مقالات, وبلاگ

قابلیت کنفرانس در تلفن ویپ را تعریف کنید

تلفن کنفرانس | نت یک

قابلیت کنفرانس در تلفن ویپ را تعریف کنید

کنفرانس در تلفن ویپ؛ تقریبا چند سالی است که سیستم های تلفنی ویپ (VoIP)، به یکی از پرطرفدارترین سیستم های ارتباطی در میان کسب و کار های مختلف تبدیل شده اند. اکثر کسب و کار ها از این سیستم های تلفنی به روز استفاده می کنند تا از مزایای بسیار زیاد آن برخوردار شوند و مراکز تلفنی مخصوص به خود را ایجاد کنند.

کنفرانس در تلفن ویپ، به نوعی از تماس ها گفته می شود که در آن ها چندین مخاطب با استفاده از قابلیت VoIP بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. این قابلیت به یکی از مهم ترین و اساسی ترین مزیت های سیستم های تلفنی تجاری مدرن و امروزی تبدیل شده است، چرا که استفاده از آن ها علاوه بر کاستن از هزینه های مربوط به برقراری تماس منجر به برقراری ارتباط آسان نیز خواهد شد.

این تکنولوژی که به فناوری انتقال صدا بر بستر شبکه نیز شناخته می شود، به تماس گیرندگان این اجازه را می دهد تا با استفاده از تلفن های همراه، تلفن ثابت و یا رایانه ها جلسات متعددی را برگزار کنند. این امکان با شیوع و گسترش ویروس کرونا و افزایش مشاغل دور کاری اهمیت دو چندانی نیز پیدا کرده است. در این مقاله به صورت تخصصی به امکان برقراری کنفرانس تلفنی می پردازیم؛ به این ترتیب با یکی از پرکاربردترین قابلیت های تلفن های ویپی بیشتر آشنا خواهید شد.

در رابطه با کنفرانس در تلفن ویپ بخوانید.

کنفرانس در تلفن ویپ

کنفرانس در تلفن ویپ

قابلیت تماس تلفنی رایگان

استفاده از قابلیت کنفرانس در تلفن ویپ برای جلسه های گروهی بین کارکنان و کارمندان شرکت در مکان های متنوع بسیار مقرون به صرفه تر و باکیفیت تر از ایجاد این کنفرانس ها با استفاده از اتصال به سانترال های سنتی انجام می شود.

از آنجایی که تماس ها بر بستر شبکه و یا به کمک رابط های ارتباطی در دسترس مانند اینترنت انجام می شوند، از پرداخت هزینه های تلفنی گران اجتناب خواهد شد. زمانی این صرفه جویی قابل لمس است که مدت زمان کنفرانس های شما طولانی باشد و یا اینکه تماس های بین المللی داشته باشید. برای انجام این کارها فقط نیاز دارید تا به فرد یا بخش مورد نظرتان در هر کجای دنیا یک داخلی مشخص اختصاص دهید، تا بتوانید به صورت تمام رایگان با افراد مختلف و مورد نظرتان مکالمه برقرار کنید.

نقش کنفرانس در تلفن ویپ برای مدیریت بهتر کارکنان

توانایی پشتیبانی دستگاه های هوشمند امروزی و مدرن مانند تبلت ها و یا گوشی های موبایل از این دسته تماس ها با استفاده از شبکه ایجاد شده و اتصال به اینترنت، مزایای بسیار زیادی را برای در دسترس بودن افراد و یا پویایی سیستم های ارتباطی به ارمغان می آورند.

کارکنان و کارمندان می توانند با استفاده از این قابلیت، دقیقا مانند زمانی که در پشت میز خود حضور دارند، تماس های صوتی (یا تصویری) را برقرار کرده و به صورت گروهی و یا انفرادی در کنفرانس های ایجاد شده حضور پیدا کنند. شما می توانید با استفاده از این قابلیت با مشتریان و کارمندان فروش خود جلسات متنوعی برقرار کنید. این ویژگی کمک قابل توجهی برای مدیریت کارکنان و رسیدگی متناسب به درخواست های مشتریان خواهد کرد.

نقش قابلیت کنفرانس در تلفن ویپ

توجه داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است که یکی از مشتریان از نحوه کار با محصول ارائه شده یعنی تلفن ویپ اطلاع کافی نداشته باشد به همین دلیل با بخش پشتیبانی تماس حاصل می کند تا مشکلات به وجود آمده را برطرف کند اما مشکلات حل نمی شوند و نیاز به انجام مشورت با مدیر بخش فنی به وجود می آید.

کنفرانس در تلفن ویپ

کنفرانس در تلفن ویپ

برقراری کنفرانس های تلفنی می تواند برای حل و برطرف کردن این مشکل بسیار مفید واقع شود. یک جلسه تلفنی سه نفره با حضور مشتری و اپراتور مربوطه ایجاد می کنید و به مشکل مشتری رسیدگی می کنید. به همین راحتی می توانید نیاز و مشکل مشتری را برآورده کنید و از طرفی، نحوه عملکرد نیروی کاری خود را نیز ارزیابی کرده اید.

افزایش راندمان با کنفرانس در تلفن ویپ؛ صوتی

کنفرانس در تلفن ویپ، پویایی و توسعه پذیری سیستم را به خوبی نشان می دهد. استفاده از دستگاه های ارتباطی هوشمند و برقراری تماس با استفاده از آن ها می تواند هماهنگی و حس مشارکت را در بین تمامی افراد گروه تقویت کند.

کنفرانس های تلفنی در واقع اجازه می دهد تا کارمندانی که به صورت دورکار فعالیت می کنند نیز مانند کارمندان حاضر در شرکت یا دفتر در فعالیت های شرکت سهیم شوند و به صورت کامل در فعالیت های گروهی حضور داشته باشند. برگزاری کنفرانس تلفنی بر بستر سیستم تلفن VoIP باعث می شود تا تمام کارمندان به یکدیگر لینک شوند و با همراهی یکدیگر مسائل مختلف مربوط به شرکت را حل کنند. در نهایت، زمان و کیفیت پاسخ ها بهبود می یابند.

بدون وجود یک مکان مشخص و متناسب برای برگزاری کنفرانس می توانید به بهترین نحو جلسات خود را برگزار کنید. این امر در واقع به این معنی است که تمام افراد متصل به شبکه می توانند در جلسه های مهم و مورد نظر حضور داشته باشند. وجود کارکنان در دسترس و فعال در موقعیت های مکانی و زمانی متنوع، پیشرفت های قابل توجه و مهمی در کارایی و راندمان شرکت ها به وجود می آورد. بدین ترتیب اعتبار و پیشرفت شرکت شما بیشتر خواهد شد.

کنفرانس در تلفن ویپ

کنفرانس در تلفن ویپ

امروزه، سیستم های تلفنی ویپ امکانات زیادی را در اختیار کاربران برا   ی کسب و کارهایشان قرار می دهند. این امکانات به هیچ عنوان با امکاناتی که سیستم های تلفنی آنالوگ سنتی به شرکت ها پیشنهاد می کنند، قابل مقایسه نیست.

درباره کنفرانس در تلفن ویپ چه می دانید؟

برگزاری کنفرانس تلفنی ویپ یکی از امکاناتی به حساب می آید که سانترال های قدیمی قادر به ارائه آن ها نبوده اند و در حال حاضر این قابلیت ها به خوبی و به کمک تکنولوژی VoIP، در سیستم های تلفنی امروزی و مدرن قابل پیاده سازی و اجرا هستند. کنفرانس تلفنی به شما امکان را خواهد داد تا هزینه های خود را ه درستی کاهش دهید، کنترل بهتری بر کارمندان و همکاران خود داشته باشید و راندمان کاری کسب و کارتان را بالا ببرید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر در “قابلیت کنفرانس در تلفن ویپ را تعریف کنید

  1. ahmadi گفت:

    واقعا قابلیت فوق العادده ایه با وجود قابلیت کنفرانس ویپ کمترین مشکلی برا ایجاد جلسه های تصویری وجود داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *