راه اندازی VOIP

راه اندازی voip

Voice Over Internet Protocol كه به شکل مخفف VoIP درامده است،  امکان استفاده از شبکه را برای مکالمات تلفنی آماده می کند VoIP تكنولوژی جدید با مزایای عالی نسبت به سیستم تلفنی سنتی است و کم کم دارد جای آن را می گیرد. فناوری VoIP صدای آنالوگ امواج الکتريکی و سیم مسی را به صفر و يک تبدیل و به شکل دیجیتال روی بستر شبكه منتقل می کند.

تا ۳۰ سال پیش واژه ای به نام شبکه وجود نداشت و ارتباط محاوره ای فقط با کمک شبكه عمومی تلفن (PSTN) امکان پذیر بود. همینطور ارسال داده به ویژه در فواصل دور هزینه زیادی به دنبال داشت؛ اما در طی چند سال گذشته شاهد پدیده هایی جذاب بوده ایم؛ گسترش کامپیوتر های شخصی، فناوری های جدید ارتباطی مثل تلفن های سلولی و بالاخره شبكه گسترده اینترنت.

همانطور که می دانید اگر چندین شعبه داشته باشید که باید به طور مداوم ارتباطات تلفنی خود را با یکدیگر حفظ کنند، اگر به صورت دورکاری فعالیت می کنید و مکالمات تلفنی شما با شعبات سازمان… بالاست، در صورتی که در شهرهای مختلفی شعبه دارید و روزانه کارمندانتان از طریق خط تلفنی هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کنند باید به ویپ و تجهیزات مربوط به آن فکر کنید! ویپ یک شبکه قدرتمند برای تعامل با شعبات و کارمندان غیر متمرکز در اقصی نقاط دنیا ایجاد می کند و هزینه برقراری این مکالمات کاملا رایگان خواهد بود! یعنی خداحافظی با قبض های سنگین تلفن!

در اصل زمان صحبت با تلفن VoIP صدا با کمک ميكروفن گوشی به امواج الکتريکی تبدیل شده، بعد توسط تلفن VoIP به شکل دیجیتال  تبدیل می شود. این اطلاعات دیجیتال در شبكه به سرور VoIP یا سانترال تحت شبكه ارسال می شود. سانترال VoIP پس از تشخیص مقصد، اطلاعات را به گوشی VoIP ارسال می كند. در نتیجه، در مقصد گیتوی یا گوشی VoIP اطلاعات دیجیتال را مجددا به امواج الکتريکی تبدیل می كنند و دوباره تبدیل به صدای آنالوگ می شود.

نت یک ، یک شرکت باتجربه در عرصه خدمات ویپ مثل فروش تجهیزات، نصب و اعمال تنظیمات توسط کارشناسان حرفه ای فعالیت خود را شروع کرده است! برای دریافت مشخصات و ثبت سفارش می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید! اگر به تازگی تلفن های سانترال خریداری کرده اید یا به هر دلیلی خیال می کنید تعویض تلفن های سانترال و جایگزینی تجهیزات ویپ در حال حاضر برای شما زمانبر و پر هزینه است اشتباه می کنید! نت یک با جمع آوری و خرید تلفن های سانترال شما، تجهیزات ویپ را به شما ارائه می دهد تا بتوانید از مزایای بی شمار این سیستم بهره مند شوید.

برای ثبت سفارش و دریافت تجهیزات تلفن ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! تکنسین و کارشناسان این مجموعه پاسخگوی ابهامات شما عزیزان هستند. لازم به ذکر است که تمامی خدمات انجام شده توسط نت یک با ضمانت کامل ارائه می شود.

ویپ چیست و چگونه به راه اندازی ویپ بپردازیم؟

سیستم های تلفن سنتی، سیگنال های صوتی را با کمک خطوط تلفن آنالوگ منتقل می كنند. از این رو برای برقراری تماس، به اتصال های سیمی نیاز دارند. در این شرایط، از يک سخت افزار حرفه ای به نام Private Branch Exchange یا همان سانترال برای اتصال خطوط داخلی به شبكه تلفن عمومی، استفاده می شود.

VoIP به خدمات تلفنی اطلاق می شود كه در بستر شبکه انجام می گیرند. اولین نکته كه در رابطه با این فناوری قابل توجه به نظر می رسد، این بوده كه در ویپ خبری از خطوط سنتی مخابرات نیست و صدا در بستر شبكه منتقل می شود.

ماجرا وقتی جالب تر می شود كه بدانیم برای استفاده از خدمات VoIP، نیازی به دستگاه های تلفن ثابت نداریم! هیجان انگیز نیست كه می توانید در لپ تاپ، تلفن همراه یا تبلت خود به تماس تلفنی كه روی خط تلفن شما برقرار می شوند، پاسخ دهید؟

تماس های شبکه ای و راه اندازی ویپ می تواند از چند روش مختلف مثل تلفن های همراه، تلفن های تحت شبكه و کامپیوتر ها انجام بگیرد. حتی تماس های بین کشوری یا بین المللی هم با VoIP، بسیار راحت تر و ارزان تر خواهند بود.

 مزایای راه اندازی voip چیست؟

از نقطه نظرهای متفاوتی می توان به بررسی مزایای این تكنولوژی پرداخت كه بالطبع کاهش هزینه های جاری، مثل جذاب ترین خصوصیات این تكنولوژی بوده كه بعضی از علل این امر عبارت هستند از:

این تكنولوژی از بستر شبكه برای ارتباطات تلفنی استفاده می كند كه هزینه کابل کشی مجزا را از میان می برد. هم چنین در صورت جابجایی محل کاربر، دیگر دردسر سیم کشی به مکان جدید وجود نخواهد داشت.

همان طور كه می دانید هم اکنون استفاده از برنامه های تلفنی (SoftPhone) در سازمان ها و حتی سیستم های خانگی به شکل روزافزون در حال گسترش است. استفاده از این برنامه ها جایگزینی برای IP-Phone به شمار میرود كه فقط نیاز به Handset دارد. لذا به این صورت می توانید از هزینه های موجود بکاهید.

گسترش و افزودن کاربر در این سیستم ها به سادگی انجام پذیر بوده و برخلاف سیستم های پیشین نیاز به سیم کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.

کاربران این سیستم با کمک شبکه قادر به تماس با سازمان مورد نظر خود هستند. این ویژگی برای کاركنانی كه خارج از محیط دفتر می باشند، علاوه بر کسر هزینه ها باعث تسهیل تماس تلفنی هم می شود.

سازمان هایی كه برای انجام امور خود از برقراری كنفرانس ها در بستر ویپ استفاده می كنند، از هزینه های برقراری ارتباطات تلفنی با توجه به مسافت های کاربران (حتی در ابعاد بین المللی) جلوگیری می كنند.

مراکز تلفنی ویپ محیطی را تحت شبكه در اختیار کاربر قرار می دهند كه با کمک آن می تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه كرده و یا گزارش گیری کند. از مزایای دیگر VoIP می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • ترکیب صدا و دیتا
  • کاهش هزینه های مربوط به پشتیبانی و نگه داری به خاطر ادغام شبكه دیتا و شبكه تلفنی
  • پویایی و پیشرفت همه روزه شبكه های VoIP
  • قابلیت برنامه نویسی راحت تر و توسعه و در نتیجه يکپارچگی با سیستم های مختلف
  • امکان ترکیب كردن محصولات تولید كنندگان مختلف
  • پشتیبانی از امکانات مخابراتی و ارایه خدمات جدید، با هزینه کمتر و سرعت اجرای بالا

ویپ چگونه کار می كند؟

ویپ سیگنال های صوتی را به داده های دیجیتال تبدیل كرده و آن ها را با کمک شبکه، منتقل می كند. اكنون و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، به جزئیات بیشتری در ارتباط با این فناوری سودمند خواهیم پرداخت.

تكنولوژی ویپ بر اساس پروتکل های مختلفی کار می كند كه SIP را می توان مهم ترین آن ها دانست. SIP مخفف عبارت Session Initiation Protocol بوده و يک پروتکل ارتباطی برای برقراری تماس های VoIP و دیگر جلسات متنی و چند رسانه ای فوری مثل تماس های صوتی و تصویری آنلاین است.

SIP Trunking به خدماتی گفته می شوند كه بر پایه پروتکل SIP و با کمک اتصالات شبکه ای کاربران انجام می شوند. این خدمات كه به خطوط سیپ ترانک هم معروف می باشند، اتصالات فیزيکی به يک شرکت تلفن را از بین می برند.

تجهیرات مورد نیاز برای راه اندازی voip

برای راه اندازی تلفن VoIP در شرکت های تجاری، به تجهیزات VoIP مختلفی نیاز بوده كه در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

قبل از هرچیز و برای استفاده از خدمات VoIP، به يک سرور یا مرکز تلفن IP نیاز دارید كه بتواند امکان برقراری تماس با کمک شبکه را در اختیار شما قرار دهد. این سرور به دو صورت قابل راه اندازی است:

  1. استفاده از فضای ابری
  2. استفاده از يک سانترال تحت شبكه یا IPPBX

اگر از Cloud PBX برای راه اندازی VoIP بهره مند شوید، به نصب سخت افزار نیاز نخواهید داشت و تمامی تنظیمات، توسط شرکت ارائه دهنده و با کمک اینترنت ، اعمال می شوند. در حالی كه سانترال تحت شبكه، نیاز به نصب و راه اندازی فیزيکی خواهد داشت.

در میان برندهای مختلفی كه اقدام به تولید و عرضه سانترال های تحت شبكه كرده اند، پاناسونيک از مقبولیت بیشتری میان کاربران برخوردار است. دستگاه های این شرکت، علاوه بر کاربری آسان، از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی هم بهره می برند. از مهم ترین سانترال های تحت شبكه Panasonic می توان به KX-NS500 و KX-NS1000 و مدل های TDE اشاره داشت.

اگر قصد راه اندازی ویپ را دارید، می توانید روی خدمات مختلف شرکت ویپ ران حساب كنید. دسترسی به انواع سانترال های تحت شبكه با قیمت مناسب، ضمانت تمامی محصولات، نصب و راه اندازی دستگاه ها توسط تكنسین فنی و خدمات پس از فروش عالی، امکانات ما در ویپ ران برای شما عزیزان می باشد.

تلفن های تحت شبكه، نوعی تلفن ثابت هستند كه در كنار سرورهای VoIP فعالیت دارند. این تلفن ها با این که از نظر ظاهری تفاوت زیادی با تلفن های معمولی ندارند؛ اما امکانات منحصر به فردی دارند. این دستگاه ها طوری طراحی شده اند كه با اتصال به يک شبكه محلی، می توانند صدا را در بستر شبکه، منتقل کنند.

ویپ gateway به عنوان يک سخت افزار حرفه ای ترافيک تلفنی سنتی (آنالوگ) را به بسته های دیجیتال تبدیل می كند. به بیان ساده، با کمک این دستگاه، می توان روی خطوط قدیمی مخابرات (PSTN) هم يک سیستم ویپ راه اندازی نمود. ویپ gateway مثل يک پل میان سیستم های سنتی و تكنولوژی VoIP فعالیت دارد.

با راه اندازی ویپ دیگر نیازی به دسترسی همیشگی به تلفن های ثابت ندارید. این موضوع باعث می شود تا در هر زمان و در هر موقعیت مکانی كه هستید، بتوانید به مشتریان خود پاسخ داده و نیازهای آن ها را برطرف کنید.

در سیستم ویپ حتی با کمک تلفن های همراه و کامپیوتر ها هم می توان به برقراری تماس تلفنی ثابت پرداخت. در واقع برای ارتباط با مشتریان، فقط کافیست به يک شبکه متصل باشید.

برای ثبت سفارش و دریافت تجهیزات تلفن ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! تکنسین و کارشناسان این مجموعه پاسخگوی ابهامات شما عزیزان هستند. لازم به ذکر است که تمامی خدمات انجام شده توسط نت یک با ضمانت کامل ارائه می شود.