وبلاگ

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

PoE-vs-PoE-Technology| نت یک

جهت داشتن یک اتصال مناسب انتخاب مناسب ترین پورت جهت دستگاه های شبکه شما، امری حیاتی می باشد. بسیاری، یک پورت PoE را به عنوان بخشی از سوییچ جهت کمک به تامین انرژی دستگاه های متصل مثل تلفن های مبتنی بر IP یا نقاط دسترسی انتخاب می کنند.

انتخاب پورت مناسب جهت خود و دستگاهتان یک تصمیم مهم و تاثیرگذار می باشد. ما در این مقاله مزایا، معایب و خصوصیت های پورت های +PoE،PoE و UPoE را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

انواع تلفن های ویپ POE

تلفن های بدون POE در اصل همان تلفن های معمولی هستند که قطعاً دارای سیستمی پایین تر از تلفن ویپ POE می باشند. تکنولوژی که در تلفن های ویپ POE به کار برده شده، در واقع چیزی فراتر و به روزتر از تلفن های معمولی می باشد که نمی توان برتری تلفن های ویپ POE نسبت به تلفن های ویپ بدون POE را نادیده گرفت.

در اصل در این تلفن ها از اینترنت و پروتکل های مربوط به آن به کار برده اند که باعث شده از نظر هزینه و نرخ خدمات به مراتب ارزان تر از تلفن های معمولی شوند. با توجه به اینکه تلفن های ویپ دارای هزینه کمتری هستند، ولی قادرند از نظر کیفیت صدا فوق العاده عمل کنند.

همچنین در این سیستم، کمترین مقدار قطعی صدا وجود دارد. از جمله برتری های دیگر آن، می توان به این اشاره کرد که به صورت شبانه روزی و هفت روز هفت به روی آن ها نظارت می شود و عملکرد آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه این تلفن ها قابل اعتمادتر از تلفن های بدون POE هستند.

همچنین لازم است بدانید که فرقی ندارد شما از تلفن خانه یا از تلفن همراه استفاده کنید، در هر صورت می توانید از این سیستم بهره مند شوید و از مزایای آن استفاده کنید. این تکنولوژی به روز محدودیتی برای شما قائل نخواهد شد.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

این تلفن ها در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده اند که شامل موارد زیر می باشد:

  • تلفن ویپ POE، Soft phones که از دسته تلفن های مجازی می باشد که برای استفاده از آن ها به نرم افزارهای مخصوص نیازمند هستید. این برنامه می تواند به روی دسکتاپ، لپتاپ و تبلت و … متصل شود و به راحتی نصب شود. همچنین برای آن مجبور به پرداخت هزینه زیادی نخواهید بود.
  • تلفن ویپ POE، Hard Phones که از دسته تلفن های رومیزی می باشد که تحت شبکه قرار دارد. این تلفن رایج ترین انواع تلفن های ویپ است که از قابلیت های متعددی بهره مند هستند. همچنین به راحتی از طریق بلوتوث هدست و گوشی می توان از آن ها استفاده کرد.

 

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

پورت PoE چیست؟

پورت PoE، برق مورد نیاز جهت دستگاه های متصل شما را آماده می کند. هر نوع پورت، سطح متفاوتی از قدرت و کنترل را ارائه می کند تا امکان سفارشی سازی کامل شبکه شما را آماده کند. پورت PoE یک استاندارد باز است که به عنوان استاندارد 802.3af هم شناخته می شود.

802.3af استاندارد قدیمی جهت پورت های PoE است که توسط IEEE صادر شده و سطح توان 15.4 وات را جهت هر دستگاه متصل مثل تلفن ویپ ارائه می کند. پورت های PoE همیشه 15.4 وات را ارائه می دهند، بدون توجه به اینکه آیا دستگاه متصل به این سطح از انرژی نیاز دارد یا خیر.

