تلفن x
02191002540
واتساپ x

WhatsApp Number

+989334008098

Message
ایمیل x
[email protected]
آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ | فروش تجهیزات شبکه

Skip links

آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ

در این مقاله آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ را باهم می خوانیم. برای شبکه کردن چند کامپیوتر با یکدیگر، راه های بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از روش های شبکه کردن چند کامپیوتر، استفاده از سوئیچ است. برای ایجاد این ارتباط و شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ می توان از کابل های شبکه استفاده کرد.

نکته بسیار مهمی که پیش از کابل کشی شبکه، باید از آن مطمئن شوید، نصب کارت شبکه بر روی سیستم ها است. نبود کارت شبکه بر روی سیستم های موجود در یک شبکه، می تواند ارتباط بین کامپیوترها را از قطع کند.

با توجه به کاربرد و نوع توپولوژی مدنظر به منظور ایجاد شبکه، استاندارد کابل کشی مورد استفاده ممکن است دچار تغییر و تحول شود، ولی به بیان کلی برای اتصال دو کامپیوتر از کابل های Crossover  استفاده می شود. در شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ نیز اتصال دستگاه ها به سوئیچ از طریق کابل کشی Straight صورت می پذیرد.

برای آن که بتوانید فرآیند کابل کشی و شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ را انجام دهید، نیاز است تا تخصص و دانش کافی در این زمینه داشته باشید. در این مطالب شما را با نحوه شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ آشنا خواهیم کرد.

مراحل و آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ

پس از طی شدن مراحل فیزیکی شبکه کردن کامپیوترها با استفاده از سوئیچ از طریق کابل، باید وارد تنظیمات کنترل پنل سیستم خود شده و در قسمت Network And Sharing گزینه Local Area Connection را انتخاب کنید. در پنجره باز شده از بخش Properties گزینه Internet Protocol ver4 را انتخاب کنید.

در این بخش لازم است تا مراحل نرم افزاری شبکه کردن مثل تنظیم آی پی ها، ایجاد اتصال بین کامپیوترها و… را انجام دهید. اگر جز سیستم های خود مودم یا پرینتری با پورت شبکه RJ-45 دارید، می توانید به صورت مستقیم آن ها را به شبکه متصل کرده و از آن آدرس آی پی دریافت کنید.

فرآیند سوئیچ کامپیوترها در چه شبکه ای پیشنهاد می شود

از نظر مباحث حوزه شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ، می توان گفت که در شبکه هایی با سیستم های تعداد کم، مثل شبکه خانگی یا شبکه بین دو دستگاه، استفاده از سوئیچ لزومی ندارد و می توان فرآیند شبکه کردن را با روش های بسیار ساده ای انجام داد. به عنوان مثال برای ایجاد ارتباط بین دو کامپیوتر می توانید از مودم و یا کابل LAN استفاده کرده و شبکه خود را به ایجاد کنید.

ساده ترین نوع شبکه برای ارتباط دو سیستم، اتصال از طریق کابل LAN است و از این روش برای انجام فرآیندهای ساده و جزئی مثل تبادل دیتا، ارسال و دریافت پیام و… استفاده می شود.

نکته ای که بسیاری از افراد آن را نمی دانند این است که مودم می تواند به راحتی برای شما در یک شبکه خانگی، نقشی همانند نقش سوئیچ را ایفا کند. برای ایجاد چنین شبکه ای تنها به مودم، کارت شبکه و کابل شبکه Straight نیاز دارید تا زیر ساخت شبکه و تنظیمات آن را در سیستم خود پیاده سازی کنید.

انجام این کار به صورت فیزیکی و سخت افزاری کار پیچیده ای نیست ولی از نظر نرم افزاری نیاز است تا به نکات بسیار مهمی توجه کنید. این نکات عبارتند از:

  • شماره آی پی هایی که در بخش IP تنظیمات نرم افزاری وارد می کنید، باید در محدوده آی پی مودم شما قرار داشته باشد.
  • در بخش Default Getaway تنظیمات آی پی ورژن 4، باید آی پی دستگاه مودم خود را وارد کنید که عموما محدود آن به صورت 192.168.1.1 می باشد.
  • در هنگامی که قصد شبکه کردن دستگاه را دارید، آنتی ویروس ویندوز و فایروال ها را در هر دو سیستم غیر فعال کنید تا فرآیند شبکه کردن به درستی انجام شود.

شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ در ADLS

دستگاه ADSL در شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ، یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که به آن نیاز دارید. ADSL مهم ترین وسیله برای اتصال چند سیستم به یکدیگر می باشد و با رعایت نکات کلیدی و بسیار مهمی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت، می توانید شبکه خود را با استفاده از ADSL ایجاد کنید.

نکات مهم برای شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ در ADLS عبارتند از:

  • باید یک مودم مناسب به همراه کارت شبکه و استریت موجود باشد
  • برای اتصال سیستم ها به همراه سرور اصلی به مودم، باید از سوئیچ استفاده کنید
  • برای آن که بتوانید تنظیمات نرم افزاری شبکه در ویندوز را انجام دهید، مراحلی که برای اختصاص IP گفته شد را در نظر بگیرید و نکات آن را رعایت کنید

نکات مهم برای شبکه کردن کامپیوتر با استفاده از سوئیچ

در هنگام مشخص کردن آی پی آدرس، اگر کامپیوتر شماره 1 شما آی پی 192.168.1.10 دارد، برای کامپیوترهای بعدی باید محدوده و رنج آی پی 192/168/1/x را در نظر گرفته و x باید مقداری بین 1 تا 254 باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که آی پی هر کامپیوتر باید منحصر به فرد باشد.

در بخش Computer Name باید نام کامپیوترهای متفاوتی را انتخاب کنید و سیستم ها را در یک Workgroup قرار دهید.

اگر در هنگام شبکه کردن کامپیوتر، بر روی کارت شبکه شما علامت ضربدر قرمز وجود داشته باشد، به این معنی است که کامپیوتر شما از نظر کابلی و سخت افزاری به خوبی تنظیم و پیاده سازی نشده است.

اگر در هنگام شبکه کردن کامپیوتر، با علامت تعجب زرد مواجه شدید، این یعنی تنظیمات شبکه شما دچار مشکل شده است.

با توجه به این نکات، می توانید فرآیند شبکه کردن چند کامپیوتر را به نحو احسن انجام داده و یک شبکه بدون مشکل را با استفاده از سوئیچ به وجود آورید.

حرف آخر آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ

در این مطلب نحوه شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ را بررسی کردیم. در این مقاله سعی شد تا مراحل شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم ADSL را به شما آموزش دهیم تا بتوانید به خوبی این فرآیند را انجام دهید. در آخر نیز به بررسی نکات بسیار مهمی که باید در شبکه کردن چند کامپیوتر با سوئیچ، به آن توجه کنید را بیان کردیم.

نوشتن کامنت