دستگاه سانترال

مزایای سیستم ویپ

اتصال ویپ در شبکه تلفنی | نت دیک

مزایای سیستم ویپ چیست؟ مزایای سیستم ویپ همواره بین افراد این سوال مطرح است که آیا باید از ویپ استفاده کرد یا باید سانترال را انتخاب کرد. در این بخش مزایای سیستم ویپ را بیان میکنیم و قصد داریم تا در رابطه با این دو سیستم اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم تا در صورتی که به فکر استفاده از اینگونه سیستم ها برای تماس های ورودی مجموعه خود دارید بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

آنچه از مزایای سیستم ویپ باید بدانید

همانطور که میدانید مزایای سیستم ویپ نسبت به سانترال بیشتر است و در نتیجه بسیاری از کسب و کارها تصمیم به استفاده از این سیستم برای تماس های خود دارند. در این مطلب قصد داریم تا به این پرسش پاسخ بدهیم که سیستم ویپ به نسبت سانترال چه مزایایی دارد که باعث شده است تا استفاده از این سیستم طی سالهای گذشته بیشتر از سانترال رونق گرفته باشد.

روش پس انداز غیر مستقیم در استفاده از VoIP

اکنون روش غیر مستقیم را بررسی می کنیم. روشی که شاید سخت تر از روش مستقیم باشد ولی به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود چرا که در بلند مدت ارزش خود را نشان می دهد. هزینه هایی که به طور غیر مستقیم، سیستم VoIP می تواند اثرگذار باشد به چند شکل انجام می شود:

صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از دورکاری

زمانی که کارکنان یک شرکت از سیستم VoIP استفاده می کنند، می توانند از راه دور هم با شرکت ارتباط داشته باشند. یعنی VoIP توانایی انجام دورکاری را به افراد می دهد. این مسئله مدیون امکانات بسیار زیاد VoIP از قبیل انتقال تماس، انتظار مکالمه، ایجاد کنفرانس و تماس ویدیویی است که از طریق تلفن های سنتی قابل اجرا نیست.

مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده که نشان می دهد استفاده از VoIP برای دورکاری، بهره وری کارمندان را افزایش داده و همچنین در استفاده از فضای محل کار صرفه جویی زیادی می شود.

صرفه جویی در نیروی انسانی

به عنوان مثال استفاده از VoIP استخدام منشی را تا حد زیادی کاهش می دهد. البته این مورد در شرکت های کوچکتر از اهمیت بالایی برخوردار است ولی در شرکت های بزرگ چندان مهم نیست. به هر حال کم شدن حقوق یک منشی در کسب و کارهای کوچک و در طول سال، بسیار قابل توجه است.

برای تماس های دریافتی با ضبط کردن یک پیام و هدایت کردن مخاطبان به بخش موردنظر می تواند به اتوماسیون شدن کار کمک کند و نیاز به منشی را کاهش دهد و در آخر به صرفه باشد. مزایای سیستم ویپ

پشتیبانی از چندین وظیفه همزمان

برخلاف تلفن های سنتی، تلفن های VoIP می توانند به صورت همزمان چندین فایل مانند عکس، اسناد و فیلم را به صورت یکجا انتقال دهند. همچنین می توانید تماس های یک دست و یکپارچه تری را با مشتریان یا همکاران خود حتی در سرتاسر جهان داشته باشید. مزایای سیستم ویپ

بی نیاز بودن از سیم کشی به صورت مجزا

یکی از مهم ترین مزایای سیستم ویپ در این است که این تکنولوژی در بستر شبکه قرار دارد و از این بستر برای ایجاد ارتباطات تلفنی استفاده می کند. این ویژگی ویپ باعث می شود تا برای ایجاد یک سیستم ویپ نیازی به کابل کشی مجزا نباشد و در صورتی که یک کاربر قصد داشته باشد تا محل خود را جا به جا کند، دردسر جمع آوری سیم ها از محل قبلی و سیم کشی در محل جدید را نداشته باشد.

کنفرانس با استفاده از ویپ

از مزایای سیستم ویپ میتوان به این مورد اشاره کرد که با استفاده از سیستم ویپ می توانید در سازمان خود برقراری کنفرانس ها را بر بستر ویپ انجام داده و هزینه ها را کاهش دهید. بهره مندی از سیستم ویپ در کنفرانس ها باعث می شود تا بتوان در ابعاد بین المللی، بدون توجه به مسافت کاربران، بین آن ها ارتباط برقرار کرد.

ادغام دستگاه تلفن با کامپیوتر

استفاده از نرم افزارهای تلفنی یا به اصطلاح Soft Phone به شکل روز افزونی در حال افزایش است و کاربران بسیار زیادی در سازمان های مختلف از ویپ برای ایجاد ارتباط استفاده می کنند. استفاده از نرم افزارهای تلفنی جایگزین بسیار خوبی برای تلفن های آی پی به حساب می آید. برای استفاده از نرم افزارهای تلفنی شما نیاز به یک عدد گوشی تلفن یا Handset دارید. استفاده از این تلفن های نرم افزاری باعث کاهش هزینه های موجود شما خواهد شد.

تماس های خارج از سازمان رایگان

از دیگر مزایای سیستم ویپ این است که کاربرانی که از آن استفاده میکنند می توانند از طریق اینترنت تماس تلفنی را به صورت رایگان به هر نقطه دنیا برقرار کند. این ویژگی و مزیت برای کاربرانی که خارج از سازمان هستند وجود دارد و باعث کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد می شود.

گسترش آسان

برخلاف روش های قدیمی که برای افزودن یک کاربر جدید نیاز به سیم کشی های مجدد وجود دارد، در سیستم های ویپ اضافه کردن یک کاربر جدید و گسترش سیستم به راحتی بر روی بستر شبکه انجام می شود.

مدیریت متمرکز

در صورت استفاده از سیستم ویپ می توان از محیطی تحت شبکه برای ایجاد تنظیمات مورد نظر استفاده کرد. مدیریت سیستم ویپ بسیار آسان می باشد و می توان کارهای مختلفی مثل اضافه کردن کاربر یا گزارش گیری را با استفاده از این محیط انجام داد.

شماره داخلی با ظرفیت بالا

در سیستم ویپ با توجه به ظرفیت این سیستم می توان تعداد شماره های داخلی بسیار زیادی را در نظر گرفت و از آن ها استفاده کرد.

امکان دریافت پیام صوتی با استفاده از ویپ

در سیستم ویپ می توان برای یک کاربر در صورتی که پاسخگو تلفن نباشد، پیام صوتی گذاشت. پیام های صوتی در سرور ذخیره شده و کاربر در هر زمانی که علاقه داشته باشد می تواند به این پیام های صوتی گوش دهد.

ضبط مکالمات

اگر از سیستم ویپ استفاده می کنید، می توانید از مزیت ضبط مکالمات در این سیستم استفاده کنید. تمامی مکالمات انجام شده بر بستر ویپ به صورت خودکار ضبط شده و بر روی سیستم ذخیره می شود. تماس های ضبط شده را در هر زمانی که علاقه داشته باشید، می توانید گوش دهید.

صف انتظار

سیستم ویپ این قابلیت و ویژگی را دارد که صف انتظار تشکیل داده و جلوی از دست رفتن تماس را بگیرید. با استفاده از این ویژگی سیستم ویپ اگر خط های شما اشغال باشند تماس مخاطب وارد صف انتظار می شود و در صورت آزاد شدن خط، تماس تلفنی برقرار می شود.

تنظیم ساعت اداری

و دیگر در سیستم های مبتنی بر ویپ این امکان وجود دارد که سازمان ها ساعت اداری تعیین کرده و با این کار به راحتی بتوانند تماس ها را مدیریت کنند.

نظارت کامل و گزارش گیری

یکی از مزایای سیستم ویپ به نسبت سانترال قابلیت گزارش گیری است. این گزارش ها برای نظارت بهتر بر روی تماس ها بسیار مفید است و می توان از آن ها برای بهبود عملکرد سازمان خود استفاده کرد.

امنیت

امنیت از مهم ترین مزایای سیستم ویپ به نسبت سانترال است. مزیت این سیستم در آن است که در زمان استفاده از آن، دیتاهای آنالوگ شما به دیتا دیجیتال تبدیل خواهد شد و زمانی که وارد شبکه می شود فرآیند کد گذاری بر روی آن انجام می شود که نتیجه این کار غیر قابل شنود و هک شدن ارتباطات تلفنی شما است.

مزایای سیستم ویپ

حرف آخر مزایای سیستم ویپ

در صورتی که علاقه مند هستید تا یک سیستم ویپ برای شرکت یا سازمان خود پیاده سازی کنید، می توانید از خدمات مجموعه نت یک در این زمینه بهره برده و با مشاوره کارشناسان ما سیستم ویپ را در سازمان خود نصب کرده و از مزایای فوق العاده این سیستم بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *