سوئیچ شبکه, وبلاگ

قابلیت Watchdog در سوئیچ های PoE شبکه چیست؟

چرا سوئیچ سیسکو بهترین انتخاب پیش روی ماست؟

قابلیت Watchdog در سوئیچ های PoE شبکه چیست؟ WatchDog به طور مداوم بر اینکه آیا یک فرآیند معین یا بخشی از یک سیستم طبق روال مشخص شده کار می کند یا خیر، نظارت می کند و در صورتی که اینطور نباشد، WatchDog این روند را دوباره راه اندازی و آغاز می کند.

مفهوم “IP WatchDog” که یک قابلیت در سوئیچ های PoE شبکه است به روش تشخیص صحیح عملکرد یک دستگاه IP مثل دوربین مداربسته تحت شبکه اشاره دارد. دوربین های مداربسته متصل به سوئیچ PoE معمولاً با کمک پاسخ های ICMP PING کنترل می شوند. در صورتی که دستگاه IP به شبکه متصل باشد و به درخواست های PING پاسخ دهد، یک دستگاه آماده و در حال عملکرد می باشد. در صورتی که دستگاهی به درخواست PING نتواند پاسخ دهد، در این صورت Watchdog، دوربین مداربسته تحت شبکه یا AP را مجدداً راه اندازی می کند.

چرا به سوییچ شبکه نیاز داریم؟

سوئیچ poe چیست؟

PoE مخفف کلمه Power Over Ethernet بوده و به سوئیچ هایی گفته می شود که توانایی تامین برق دستگاه های متصل را، بدون نیاز به آداپتور یا کابل مجزا دارند. این نوع سوئیچ ها یک منبع تغذیه داشته و به صورت هم زمان برق و دیتا (اطلاعات) را از طریق پورت لن (RJ-45) به دستگاه های متصل انتقال می دهند.

یکی دیگر از مزایای کابل کشی ساخت یافته، استفاده از آن برای انتقال برق به کمک تکنولوژی PoE است که مخفف Power-over-Ethernet (انتقال برق از طریق کابل اترنت) است. PoE برای دستگاه هایی مانند ریپیترهای بی سیم یا دوربین های نظارتی تحت شبکه مناسب است؛ چرا که این دستگاه ها معمولا بر روی نقاط مرتفع دیوارها یا سقف و بسیار دور از پریز برق نصب می شوند. استفاده از PoE در این وسایل، باعث می شود تنها به یک کابل اترنت برای انتقال صدا، داده و برق نیاز داشته باشند.

مزیت واچ داگ و معرفی قابلیت Watchdog در سوئیچ های PoE

فن آوری Watchdog می تواند به طور خودکار اشکال قطعی دوربین را تشخیص دهد و به طور خودکار دستگاه را مجدداً راه اندازی کند. با روشن شدن این عملکرد ، سیستم می تواند به طور خودکار دوربین جلویی را به مدت ۲۴ ساعت تشخیص دهد. در صورت عدم وجود ترافیک از دوربین ، داوری می شود که دوربین منجمد شده است و دوربین جلویی از طریق قطعی برق PoE برای رفع مشکل خرابی دوربین مجدداً راه اندازی می شود. هیچ عملیات دستی لازم نیست و می تواند راه حل های به موقع و قابل اطمینان برای بهره برداری بعدی و نگهداری از پروژه ارائه دهد.

به شکل کلی، عملکرد IP WatchDog جایگزین انسانی می شود که باید چندین کیلومتر به محل پروژه سفر کند تا فقط بتواند سوئیچ برق را خاموش و روشن کند تا دستگاه IP دوباره راه اندازی شود. با کمک IP WatchDog، دستگاه بدون مداخله انسان دارای چرخه راه اندازی برق است و بدلیل سریع انجام شدن این کار غالباً، کاربران حتی متوجه عدم کارکرد و از کار افتادن دوربین IP نمی شوند.

سوئیچ 4 پورت PoE برند HRUI با قابلیت Watchdog

در زمینه محصولات شبکه LAN / WiFi، عملکرد IP Watchdog همینطور اتصال شبکه را تشخیص می دهد. به این ترتیب عملکرد اصلی دستگاه به همراه عناصر شبکه در طول مسیر بررسی می شود. این عملکرد گاهی اوقات به عنوان Autoping یا Heartbeat و یا PING Heartbeat شناخته می شود. هر خروجی عملکرد IP Watchdog خاص خود را دارد.

موضوعی بسیار مهم !

توجه: صرفاً پاسخ PING تضمین نمی کند که دستگاه آزمایش شده آنطور که باید عمل می کند یا خیر. به عنوان مثال، یک دوربین مدار بسته IP با اختلال لنز و یا تصویر هنوز هم می تواند به شکل قابل اعتماد به PING از طریق شبکه پاسخ دهد ولی در عمل تصویر دوربین قطع یا دارای نویز و یا حتی بدلیل خراب بودن IR Cut بنفش است. این قابلیت فقط می تواند ارتباط شبکه ای بین دوربین مداربسته تحت شبکه و سوئیچ شبکه PoE را بررسی کند و با کمک دستور پینگ بررسی کند آیا ارتباط شبکه بین این دو دستگاه برقرار می باشد.

عملکرد IP واچ داگ می تواند به شکل یکپارچه جهت بررسی در دسترس بودن دستگاه های دیگر در شبکه با کمک دستور “پینگ” استفاده شود. در صورتی که عملکرد WatchDog پاسخی را در مدت زمان مشخص دریافت نکرد، با Reboot کردن مجدد دستگاه متصل به سوئیچ، برق را وصل می کند و جهت تشخیص خرابی یک دستگاه IP، کافی است آدرس IP این دستگاه را مشخص کنید. این قابلیت همینطور در صورت عدم راه اندازی دستگاه IP پس از چندین Restart، به شکل خودکار غیر فعال شده و دیگر فرمان Reboot را صادر نمی کند.

معرفی سوئیچ های 48 پورت سیسکو

به سوئیچ PoE اعتماد کنید

سوئیچ شبکه PoE در مواقع اضطراری می تواند به UPS (برق اضطراری) وصل شود تا در صورت قطعی برق، خللی بر روی کار دستگاه های متصل به آن، ایجاد نشود. پس با خیال راحت می توانید به سیستم PoE خود اعتماد کرده و بی دغدغه به کارتان برسید.

همچنین در سوئیچ PoE هوشمند (مدیریتی)، میزان مصرف دستگاه های متصل هر لحظه کنترل شده و جریان برق، بر اساس نیاز آن ها تامین می شود تا ریالی هزینه اضافی متحمل نشوید.

یکی دیگر از قابلیت های مهم سوئیچ PoE حداکثر میزان توان دستگاه یا همان Power Budget می باشد. ماکسیمم توان کلی دستگاه بر میزان توان هر پورت (مقداری که سوئیچ شبکه به هر پورت برق می دهد) اثر می گذارد، بنابراین باید هنگام خرید سوئیچ شبکه به میزان نیاز و تعداد دستگاه های خود توجه کنید.

به پایان مقاله قابلیت Watchdog در سوئیچ های PoE رسیدیم…

نت یک، مجمو.عه فروش انواع سوئیچ سیسکو – تندا و … از شما دعوت می کند برای خرید محصول و اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما در تماس باشید. راه های ارتباط با ما در همین صفحه درج شده و قرار است به شما کمک کنیم خریدی بهتر و مشاوره خریدی تخصصی داشته باشید!

حالا شما به ما بگویید، از سوئیچ PoE یا Non PoE استفاده می کنید؟ آیا تفاوت های انواع سوئیچ شبکه را می دانستید؟ برای سازمان شما چه نوع سوئیچ شبکه ای مناسب است؟ شما به چه سرعت و توانی برای شبکه خود نیاز دارید ؟ از انواع سوئیچ شبکه سیسکو ، دی لینک و… کدام بهتر هستند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *