

در ادامه پاسخ به سوال بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ بهتر است بدانید استفاده از این نوع سوئیچ ها مزایای بسیاری را به دنبال دارد. در واقع با استفاده از سوئیچ ها ترافیک بین دو دستگاه از مسیر دیگر دستگاه های شبکه عبور نمی کند. همچنین میزان استفاده از شبکه با استفاده از سوئیچ ها به بهترین شکل قابل کنترل است. با استفاده از سوئیچ ها می توان دسترسی قسمت های مختلف شبکه را به خوبی کنترل کرد. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

توسط سوئیچ ها برقراری ارتباط درون شبکه ای سریع تر از اینترنت انجام می شود. همچنین سوئیچ های پیشرفته را می توان متناسب با نیاز های شبکه هماهنگ ساخت. با استفاده از این محصول کاربردی به راحتی می توانید ده ها دستگاه را به هم متصل کنید. به نوعی می توان گفت سوئیچ ها پلیس راهنمایی و رانندگی یک شبکه محسوب می شوند و رفت و آمد اطلاعات را کنترل میکنند.

برای بررسی بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ بد نیست بدانید سوئیچ شبکه با اینکه از نظر ظاهری شباهت بسیاری به هاب شبکه دارد، اما دارای یکسری تفاوت ها نیز می باشند. سوئیچ های شبکه ابتدا اطلاعاتی در رابطه با دستگاه های متصل به خود جمع آوری می کنند، از اینرو فقط از طریق پورت های مرتبط ترافیک ورودی را هدایت می‎نمایند. اما هاب شبکه تمام ترافیک ورودی به خود را به همه پورت ‎های خود ارسال می کند.

به نوعی می توان گفت این کار باعث برخورد و تصادف می شود. همچنین هاب‎ ها گزینه مناسبی برای استفاده در شبکه‎ های کوچک به شمار می آیند و این در حالی است که برای شبکه‎ های بزرگ با حجم زیادی از ترافیک می توان از سوئیچ‎ های شبکه استفاده کرد.

بهترین سوئیچ بهترین سوئیچ شبکه برای شرکتشبکه برای شرکت

پورت های سوئیچ شبکه

آشنایی با انواع مختلف سوئیچ شبکه

در ادامه پاسخ به سوال بهترین سوئیچِ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ بهتر است با انواع مختلف سوئیچ شبکه آشنا شوید.

سوئیچ های POE

از سوئیچ های POE اچ ار یو ای (HRUI) معمولا در مواقعی استفاده میشود که تعداد دستگاه های نیازمند به برق زیادی داشته باشیم. مثلا زمانی که از تعداد زیادی IP Phone یا دوربین مداربسته استفاده می کنیم. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

سوئیچ های POE اچ ار یو ای (HRUI) یکی دیگر از انواع سوئیچ های شبکه موجود در بازار است که ارتباط بین دستگاه های متصل به خود را از طریق منبع تغذیه خود برقرار می کند. در واقع PoE باعث می شود کابل های شبکه معمولی همزمان به عنوان سیم حامل برق و دیتا عمل کنند و جریان الکتریکی مستقیم (DC) همزمان با ترافیک داده شبکه انتقال پیدا کند.

سوئیچ های مدیریتی

با انتخاب این نوع سوئیچ ها امکان اولویت بندی، مدیریت و نظارت بر ترافیک شبکه به بهترین شکل برای کاربران فراهم می شود. با استفاده از سوئیچ های مدیریتی به راحتی می توان یک شبکه خیلی پیچیده را مدیریت کرد. کاربران با انتخاب این نوع سوئیچ ها قادر خواهند بود داده های مهم خود را در شبکه اولویت بندی کرده و برنامه های کاربردی پهنای باند را به طور همزمان اجرا نمایند. از دیگر مزیت های این نوع سوئیچ ها این است که به شبکه انعطاف پذیری بیشتری را برای جا به جایی و انتقال اطلاعات می دهند.

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

همچنین کاربران از راه دور و بر اساس نیازهایی خود می توانند این سوئیچ ها را مدیریت و تغییر دهند. کاربران قادر خواهند بود سوئیچ های مدیریتی را متناسب با شبکه خود راه اندازی و تنظیم کنند. همچنین عملکرد این نوع سوئیچ را می توان با استفاده از یک یا چند روش تغییر داده و آن را تحت کنترل خود قرار داد. از طرفی با استفاده از سوئیچ های مدیریتی کنترل دسترسی بین بخش های موجود در LAN امکانپذیر است.

