تلفن x
02191002540
واتساپ x

WhatsApp Number

+989334008098

Message
ایمیل x
[email protected]
معرفی انواع سوییچ شبکه | مرکز فروش تجهیزات شبکه | نت یک
پرش لینک ها

انواع سوییچ شبکه

شما از انواع سوییچ شبکه چه می دانید؟ در عصر حاضر نمی توان تاثیر شبکه های کامپیوتری بر کلیت زندگی مردم را انکار نمود. یک شبکه کامپیوتری با استفاده از قطعات ریز و درشت سخت افزاری، فعالیت سیستماتیک و متمرکز شده ای را ایجاد می کند و به ارتباطات سریع تر و بهینه تر در دنیای مجازی دست میابد.

سوییچ شبکه یکی از قطعات سخت افزاری شبکه کامپیوتری LAN است و امکان تمرکز اطلاعات در سیستم های کامپیوتری را به دنبال دارد. در این مقاله پس از ارائه یک تعریف کلی به ارائه انواع سوییچ شبکه می پردازیم تا شما بازدید کنندگان عزیز نیز با انواع آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی انواع سوییچ شبکه

سوییچ شبکه یکی از تجهیزات شبکه لن است و قابلیت ایجاد ارتباط متمرکز در چندین سیستم موجود در یک شبکه را دارا می باشد. این وسیله پهنای باند مصرفی شبکه را مدیریت میکند و اطلاعات وارده را صرفا برای یک گیرنده خاص ارسال می کند. بنابراین نقش بسزایی در حفظ محرمانگی داده ها دارد. این قطعه به انواع مختلفی قابل تقسیم بندی است که عبارتند از:

  • مدیریتی یا غیر مدیریتی
  • یک طرفه یا دوطرفه
  • ساده یا ماژولار
  • لایه دو یا لایه سه
 انواع سوییچ شبکه
انواع سوییچ شبکه نت یک

سوییچ شبکه مدیریتی و غیر مدیریتی

سوییچ هایی که در شبکه های ساده تر مورد استفاده قرار می گیرند و صرفا بر اساس تنظیمات کارخانه عمل می کنند، سوییچ غیر مدیریتی نامیده می شوند. این سویچ حامل هیچ گونه گزینه ای برای ارائه و تعیین نحوه عملکرد نبوده و کار با آن ها بسیار راحت است.

در مقابل گونه ای از سوییچ های حرفه ای وجود دارد که در شبکه های گسترده تر مورد استفاده واقع می شوند. سوییچ مدیریتی حامل گزینه هایی برای تعیین عملکرد بوده و از کاربر نحوه عملکرد را دریافت می کند.

نوع دیگری از سوییچ مدیریتی با عنوان سوییچ اسمارت یا سوییچ هوشمند نیز وجود دارد که برای شبکه های خانگی و یا سازمانی متوسط مناسب هستند و از یک رابط تحت وب برای مدیریت عملکرد استفاده می کنند.

سوییچ شبکه یک طرفه و یا دو طرفه

سوییچ های اولیه صرفا یک طرفه بودند بدین معنا که قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات و دیتای داده ها را در یک زمان واحد نداشتند.

پیشرفت علوم مرتبط با فناوری اطلاعات گونه ای سوییچ حرفه ای شبکه با عنوان سوییچ دو طرفه را ابداع نمود که قادر به دریافت و ارسال دیتا در یک زمان واحد است. اغلب سوییچ های امروزی امکان ارسال و دریافت دو طرفه را دارا می باشند.

سوییچ شبکه ساده یا ماژولار

سوییچ شبکه ساده: این سویچ دارای یک شاسی و تعدادی پورت مشخص است و امکان توسعه آن در زمان توسعه شبکه وجود ندارد.

سوییچ شبکه ماژولار: این سوییچ طراحی پیشرفته ای دارد که در آن امکان توسعه با توجه به توسعه شبکه وجود دارد. در طراحی سوییچ های ماژولار انتخاب نوع پردازنده و ماژول ها با توجه به نوع پورت ها و انتخاب آن ها در اختیار مدیر یک شبکه قرار دارد.

سوییچ شبکه لایه دو یا لایه سه

سوییچ شبکه لایه دو: این سوییچ یکی از انواع سوییچ شبکه است که از مک آدرس برای هدایت دیتا استفاده می کند. عملکرد آن به سادگی صورت می پذیرد و استفاده از آن نیازمند تکنولوژی خاصی نمی باشد.

اما همین عدم استفاده از تکنولوژی باعث شده است که خطاها و شکست های بیشتری در مقایسه با سوییچ های نسل جدید داشته باشد.

سوییچ شبکه لایه سه: سرعت و تداوم هدایت دیتا با سوییچ شبکه لایه سه امکان پذیر است. این فناوری هدایت دیتا را با توجه به آی پی آدرس کامپیوتر انجام می دهد.

دیگر انواع سوییچ شبکه

گروه بندی هایی که مورد اشاره واقع گردید، عمده ترین و اصلی ترین دسته بندی های بین المللی در خصوصانواع  سوییچ شبکه هستند با این حال سوییچ شبکه با توجه به خصوصیات ذیل نیز قابل دسته بندی است:

  • سوییچینگ مسدود کننده و یا غیر مسدود کننده
  • اترنت سریع یا اترنت گیگابیتی
  • حالت های ارسال دیتا
  • بافرینگ دیتا
  • پورت های دارای poe یا غیر poe

فروش انواع سوییچ شبکه

فروش سوییچ شبکه یکی از عمدده ترین اقدامات صورت گرفته در فروشگاه های مرتبط با تجهیزات پایه و حرفه ای شبکه است. قیمت سوییچ شبکه نیز با توجه به برند مربوطه و کیفیت و قابلیت آن مشخص می شود.

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت انواع سوییچ شبکه از محصولات وب سایت نت یک در این زمینه بازدید نموده و قیمت های به روز شده را به صورت آنلاین مشاهده کنید. خرید سوییچ شبکه از وب سایت نت یک با تضمین کیفیت کالا و مشاوره حرفه ای در این زمینه همراه خواهد بود. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص سوییچ شبکه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

پیام بگذارید