سبد خرید
0

سبد خرید شما خالی است.

حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

فروشگاه اینترنتی نت یک | تجهیزات شبکه سیسکو | روتر سیسکو، آی پی فون سیسکو و سوئیچ سیسکو

۹۱۰۰۲۵۴۰021
گزارش نادرستی مشخصات

DS-SFP-FC8G-SW ماژول فیبر نوری سیسکو

در این مقاله به معرفی ماژول DS-SFP-FC8G-SW شرکت سیسکو می پردازیم. در ادامه به بررسی ویژگی ها و مزایای این ماژول خواهیم پرداخت.

1,550,000 تومان

آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟
بلیخیر
موجود است
آماده ارسال
تضمین بهترین قیمت
ضمانت اصل بودن
تحویل اکسپرس
بسته بندی اورجینال
نقد و بررسی اجمالی

 معرفی ماژول DS-SFP-FC8G-SW محصول کمپانی سیسکو

در مطلب پیش رو به معرفی یکی از ماژول های کمپانی سیسکو یعنی ماژول DS-SFP-FC8G-SW می پردازیم. ابتدا توضیحاتی درباره عملکرد و کارایی ماژول ها و به طور خاص ماژول فیبر نوری ارائه می کنیم و در ادامه به بررسی کامل ویژگی ها و مزیت ها و قابلیت های این ماژول سیسکو خواهیم پرداخت. در پایان نیز به آموزش نصب این ماژول بر روی سوئیچ های سیسکو می پردازیم.

 

ماژول فیبر نوری چیست و این ماژول ها به چه کار می آیند؟

ماژول یکی از سخت افزارهای مربوط به شبکه است که جهت اضافه کردن اینترفیس به سیستم فعلی شبکه به کار گرفته می شود. در واقع کارکرد ماژول ها به طور خلاصه افزایش پهنای باند شبکه و افزودن بر کارایی های آن است. ماژول فیبر نوری یا همان ماژول SFP (مخفف Small Form Factor Pluggable) یکی از محبوب ترین انواع ماژول ها در بازار سخت افزارهای شبکه ای می باشد. ویژگی مهم ماژول فیبر نوری پشتیبانی از استاندارد جهانی MSA است. این استاندارد در پی یک توافق بین المللی میان تولید کنندگان مختلف حوزه سخت افزارهای شبکه ای ایجاد شد و به موجب آن تولیدات هر کمپانی قابلیت سازگاری با سخت افزارهای مختلف تولید شده توسط دیگر کمپانی ها را خواهد داشت. این بدان معنی است که ماژول SFP با تمام سخت افزارهای مربوط به خود سازگار است و صرف نظر از اینکه از محصولات کدام شرکت استفاده می کنید می توانید از کارکردهای این نوع از ماژول ها بهره ببرید.

وظیفه و کارکرد ماژول SFP به طور کلی تبدیل کردن سیگنال دیجیتال به سیگنال نوری است. این امر باعث می شود که مسیر انتقال دیتا به وسیله فیبرهای نوری تا ده ها کیلومتر افزایش پیدا کند.

یکی از برندهای برتر تولید کننده ماژول فیبر نوری کمپانی سیسکو می باشد. ماژول سیسکو به دلیل کیفیت بالای ساخت و برخورداری از تمامی استانداردهای مهم جهانی یکی از محبوب ترین برندها در این حوزه است. یکی دیگر از مزیت ها و نقاط قوت ماژول سیسکو تنوع بالای آن است. ماژول های این شرکت در انواع مختلف تک حالته و چند حالته، انواع سرعت ها و طول موج ها، و با قابلیت پشتیبانی از رنج مسافت مابین 550 متر تا 10 کیلومتر در بازار وجود دارند. این تنوع بسیار بالا به متقاضیان خرید ماژول ها این امکان را می دهد که متناسب به نیاز خود و با در نظر گرفتن سرعت انتقال داده، طول موج، پهنای باند، اندازه ظرفیت و نوع هسته مورد استفاده در آنها، نوع اتصال فیبر نوری، مسافت انتقال و همچنین قیمت ماژول به انتخاب مناسب ترین محصول برای شرکت و کسب و کار خود بپردازند. در ادامه به معرفی یکی از ماژول های فیبر نوری کمپانی سیسکو یعنی ماژول DS-SFP-FC8G-SW خواهیم پرداخت.

 

DS-SFP-FC8G-SW
DS-SFP-FC8G-SW

 

 

 

ماژول DS-SFP-FC8G-SW سیسکو

ماژول DS-SFP-FC8G-SW یکی از انواع ماژول های فیبر نوری مالتی مد یا چند حالته کمپانی سیسکو می باشد. نوع کانکتور این ماژول از نوع LC است و طول موج آن هشتصد و پنجاه نانومتر می باشد. سرعت انتقال داده در ماژول DS-SFP-FC8G-SW سیسکو هشت گیگابایت بر ثانیه است و نوع فیبر استفاده شده در این ماژول از نوع MMF می باشد. ماژول DS-SFP-FC8G-SW دارای قابلیت اتصال کانال فیبری برای پورت های 2/4/8 گیگابایت بر ثانیه در پلتفرم MDS 9000 Family است. اتصالات کانال فیبری فراهم شده توسط این ماژول دارای قابلیت سنجش خودکار می باشد.

اندازه ضخامت هسته ماژول DS-SFP-FC8G-SW در بین 62.5 تا پنجاه میکرون است و فاصله کابلی قابل پوشش توسط آن مابین 21 تا 520 متر است. لازم به ذکر است که این ماژول از قابلیت Hot Swappable نیز برخوردار است.

ماژول فیبر نوری سیسکو
ماژول فیبر نوری سیسکو

 

ویژگی ها، مزیت ها و قابلیت های ماژول DS-SFP-FC8G-SW

ماژول FC8G-SW از استاندارد جهانی MSA پشتیبانی می کند و این مزیت بسیار مهمی است. چرا که باعث می شود صرف نظر از اینکه از سخت افزار شبکه ای و سرویس خدمات چه شرکتی استفاده می کنید قادر باشید این ماژول را به سیستم خود اضافه کنید. این ماژول سیسکو همچنین دارای یک حصار فلزی نیز می باشد که امنیت را در خصوص EMI پایین افزایش می دهد. رنج دمای عملیاتی ماژول Cisco DS-SFP-FC8G-SW بین صفر تا هفتاد درجه سانتی گراد می باشد و طول و عرض و ارتفاع آن به ترتیب 2.2، 0.6 و 0.4 اینچ است.

ماژول فیبر نوری سیسکو مدل DS-SFP-FC8G-SW مناسب برای استفاده با سوئیچ های SAN، روترها و کارت های اینترفیس شبکه است. این ماژول ها از استانداردهای FDA، CDRH و IEC-60825 پشتیبانی می کنند و روی تمام سیستم ها در پلتفرم MDS 9000 Family قابل استفاده می باشند. حداکثر عرضه ولتاژ توسط ماژول فیبر نوری سیسکو DS-SFP-FC8G-SW چهار و نیم ولت می باشد و دامنه رطوبت آن بین پنج تا هشتاد و پنج درصد متغیر است. این ماژول دارای یک رابط LC است که از یک زبانه نگه دارنده مانند کابل های تلفن و کانکتور RJ-45 تشکیل شده است.

ماژول DS-SFP-FC8G-SW سیسکو شما را قادر می سازد تا شبکه تان را به طیف گسترده ای از کابل های فیبر و اترنت متصل کنید و به این طریق عملکرد تبدیل و ارسال دیتا را در شبکه خود گسترش دهید. قابلیت Hot Swappable این ماژول به کاربر این امکان را می دهد که هنگامی که دستگاه روشن است نیز بتواند ماژول را از آن خارج کند یا به آن اضافه کند. این ماژول نرخ داده ها در شبکه را به میزان شگفت انگیزی افزایش می دهد. با استفاده از ماژول SFP-FC8G سیسکو سوئیچ های شبکه قابلیت این را پیدا می کنند که به اتصالات نوری و مسی متصل شوند.

 

ماژول SFP سیسکو
ماژول SFP سیسکو

 

 

نحوه نصب ماژول DS-SFP-FC8G-SW بر روی سوئیچ های سیسکو

برای نصب این ماژول فیبر نوری سیسکو بر روی سوئیچ ابتدا لازم است پین ماژول را به سمت پایین فشار دهید. سپس باید به شکل صحیح ماژول را درون اسلات SFP قرار دهید و به آرامی آن را به سمت داخل اسلات فشار دهید تا به طور صحیح در جای خود قرار گیرد. در ادامه می بایست پین ماژول را مجددا به سمت بالا فشار دهید تا ماژول کاملا در جای خود تثبیت شود. در پایان و بعد از اینکه مطمئن شدید ماژول به شکل درست سر جای خود قرار گرفته می بایست کابل فیبر نوری را به ماژول متصل کنید.

 

نمایش ادامه مطلب
مشخصات کلی
سایر مشخصات
مدل محصول

DS-SFP-FC8G-SW

برند

سیسکو

نظرات کاربران

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید. بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید. به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “DS-SFP-FC8G-SW ماژول فیبر نوری سیسکو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

پرسش و پاسخ

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسی
    افزودن به سبد خرید
    مقایسه محصولات

    0 محصول

    مقایسه محصول
    مقایسه محصول
    مقایسه محصول
    مقایسه محصول