این نوع سوئیچ ها بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت ها به شمار می آیند، چون با استفاده از سوئیچ های مدیریتی به راحتی می توان عملکرد شلوغ شبکه را بهینه کرد. از دیگر ویژگی های مهم این نوع سوئیچ ها می توان به قابلیت افزونگی آن ها اشاره نمود. در واقع این نوع سوئیچ امکان بازیابی و کپی داده ها را در شبکه به خوبی فراهم می کند.

یکی از سوئیچ های مدیریتی مناسب موجود در بازار سوئیچ سیسکو مدل WS C3850 48XS S است. این سوئیچ را میتوان جزو بهترین سوئیچ شبکه غیر مدیریتی نامید. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

سوییچ ماژولار

این نوع سوئیچ ها در کیس های بزرگ قابل عرضه می باشند. سوئیچ های ماژولار دارای بیشترین کاربرد و استفاده در شبکه های بزرگ همچون دیتاسنترها و شبکه های سازمانی بزرگ می باشند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

اکثر این نوع از سوئیچ ها به عنوان روتر قابل استفاده بوده و در لایه سوم هم کار می کنند. همچنین بهتر است بدانید که سوئیچ های ماژولار قابل توسعه و ارتقا می باشند. به نوعی می توان گفت پورت های بیشتری را می توان به این سوئیچ ها اضافه کرد. در ساختار سوییچ های ماژولار از چندین فن خنک کننده در کیس و پاور افزونه استفاده شده است.

سوئیچ های غیر مدیریتی

در ادامه بررسی بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ با سوئیچ های غیر مدیریتی آشنا خواهیم شد. بهتر است بدانید این نوع سوئیچ ها بهترین گزینه جهت استفاده در شغل های کوچک و شبکه خانگی به شمار می آیند. در صورتی که شبکه شما خیلی پیچیده نباشد به راحتی می توانید از این نوع سوئیچ ها استفاده کنید، چون این نوع سوئیچ ها دارای عملکرد ساده ای می باشند. سوئیچ های غیر مدیریتی از قابلیت and-play plug برخوردار می باشند.

به نوعی می توان گفت این سوئیچ ها را می توان به راحتی نصب کرده و از آن ها استفاده کرد. همچنین عملکرد این نوع سوئیچ ها قابل تغییر نیست. از دیگر مزیت های سوئیچ های غیر مدیریتی می توان به قیمت پایین آن ها اشاره کرد.

سوئیچ های صنعتی

سوئیچ های صنعتی سوئیچ هایی می باشند که برای کار در محیط های صنعتی خشن مانند سکو های نفتی، راه آهن ها و کارخانه ها تولید و طراحی شده اند. این سوئیچ ها در برابر دمای خیلی زیاد و یا خیلی کم، رطوبت، لرزش، نویز الکتریکی و آلودگی فیزیکی مانند روغن و اسپری های آب مقاوم می باشند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

سوییچ Fixed

این نوع سوییچ یکی از محبوب ترین سوییچ های موجود در بازار به شمار می آید. سوییچ های fixed دارای تعدادی پورت ثابت می باشند. این نوع سوییچ ها برای تمام شبکه ها با هر سایزی قابل استفاده می باشند. به نوعی که از این سوییچ ها به راحتی می توان برای شبکه های سازمانی و بزرگ، شرکت های متوسط و کوچک و استارتاپ ها، دفاتر و شعبات و شبکه های خانگی استفاده کرد.

در واقع سوییچ های fixed می توانند هم غیرمدیریتی و هم مدیریتی باشند. پورت ها در این نوع سوییچ ها از نظر سرعت و اتصال انواع مختلفی دارند. برای ایجاد پورت trunk بین سوییچ های fixed لازم است این سوییچ ها از طریق کابل شبکه همچون فیبر نوری یا Cat6 به یکدیگر متصل شوند. معمولا اکثر سوئیچ هایی که در دسته بهترین سوئیچ شبکه قرار میگیرند دارای این قابلیت می باشند.

سوئیچ فیبرنوری

بهتر است بدانید به منظور اتصال سوئیچ ها در یک طبقه ساختمان و یا ساختمان هایی با فواصل چند کیلومتر از پورت های فیبر نوری استفاده می شود. سوئیچ هایی که دارای پورت فیبر نوری می باشند در واقع ترکیبی از پورت های فیبر نوری و پورت های RJ45 می باشند. کابل اترنت معمولی برای فواصل طولانی مثلا بیش از 100 متر کافی نیست و لازم است برای این فواصل از کابل فیبر نوری استفاده کنید.

از دیگر انواع سوئیچ ها می توان به سوئیچ Stackable که ترکیبی از سوئیچ ماژولار و fixed است و سوئیچ های PoE، سوئیچ هوشمند، سوئیچ دیتاسنتر و سوئیچ لایه 3 اشاره کرد. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

سوئیچ PoE چیست؟

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت ها، سازمان ها و کارخانه ها چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

برای پاسخ به سوال بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ بهتر است همان طور که با انواع سوئیچ های شبکه آشنا شدید با ویژگی های یک سوئیچِ شبکه خوب آشنا شوید. بعضی از ویژگی هایی که در موقع خرید یک سوئیچِ شبکه ایده آل باید در نظر گرفته شود تا بتوان به سوئیچ خریداری شده لقب بهترین سوئیچ شبکه را اطلاق کرد ویژگی هایی همچون محافظت در برابر صاعقه، طراحی منعطف، دارا بودن پورت های زیاد و انعطاف پذیر، اتصال پایدار در تمامی اوقات شبانه روز، اندازه سوئیچ، سرعت پورت، نیاز شبکه و نوع مدیریت سوئیچ می باشند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

محافظت در برابر صاعقه

یکی از ویژگی هایی که یک سوئیچِ شبکه باید از آن برخوردار باشد محافظت در برابر صاعقه است. در سوئیچ های با کیفیت و ایده آل یک مدار پیشرفته محافظت در برابر صاعقه تعبیه شده است. سوئیچ هایی با این ویژگی در برابر صاعقه دارای مقاومت KV 6 می باشند. همچنین بعضی سوئیچ ها دارای یکسری امکانات می باشند که در برابر دما و ولتاژ بالا، مدار کوتاه (PSE)، جرقه جریان برق محافظت به بهترین شکل محافظت شده اند.

لذا در موقع اتصال تجهیزات به سوییچ جای هیچ گونه نگرانی در زمینه شوک های ناگهانی وجود ندارد. به نوعی می توان گفت تمامی پورت ها در برابر شوک های شدید الکتریک از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

طراحی منعطف

در بررسی بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ با ویژگی طراحی منعطف آشنا خواهیم شد. در واقع از دیگر ویژگی هایی که بهترین سوئیچِ شبکه باید از آن برخوردار باشد طراحی منعطف است. برای مثال در طراحی بعضی از سوییچ ها از فیلترهایی به منظور محافظت از ماژول های داخلی سوییچ در مقابل ورود گرد و غبار استفاده شده است. همچنین طراحان بعضی از این سوییچ ها را بدون فن طراحی کرده اند که این کار به نوعی موجب حذف صدای آزاردهنده فن ها می شود.

از دیگر طراحی های خلاقانه می توان به سوییچ هایی اشاره کرد که قابلیت نصب درون رک ها را دارند. درضمن بعضی سوییچ ها دارای بدنه ای از جنس فولاد کامل و آبکاری شده با یکسری منفذ ها می باشند. در واقع این نوع طراحی به نوعی موجب می شود تا سوییچ در دمای بالا عملکرد قابل اطمینانی داشته باشد و گرمای سوییچ به بیرون از آن هدایت شود.

دارا بودن پورت های زیاد و انعطاف پذیر

در ادامه آشنایی با بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ بهتر است بدانید وجود پورت های انعطاف پذیر و متعدد این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا در کوتاه ترین زمان ممکن شبکه هایی قدرتمند و متناسب با نیاز کاری خود را پیاده سازی کنند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

امروزه کاربران 24 پورت گیگابیتی را با 4 پورت SFP ترکیب می نمایند این کار انعطاف پذیری بالایی را در به کارگیری پورت ها در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار می دهد. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

از دیگر ویژگی های یک سوییچ مرغوب و با کیفیت وجود پورت های SFP Combo 1000Base-X است. وجود این نوع پورت ها به نوعی بهترین راه جهت دسترسی به ارتباطات مبتنی بر فیبر نوری است. این نوع پورت ها در اغلب موارد به شکل کمبو طراحی می شوند.

به نوعی می توان گفت امکان استفاده از این نوع پورت ها به صورت LAN وجود داشته و دارای کاربردی دوگانه می باشند. دسترسی به 24 پورت auto-negotiation از نوع RJ24 نیازهای تجاری شرکت را به بهترین شکل بر طرف می سازد. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

اندازه سوئیچ

از دیگر نکات مهمی که قبل از خرید سوئیچ شبکه لازم است مورد توجه قرار گیرد اندازه آن است، چون سوئیچ ها در اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. به هر اندازه که تعداد پورت های سوئیچ انتخابی شما بیشتر باشد آن سوئیچ بزرگتر بوده و به فضای بیشتری نیاز دارد.

اتصال پایدار در تمامی اوقات شبانه روز

در ادامه پاسخ به سوال بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ با ویژگی دیگر بهترین سوئیچ آشنا خواهیم شد. بهترین سوئیچ باید در تمامی اوقات شبانه روز از اتصال پایداری برخوردار باشد. بهتر است بدانید ارائه بالاترین سرعت بر روی تمامی پورت ها موجب می شود فرآیند انتقال استریم های ویدیویی و فایل های حجیم به صورت پایدار انجام شود.

نیاز شبکه

از دیگر نکات مهم جهت خرید سوئیچ شبکه انتخاب آن بر اساس نیاز شبکه است. سوئیچ های مجهز به سرعت گیگابایت Ethernet بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند داده ها و اطلاعات زیادی را ارسال کرده و از سرعت ارسال بالایی برخوردار باشند.

سوئیچ هایی با پورت 100 مگابایتی نیز برای کسانی مناسب می باشند که تنها می خواهند از طریق اینترنت به منابع دسترسی داشته باشند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

سرعت پورت

از دیگر نکات مهم برای انتخاب سوئیچ شبکه سرعت آن است. در واقع یکی از مهم ترین جنبه های عملکرد سوئیچ شبکه سرعت آن است. در صورتی که یک سوئیچ اشتباه را انتخاب کنید سرعت شبکه به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

برای مصارف معمولی خانگی و اداری می توانید سوئیچ هایی را که از قابلیت نرخ انتقال داده با 10/100 مگابیت برخوردار می باشند را انتخاب کنید. همچنین سوئیچ های 10/100/1000 مگابیت بر ثانیه برای انتقال داده سرعت بیشتری را فراهم می کنند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

انتخاب سوئیچ PoE

برای آشنایی هر چه بیشتر با بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها چیست؟ با سوئیچ PoE آشنا خواهیم شد. سوئیچ های PoE دارای بیشترین کاربرد جهت تأمین برق دستگاه های تحت شبکه می باشند.

PoE قادر است برق مورد نیاز تمامی دستگاه های موجود در شبکه را به بهترین شکل تأمین کند. با استفاده از این نوع سوئیچ به راحتی می توانید از سیم کشی کاملاً ساده ای برخوردار شوید. در واقع بهتر است سوئیچ های شبکه ای را انتخاب کنید تا نیازهای PoE شبکه را به بهترین شکل پشتیبانی کند. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

نوع مدیریت سوئیچ

بهتر است بدانید سوئیچ ها در دو نوع مدیریتی و غیر مدیریتی وجود دارند. سوئیچ های غیر مدیریتی در لایه دستیابی به کار می روند. اما سوئیچ های مدیریتی در سطح لایه 2 و 3 ایجاد می شوند. بهتر است بدانید سوئیچ هایی که در لایه دوم قرار دارند نسبت به سوئیچ هایی که در لایه 3 می باشند هزینه کمتری دارند، چون سوئیچ هایی که در لایه دوم قرار دارند به تنظیمات کمتری جهت پیکربندی نیاز دارند.

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

معرفی انواع سوئیچ های سیسکو

 

نتیجه گیری

نظر شما در مورد مقاله بهترین سوئیچ شبکه چیست!؟ ایا مقاله بهترین سوئیچ شبکه برای شما مفید و کاربردی بوده است؟! شما تاکنون تجربه استفاده از کدام یک از سوئیچ های معرفی شده در مقاله بهترین سوئیچ شبکه را داشته اید؟

در این مقاله سعی بر این بود تا شما را با بهترین سوئیچ شبکه برای سازمان ها و… آشنا کنیم، تا در زمان خرید سوئیچ شبکه به طور کامل به این موضوع اشراف داشته باشید. در این مقاله ما سعی کردیم به صورت کامل در مورد انواع سوئیچ های شبکه و چگونگی انتخاب بهترین سوئیچ شبکه به شما کمک کنیم. بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

اما اگر هنوز مطالب برای شما مبهم است و نیاز است در مورد بهترین سوئیچ شبکه بیشتر توضیح داده شود می توانید از ظرفیت مشاوره رایگان نت یک استفاده کنید تا ما به تمام سوالات شما پاسخ دهیم.

بهترین سوئیچ شبکه برای شرکت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *