دسته بندی محصولات
نت یک صفر تا صد هوشمندی
پشتیبانی 24 ساعته

021-51787000

با مناسبترین هزینه و سریعترین زمان

ارسال در کل ایران

نت یک از صفر تا صد هوشمندی

سرور

خریداران از سراسر ایران می توانند به سادگی به خدمات نت یک دسترسی داشته باشند. تیم نت یک متشکل از تیمی جوان و خلاق در زمینه خدمات ویپ می‌باشد. همچنین تیم ما مفتخر به ارائه خدمات با کیفیت بسیار بالا به هموطنان عزیزمان است.
شما می‌توانید اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید و یک مشاوره رایگان از کارشناسان حرفه ای ما دریافت کنید.تیم نت یک منتظر شماست.

خدماتی که ما ارائه می دهیم

0 تا 100 خدمات زیرساخت شبکه با به کارگیری جدیدترن متد های روز دنیا با نت یک همراه باشید

مشاوره و ارائه راهکار تماس

با ما در ارتباط باشید تا در خصوص نیاز ها و مشکلات شما راهکارها و تجربیاتمان را با شما به اشتراک بگذاریم.

طراحی و پیاده سازی زیرساخت

پس از مرحله قبل طرح ارائه میگردد و بعد از تایید به مرحله انجام رسیده و در زمان مورد نظر تحویل میگردد.

 

راه اندازی اتوماسیون

با ما در ارتباط باشید تا در خصوص نیاز ها و مشکلات شما راهکارها و تجربیاتمان را با شما به اشتراک بگذاریم.

تحقیق و بررسی

در ادامه مشکلات و نیاز های دیگر سیستم که در مدتی پس از استفاده مشخص می شود، رفع میگردد.

آموزش پرسنل

نیاز بعدی برای بالابردن سطح کارایی سیستم آموزش رابط کاربری به پرسنل به نحوی می باشد که ترقیب به کار با سیستم شوند.

پشتیبانی و توسعه

سرور

سرور چیست؛ در باره انواع سرور

انواع سرور؛ سرور یک نرم افزار یا دستگاه سخت افزاری ای است که درخواست های ارائه شده با استفاده از شبکه را دریافت می کند و به آنها پاسخ می دهد. به دستگاهی که درخواست ها را ارسال می کند و پاسخی را از سرور دریافت می کند کلاینت گفته می شود.

در اینترنت، از اصطلاح “سرور” به سیستم رایانه ای گفته می شود که درخواست های یک فایل وب را دریافت می کند و آن ها را به فایل های برای مشتریان مختلف ارسال می کند. به طور کلی برای اینکه در خصوص سرور و انواع آن ها اطلاعاتی کسب کنید در ادامه همراه ما باشید.

سرور برای چه چیزی کاربرد دارد

سرورها منابع شبکه ای را مدیریت می کنند؛ به عنوان مثال، یک کاربر ممکن است یک سرور را به منظور ارسال یا دریافت ایمیل، کنترل دسترسی به یک شبکه، مدیریت کارهای چاپی و یا میزبانی یک وب سایت مورد استفاده قرار دهد از طرفی سرورها برای انجام دادن محاسبات شدید و مهم نیز مهارت به خصوصی دارند.

بعضی از سرورها برای یک فعالیت خاص یا یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند، این سرورها اغلب به عنوان سرورهای اختصاصی نامیده می شوند؛ با این حال، امروزه بسیاری از سرورها سرورهای مشترکی به حساب می آیند که مسئولیت DNS، پست الکترونیکی، FTP و چند وب سایت را در مورد یک وب سرور بر عهده خواهند گرفت.

دلیل روشن بودن همیشگی سرورها

از آنجایی که از سرورها به صورت معمول برای ارائه خدماتی که به طور دائم مورد نیاز است استفاده می شود، بیشتر سرورها به هیچ عنوان خاموش نخواهند شد. در نتیجه، زمانی که سرورها فعالیت نکنند، می توانند مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران شبکه ها و شرکت ها به وجود بیاورند. برای کاهش این مشکلات مختلف، سرورها به گونه ای تنظیم می شوند که تحمل بروز هرگونه خطا را داشته باشند.

انواع سرورها

نحوه ارتباط کلاینت ها و سرورها به سرویس به خصوصی بستگی دارد و می تواند توسط یک پروتکل انتقال خاص، انتخاب شود. این موضوع را می توان با استفاده از نمونه هایی از انواع سرورهای اصلی توضیح داد؛ در ادامه همراه ما باشید.

وب سرور چیست

وب سرور یکی از انواع سرورها به حساب می آید و وظیفه اصلی یک وب سرور ذخیره، پردازش و ارائه وب سایت های متنوع به مشتریان است، ارتباط بین سرور ( یا نرم افزار) و مشتریان با استفاده از پروتکل انتقال ابرمتن یا همان HTTP و یا نمونه رمزگذاری شده آن یعنی HTTPS انجام می شود.

سرور فایل

سرورهای فایل با استفاده از ذخیره سازی مرکزی داده های قابل دسترسی برای بعضی از کاربران مختلف با کمک شبکه مراقبت می کنند. شرکت ها به منظور ارائه دسترسی چند گروه کاری به یک فایل به این مدیریت فایل ها متکی هستند.

فایل سرور نمونه ای از سرور های مرکزی در یک شبکه رایانه ای به حساب می آید که به کلاینت های متصل این اجازه را می دهد تا به ظرفیت های مربوط به ذخیره‌سازی سرور دسترسی پیدا کنند. اصطلاح فایل سرور شامل هر دوبخش یعنی سخت‌افزار و نرم‌افزار می شود که برای پیاده سازی چنین سروری استفاده می شوند.

کاربران مختلف با انجام دادن پروسه احراز هویت در فایل سرور می توانند به فایل هایی که بر روی این سرور دسترسی یافته اند، آن ها را باز کرده، مطالعه کنند، بنویسند، تغییر ایجاد کنند، حذف کرده و یا حتی آپلود نمایند فایل های مختلف خود را روی سرور انجام دهند.

Mail Server

ایمیل سرور یا Mail Server یکی دیگر از انواع سرور به حساب می آید و به سیستم یا برنامه ای گفته می شود که مسئولیت مدیریت پیام های که بر روی شبکه ایجاد می شوند بر عهده آن است. در واقع یعنی ایمیل های مختلف را ارسال و یا دریافت می کند.

وقتی شما با استفاده از سیستم خود ایمیلی را ارسال می کنید از یک سری لایه ها و پروسه ها عبور می کند تا به مقصد نهایی خود برسد. این فرآیند به اندازه ای سریع اتفاق می افتد که شاید به نظر ساده برسد؛ اما بسیار پیچیده و تخصصی است.

سرور پایگاه داده

سرور پایگاه داده به سروری گفته می شود که از آن برای ذخیره سازی، بازیابی و یا مدیریت داده های مختلف استفاده می شود. مدیریت، به روزرسانی انواع داده ها، فراهم کردن امکانات دسترسی به صورت هم زمان توسط کاربرها و تضمین امنیت داده‌های مختلف از جمله وظابق مهم و تخصصی سرورهای پایگاه داده به حساب می آیند. طراحی کامپیوترها به این‌ صورت است که آن ها داده های خام را جمع آوری می کنند و این داده ها را با داده های دیگر ترکیب خواهند کرد در نهایت منجر به به وجود آمدن اطلاعات معناداری را می شوند.

سرور بازی

وقتی بازی های مختلف را در حالت Single Player و یا آفلاین بازی کنید، تمام تبادل دیتاها بر روی سیستم شما انجام خواهد شد؛ اما زمانیکه صحبت از بازی های آنلاین به دو روش تک به تک و یا Multi Player به میان بیاید، صحبت از سرورها نیز شروع خواهد شد.

از آنجایی که هدف اصلی افراد برای استفاده از این سرورها اجرای بازی های آنلاین است، به آن سرور گیم و یا Game Server گفته می شود. در واقع تمامی بازی هایی که به صورت آنلاین انجام می شوند، با استفاده از سرور بازی، کاربران مختلف خود را به یکدیگر و در محیط بازی های مختلف متصل می کنند.

سرور پروکسی

Proxy Server به برنامه واسطه‌ ای بین کاربران داخلی شبکه و اینترنت گفته می شود که قابلیت‌ های متنوعی در جهت نظارت مدیریتی، حفظ امنیت، کنترل کاربران مختلف و سرویس های ذخیره‌سازی ارائه می کند.

در حقیقت پروکسی Proxy درخواست های client را به Proxy Server ارسال می کند، پروکسی سرور نیز محتویات بسته ها و داده ها را بررسی می کند و در صورت نیاز پردازش‌ های مورد نظر را بر روی بسته های دیتا انجام می دهد. پراکسی یا پروکسی انواع مختلف داشته که با توجه به نیاز کاربران کاربرد های مختلف را ارائه می کند. از جمله مهم ترین قابلیت های استفاده از پروکسی ایجاد هویت های جدید در فضای اینترنت و دور زدن فیلترینگ و محدودیت های مربوط به اینترنت است.

 

مشتریان درباره ما چه می گویند؟

نت یک به من کمک کرد که بهترین سرویس رو با بهترین قیمت تهیه کنم و استفاده کنم. بخاطر پشتیبانی هم خیالم کاملا راحته و خیلی راحت از سرویس ها استفاده می کنم.

علیرضا رنجبر

یک اتفاق مهم در نت یک عدم تاکید بر استفاده از یک اپراتور خاص بود و این باعث شد ما با چشم باز همه اپراتورها را مقایسه کنیم و در نهایت بهترین را انتخاب کنیم.

سامان رضایی

نت یک باعث شد هزینه تماس های خروجی ما تا 35 درصد کاهش داشته باشد. همچنین هزینه های سخت افزار پروژه ما بسیار کاهش یافت.

سهیلا امامی

سبد خرید
0مقایسه
0 مواردمحصول
فهرست