سیسکو

فیلـتر

نمایش 1–16 از 60 نتیجه

تاریخچه شرکت سیسکو

این شرکت در سال ۱۹۸۴ میلادی برابر با ۱۳۶۲ هجری شمسی توسط یک زوج کالیفرنیایی به نام لئونارد بوساک و سندی لرنر تأسیس شد، جالب است بدانید این دو فرد سود حاصل از فروش محصولات خود را برای انجمن حمایت از حیوانات و حمایت از نویسندگان زن استفاده می کرده اند. سیسکو cisco در واقع یک شرکت هلدینگی است که در ایالات کالیفرنیا امریکا قرار داد، به طور دقیقتر اگر بخواهیم آدرس این شرکت را عنوان کنیم باید گفت محله ای به نام سیلیکان در شهر سن خوزه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو است.

لوگو شرکت سیسکو

این زوج نام سیسکو cisco  را از سان فرانسیسکو San Francisco  گرفته اند و نماد این شرکت از پل گلدن گیت که محل رفت آمد این زوج بوده است، برگرفته شده است.  در واقع وقتی نور آفتاب به این پل می تابیده، و منعکس می شده است، حالت زیبایی به خود می گرفته است. این حالت زیبا برای این زوج مؤسس جالب بوده است به همین خاطر، حالت منعکس شده ی نور در پل را به عنوان نماد و لوگوی شرکت خود انتخاب کردند.

عرضه سهام شرکت سیسکو به بورس

با توجه به فروش بالای محصولات شرکت سیسکو و از طرفی اوج گرفتن اینترنت، در سال ۱۹۹۰ به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد و سهام آن را در بازار بورس نزدک عرضه کردند. با رفتن به بازار بورس و سهام عام شدن شرکت سیسکو، یک شرکت چند ملیتی شد و بعد از زوج مؤسس سیسکو یعنی بوساک و لرنر با فروش سهام خود از این شرکت بیرون رفتند، ولی بعد از مدتی از همدیگر جدا شدند.

مهم ترین محصولات شرکت سیسکو

شرکت سیسکو cisco کلیه مراحل این تجهیزات را از طراحی تا تولید و فروش بر عهده دارد. شرکت سیسکو cisco کلیه‌ی تولیدات خود را با نام های تجاری سیسکو، ساینتیفیک، لینکسیس به فروش می رساند.

شرکت سیسکو علاوه بر تولید و عرضه ی محصولات ارائه دهنده ی خدمات و آموزش های مربوط به تجهیزات ارتباطاتی هم است. این شرکت که اوایل فقط راهنما و نحوه ی کارکرد محصولات خود را ارائه می داد؛ اکنون کلیه آموزش ها و مفاهیم پایه ای شبکه را هم آموزش می دهد، علاوه بر آن گواهی نامه های ارزشمند و معتبر هم ارائه می دهد.

محصولات و خدمات اصلی و آموزش های شرکت سیسکو عبارت اند از:

1. شبکه سازی

عرضه محصولات و آموزش ها و خدمات مربوط به  SD-WAN   ، روترها ، دسترسی به شبکه، سویچ ها، بی سیم، شبکه مرکز داده، شبکه مبتنی بر هدف، امنیت شبکه سازمانی، لبه سرویس دسترسی ایمن (SASE) ، اپتیک و فرستنده و گیرنده  و….

2. نرم افزار

دانلود و عرضه و آموزش ها و خدمات مربوط به نرم افزارهای مربوط به امنیت، همکاری با این شکرت، مرکز اطلاعات، شبکه سازی و … همچنین مجوزهای لازم برای این نرم افزارها و..

3. اینترنت اشیاء

عرضه محصولات و آموزش ها و خدمات مربوط به کلیه عوامل مربوط به سیستم های صنعتی از جمله: شبکه های صنعتی، روترها و دروازه های صنعتی، امنیت صنعتی، سوئیچینگ صنعتی، بی سیم صنعتی، مدیریت صنعتی، مدیریت اتصالات صنعتی، شرکت توسعه یافته، مدیریت اطلاعات، راه حل های سنسور صنعتی، و …

4. تحرک بی سیم

عرضه ی محصولات و آموزش و خدمات مربوط به نقاط دسترسی داخلی، نقاط دسترسی خارجی و صنعتی، بی سیم LAN کنترلرها، خدمات برای تحرک و بی سیم، خدمات برای 5G، راه حل هایWAIFI  ،فضاهای  سیسکو DNA  و…

5. امنیت

 خدمات و آموزش و عرضه ی محصولات مربوط به پلتفرم SecureX ، دسترسی ایمن توسط duo  ، نقطه پایانی امن ،بارگذاری امن، چتر سیسکو، ایمیل امن، بستر امن، موتور خدمات هویت و کلیه خدمات برای امنیت و….

6. همکاری

خدمات و آموزش ها و عرضه محصولات برای کنفرانس ها، مرکز تماس، تلفن، هدست و دستگاه های اتاق سرور و اتاق ارتباطات  و….

7. مرکز ارتباطات

محصولات خدمات و آموزش های مربوط به محاسبه

  • سیسکو HyperFlex  –  HCI
  •  Cisco Intersight Infrastructure Service
  • Cisco Intersight Kubernetes Service
  • سرورهای UCS سیسکو ، شبکه سازی ، سیسکو aci ، مدیریت و راه اندازی سیسکو داشبورد Cisco Nexus ، Cisco NX-OS، سوئیچ های مرکز داده، شبکه های فضای ابری و ذخیره سازی
  • هدست و دستگاه های اتاق سرور و اتاق ارتباطات  و….

8. فضای ابری و محاسبات

آموزش و عرضه و خدمات مربوط به پلتفرم فضای ابری، بهینه سازی حجم کار، نظارت بر عملکرد برنامه، سیستم های محاسباتی، زیرساخت های فوق همگرا، زیرساخت های همگرا، سرورها، سیسکو اینترنت سایت،  سیسکو Hyperflex  و..

9. خدمات

شرکت سیسکو کلیه خدمات مشاوره، پشتیبانی راه حل ها، پشتیبانی سخت افزاری، پشتیبانی نرم افزاری، سیسکو CX Cloud  و… را ارائه می دهد.

نمایندگی شرکت سیسکو در ایران

محصولات شرکت سیسکو تماماً منحصر به فرد و با کیفیت عالی است؛ همچنین خدمات و آموزش های گسترده ای که شرکت سیسکو دارد. یک محبوبیت جهانی پیدا کرده است و فراگیر شده است.

تعداد فروشندگان و سایت ها و شرکت های که این محصول را در ایران فروش می رسانند زیاد هستند. اما تیم نت یک با داشتن نمایندگی محصولات سیسکو کلیه ی محصولات اصلی این شرکت همچنین کلیه آموزش ها و خدمات این شرکت را عرضه می کند.

توجه داشته باشید نمونه های چینی و تقلبی این محصول زیاد هستند، شرکت نت یک کلیه محصولات اصلی شرکت سیسکو را عرضه می کند. همچنین با کارشناسان خبره ای که نت یک دارد کلیه خدمات و آموزش های مربوطه را هم کامل به متقاضیان آموزش می دهد. کارشناسان تیم نت یک آمادگی مشاوره دادن به تمام شما عزیزان را دارند.

در ادامه چند مورد از محصولات سیسکو را توضیح می دهیم.

 SD-WAN  سیسکو چیست؟

همان طور که گفتیم یکی از محصولات شرکت سیسکو SD-WAN  است . این عبارت مخفف Software-Defined Networking in a wide area network  به معنای شبکه گسترده بر مبنای نرم افزار است. با این شبکه که wan ارائه می شود امکان اتصال کاربران به شبکه را بر مبنای اینترنت را در هر نقطه فراهم می کند.

مهم ترین مزایای SD-WAN  می توان به نصب راحت تر، هزینه ی کمتر در قبال عملکرد بالاتر، عملکرد بهتر و بهره وری بیشتر از خدمات اینترنتی، سازگار با کلیه اتصالات تکنولوژی های مختلف از جمله اترنت، wi-fi، ۳G، ۴G، LTE، MPLS و غیره از امکانات ویژه ای این سیستم است.

روتر سیسکو چیست؟

روتر که یکی دیگر از تجهیزات سیسکو است به معنای مسیریاب است. این قطعه در شبکه و فضای اینترنت مشخص می کند که بسته های اطلاعاتی به کدام مسیر هدایت شوند. از روتر سیسکو برای قابلیت های دیگری مثل Firewall , Routing , VoIP  و… را هم می توان استفاده کرد.

روتر در واقع بسته داده ها را که از چند بخش مثل اطلاعات شناسایی فرستنده، نوع داده، اندازه و ای پی و پروتکل مقصد است را می خواند و با اولویت بندی بهترین مسیر را برای انتقال آن مشخص خواهد کرد.

انواع روتر سیسکو

روتر ها انواع مختلفی دارند از جمله روتر اصلی، روتر Edge ، روتر سیسکو توزیع

روتر بی سیم و روتر مجازی که  هر کدام قابلیت منحصر به فرد خودشان را دارند. هر کدام را کاربرد مخصوص خود دارند. قابلیت هر یک از انواع روتر سیسکو را در ادامه عنوان می کنیم:

روتر سیسکو اصلی

روتر سیسکو اصلی برای شرکت های بسیار بزرگ و ارائه دهندگان cloud  مثل Google ، Amazon ، Microsoft  و یا ارائه دهندگان بزرگ خدمات مثل AT&T ، Verizon ، Vodafone کاربرد دارد . این روتر ها نسبت به دیگر روترها قیمت بیشتری دارند.

شرکت های که ساختمان های زیادی در مکان های مختلفی دارد هم می توانند از روتر های اصلی استفاده کنند . ولی شرکت های کوچک با کارمندان کم و در یک مکان نیازی به این روتر ها ندارند.

روتر سیسکو Edge

به روتر سیسکو لبه Edge روتر دروازه ای یا دروازه هم می گویند. این نوع روتر بیرونی ترین نقطه اتصال شبکه با شبکه های خارجی مثل اینترنت است.

پهنای باند روتر سیسکو Edge بهینه شده است و برای اتصال به روترها و خروجی دیگر و توزیع داده ها به کاربران نهایی استفاده می شود. این نوع روتر به تنهای قادر به مدیریت کامل شبکه محلی را ندارد. البته استفاده از این نوع روتر بسیار کم شده است.

روتر سیسکو توزیع

به روتر سیسکو توزیع که روتر داخلی هم می گویند. این نوع داده ها را از طریق اتصالات سیمی از روتر لبه دریافت می کند و برای کاربران ارسال می کند.

روتر سیسکو بی سیم

روتر بی سیم یا دروازه محلی در واقع توابع روتر های لبه و روتر توزیع را با هم ترکیب می کند. این روتر ها به طور معمول در شبکه هی خانگی و دسترسی اینترنت به کار برده می شود. این نوع روتر به عنوان تجهیزات استاندارد ارائه می گردد.

روتر سیسکو مجازی

روتر سیسکو مجازی در واقع نرم افزارهای هستند که به روتر اجازه می دهد از فضای ابری مجازی به عنوان سرویس استفاده کند. این روتر ها برای مشاغل بزرگ بسیار مناسب است. از ویژگی های آن مقیاس پذیری آسان، و هزینه ی ورود کمتر و کاهش مدیرت سخت افزار شبکه می توان نام برد.

سوئیچ سیسکو چیست؟

برای استفاده از دستگاه های مختلف در یک شبکه برای مکان ثابت از سوئیچ استفاده می شود. سوئیچ سیسکو یک کنترلر است و وظیفه ی صادر کردن اجازه تبادل اطلاعات و ارتباطات بین سیستم های شبکه را بر عهده دارد. کارایی بالا، امنیت، دسترس پذیر بودن از جمله ویژگی های سوئیچ سیسکو است.

انواع سوئیچ های سیسکو

سوئیچ سیسکو سه دسته اصلی تقسیم می شوند  Core ، Distribution ، Access

کاربرد و پیکره بندی انواع سوئیچ های سیسکو با یکدیگر متفاوت است. بر اساس این پیکره بندی ها به دو دسته ی سوئیچ سیسکو با پیکره بندی ثابت و سوئیچ سیسکو ماژولار تقسیم می شوند.

سوئیچ سیسکو با پیکره بندی ثابت

سویچ سیسکو ثابت یا سویچ سیسکو فیکس fixed مخفف  fixed configuration switcges است . این نوع سوئیچ که خود دارای دسته بندی های مختلفی است جزء پر طرف دار ترین سوئیچ ها در بازار است. به این خاطر سویچ ثابت سیسکو می گویند که دارای پورت ثابت است به عنوان مثال دارای ۸ -۱۶ -۲۴ پورت است و قابلیت اضافه کردن پورت را ندارد.

سوئیچ سیسکو ماژولار

در سوئیچ سیسکو ماژولار امکان اضافه کردن پورت به تعداد دلخواه وجود دارد و برای توسعه و ارتقای شبکه کاربرد دارد. البته سوئیچ ماژولار نسبت به سوئیچ ثابت گران قیمت تر است و برای شبکه های سازمانی و دیتا سنترها مناسب است.

با اینکه این نوع سوئیچ گران قیمت تر است ولی برای شرکت ها و سازمان ها بیشتر توصیه می شود. به علت آنکه در صورت استفاده از سوئیچ ثابت وقتی شرکت قصد توسعه شبکه ی خود داشته باشد سوئیچ ثابت دیگر به کار آنها نمی آید و باید عوض بشود.

خلاصه مطلب

همان طور که دانستید شرکت سیسکو cisco   یک کمپانی بزرگ تولید کننده ی انواع تجهیزات شبکه، ارتباطات و.. است. شرکت سیسکو علاوه بر طراحی، تولید و توزیع این تجهیزات خدمات و آموزش های مربوط به آن را هم ارائه می دهد.

تیم نت یک با داشتن نمایندگی از شرکت سیسکو تمام خدمات، آموزش ها و محصولات این شرکت را ارائه می دهد. همچنین کارشناسان نت یک در طول شبانه روز آماده ی ارائه خدمات مشاوره آموزش و… به شما عزیزان هستند.  علاوه بر این موارد تیم نت یک مسئولیت اجرای شبکه و خدمات آن را برای تمام ارگان های خصوصی و دولتی کوچک و بزرگ را بر عهده می گیرد.

اطلاعات بیشتر ...