پورت های PoE یک انتخاب عالی جهت VoIP و هم دستگاه های WiFi می باشند. این پورت ها معمولا ارزانند و جهت شبکه هایی که مصرف برق کمی دارند، گزینه بسیار خوبی می باشند.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

پورت +PoE چیست؟

پورت های +PoE استاندارد بروز شده 802.3at می باشند. این استاندارد جدید در سال 2009 منتشر شد و حدبیشتر 30 وات برق را جهت حدبیشتر 2 دستگاه متصل در هر پورت آماده می کند. این خصوصیت به سوییچ شما اجازه می دهد تا برق دستگاه هایی را که به انرژی بیشتری نیاز دارند، تامین کرده و دو دستگاه را به شکل همزمان تغذیه کند، پس امکان سفارشی سازی بیشتر را آماده می کند.

همینطور پورت های +PoE به دستگاه ها اجازه می دهند تا سطوح توان مورد نیاز را بررسی کرده و سطح توان مورد نیاز جهت عملکرد دستگاه را بدون اتلاف انرژی غیر مهم آماده کنند. این ویژگی، پورت های +PoE را از مدل قبلی کارآمدتر می کند.

پورت های +PoE علیرغم برخورداری از استاندارد جدید، همینطور با دستگاه های 802.3af سازگار می باشند و همین مساله آن ها را به یک گزینه پرکاربرد جهت هر کسب وکار تبدیل کرده و سبب انعطاف پذیری شبکه شما خواهند شد. پورت های +PoE جهت تامین انرژی آلارم ها، دوربین ها و تلفن های ویپ ویدیویی عالی می باشند زیرا انرژی بیشتری را به دستگاه های متصل می دهند.

+PoE معمولا گران تر است، همینطور بسته به اندازه مصرف انرژی دستگاه مورد نظر، امکان دارد لازم باشد هزینه اضافه تری بپردازید.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

UPoE چیست؟

UPoE مخفف Universal Power Over Ethernet می باشد. این اصطلاح می تواند گمراه کننده باشد زیرا پورت های UPoE توسعه یافته و متعلق به سیسکو می باشند، به این معنی که آن ها تنها با سوییچ های سیسکو سازگار می باشند. در صورتی که شبکه شما بر روی فناوری سیسکو اجرا می شود، امکان دارد ارزش این را داشته باشد که این را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید.

پورت های UPoE حدبیشتر 60 وات برق را جهت هر دستگاه متصل آماده می کنند. آن ها همینطور قادر به تامین انرژی لپ تاپ ها، تلفن های ویپ و نقاط دسترسی می باشند و امکان داشتن یک شبکه انعطاف پذیر کلی را آماده می آورند. مثل پورت های +PoE، درگاه های UPoE تنها ولتاژ لازم را به یک دستگاه متصل می دهند که سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و بهبود کارایی می شود.

پورت های UPoE جهت تامین انرژی آلارم ها، دوربین ها، لپ تاپ ها، تلفن های ویپ ویدئویی، نقاط دسترسی و دستگاه های WiFi مناسب می باشند.

انتخاب پورت PoE مورد نیاز، به انرژی مورد نیاز جهت عملکرد دستگاه های متصل و همینطور اندازه و مقیاس پذیری شبکه شما بستگی دارد. در صورتی که به یک پورت قدرتمند نیاز دارید که امکان مقیاس پذیری شبکه شما را داشته باشد، بهتر است روی گزینه های پیشرفته تر PoE مثل +PoE یا UPoE (در صورت سازگاری) سرمایه گذاری کنید.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

مزایای پورت PoE

پورت PoE مجموعه ای از مزیت ها را جهت شبکه به ارمغان می آورد:

  • کاهش هزینه های نصب:

با یک کابل واحد که هم برق و هم داده را به شکل همزمان ارسال می کند، هزینه های نصب PoE کمتر از هزینه سیم کشی مرسوم می باشد. بدون نیاز به اتصال به برق، PoE امکان نصب در فضای باز را بدون نیاز به نصب زیرساخت های الکتریکی، مثل پریز برق، در هر نقطه پایانی آماده می کند. علاوه بر این، جهت نصب کابل های شبکه نیازی به یک برقکار ماهر وجود ندارد.

سیستم های قدیمی مثل سیستم های تلفن هم قادر هستند با انژکتورها و تقسیم کننده های PoE جهت اضافه کردن دستگاه های PoE بدون نصب زیرساخت های الکتریکی جدید دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

  • ایمنی:

برق از یک منبع واحد به جای چندین آداپتور و سوکت، عملیات نصب را با مراحل و خطرات احتمالی کمتر، آسان می کند. منبع تغذیه ثابت از یک پریز هم به معنای خطر کمتر قطع برق، آسیب احتمالی به تجهیزات و اضافه بار الکتریکی می باشد.

  • انعطاف پذیری:

PoE یک plug and play می باشد. دستگاه ها به راحتی با محیط های در حال تغییر سازگار می شوند و کل شبکه می تواند دستگاه ها را بدون وقفه اضافه یا کم کند. از آنجایی که شما به پریز برق متصل نیستید، انعطاف پذیری بیشتری در محل نصب دستگاه داشته و می توانید آزادانه آن ها را در هر جایی که بیشتر مورد نیاز است قرار دهید.

  • مقیاس پذیری:

انعطاف پذیری حاصل از استفاده مجدد از سیستم های قدیمی و عدم وابستگی به سوکت های برق، نصب و توزیع اتصالات شبکه جدید را ساده و راحت می کند. علاوه بر این، می توان یک شبکه PoE را به راحتی بزرگ کرد تا دستگاه های بیشتری در اتاق ها یا مکان های مختلف به آن اضافه شوند.

  • قابلیت جمع آوری داده های پیشرفته:

PoE جهت جمع آوری داده ها ایده آل می باشد. به عنوان مثال، اماکن مختلف با کمک نرم افزار تحلیلی می تواند ارزیابی کند که آیا منطقه تحت مدیریت آن ها اشغال شده است و آیا مولفه های HVAC و روشنایی LED باید روشن یا خاموش شوند.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

کدام دستگاه ها از PoE کمک می گیرند؟

از آنجایی که PoE همینطور به عنوان یک فناوری در اولویت قرار داشته و توسط سازندگان پذیرفته می شود، لیست دستگاه هایی که از PoE کمک می گیرند در حال گسترش می باشد.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

در حال حاضر سه کاربرد اصلی آن عبارت هستند از:

  • دوربین های IP: یک دوربین فیلمبرداری دیجیتال که داده های تصویری را از طریق شبکه IP ارسال می کند. انعطاف پذیری PoE آن را جهت دوربین های نظارتی که نیاز به تغییر مکان و استقرار سریع دارند ایده آل می سازد.
  • تلفن های VoIP: تلفن هایی که تماس های تلفنی را از طریق یک شبکه IP مخابره و برقرار می کنند. یک تلفن VoIP دارای قابلیت PoE، تنها به یک اتصال پریز دیواری نیاز دارد و می توان آن را از راه دور خاموش کرد.
  • شبکه های بی سیم: خوانندگان RFID، نقاط دسترسی Wi-Fi و نقاط دسترسی بلوتوث قادر هستند از فناوری PoE جهت فعال کردن دسترسی از راه دور استفاده کنند.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

آینده فناوری PoE

همانطور که فناوری PoE به تکامل خود ادامه می دهد، گام هایی جهت ارتقاء زیرساخت پشتیبانی آن برداشته می شود. جدیدترین استاندارد PoE از 100 وات توان پشتیبانی می کند. اتحادیه اترنت همینطور برنامه صدور گواهینامه خود را با آرم های “EA Certified 2.0” جهت دستگاه های PoE سازگار با استاندارد اجرا می کند.

پورت PoE و تفاوت PoE با +PoE

زمانی که قصد دارید تلفن های ویپ را تهیه و خریداری کنید، نیاز است که در زمان خرید به نکات مهمی که به آن ها اشاره شد، دقت نمایید. در ادامه مفتخریم تا مجموعه نت یک را به عنوان یک مجموعه مطمئن برای خرید انواع تجهیزات شبکه ای اعم از بهترین هاردها برای سرور مرکز تلفن، معرفی نماییم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *