خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه به یک سری از فعالیت هایی گفته می شود که بر روی تجهیزات سخت افزاری اعمال می شود.اشتراک گذاری اسناد و مدارک شما در هر سازمان یا شرکت نیازمند بستر شبکه است و در هر سازمان بزرگ یا کوچکی بسیار حائز اهمیت است.

به طور کلی اکتیو شبکه شامل راه اندازی دستگاه های ارتباطی مانند سوئیچ ها،‌ روترها و غیره … همچنین نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی شبکه مثل نصب ویندوز سرور می باشد.

به طور خلاصه نصب و راه اندازی هر انچه که در شبکه داریم را شامل می شود.

شبکه‌های مایکروسافتی

شبکه های مبتنی بر مایکروسافت، شبکه هایی هستند که از قابلیت های زیادی برخوردار می باشند که با توجه به راحت تر بودن خدمات آن در ایران مورد توجه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها قرارگرفته است. مزیت این شبکه ها دارا بودن دسکتاپ در سرور های ویندوزی می باشد که  …بیشتر بدانید »

شبکه‌های لینوکسی

به طور تقریبی حدود ۷۰ درصد سرور ها در جهان لینوکسی می باشند. علت این آمار رایگان بودن بسیاری از نسخه های لینوکس و هسته قدرتمند و قابل تغییر این سرور ها می باشد. در بسیاری از موارد در سازمان ها نیاز به عملکرد های خاص مانند مانیتورینگ های شبکه و یا میل سرور ها و … را دارا می باشند که …بیشتر بدانید »

مانیتورینگ شبکه

در سازمان هایی که شبکه آنها از یک حد معمول بزرگتر می شوند ، درصورت بروز مشکل عیب یابی مشکل به سختی انجام می گردد و همین امر باعث رفع دیرهنگام مشکل شبکه و اختلال در سیستم کاری شرکت می شود. برای رفع این نیاز، سیستم هایی طراحی شدند که تمامی تجهیزات موجود در شبکه را …بیشتر بدانید »

پشتیبانی شبکه

مشاغل امروزی در وسعت های مختلف هرکدام به نحوی درگیر شبکه های کامپیوتری شده اند .شبکه های کامپیوتری با وجود مزیت های بسیاری در گاهی اوقات مشکلاتی نیز بوجود می آورند که درصورت رفع نشدن باعث بروز مشکلات جدی تر و نهایت موجب نارضایتی اشخاص استفاده کننده از شبکه می شود. برای رفع این گونه از مشکلات بازبینی …بیشتر بدانید »

شبکه های مایکروسافتی

شبکه های مبتنی بر مایکروسافت شبکه هایی هستند که از قابلیت های زیادی برخوردار می باشند، که با توجه به راحت تر بودن خدمات آن در ایران مورد توجه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها قرارگرفته است.

مزیت این شبکه ها دارا بودن دسکتاپ در سرور های ویندوزی می باشد که باعث راحتی کار برای اپراتور های پشتیبانی می شود, از این رو کارشناسان فعال در این حوضه بسیار بیشتر از کارشناسان فعال در حوضه سرور های لینوکسی می باشند و همین امر باعث ارزانتر شدن قیمت های خدمات و نصب اینگونه از شبکه ها می باشد.

یکی از مشکلات شایع در این نوع سرور ها قیمت بالای ویندوز سرور های مایکروسافتی می باشد که هزینه های سنگینی را برای شرکت ها و سازمان ها در برمی گیرد، ولی به علت نبود قانون کپی رایت در ایران این سرور ها را به صورت کرک مورد استفاده قرارمی دهند و این موضوع از بین رفتن امنیت سیستم را در برخواهد داشت.

بسیاری از سرویس های روز دنیا به بهترین شکل ممکن در داخل سرور های مایکروسافتی تعبیه شده است، مانند سرویس اکتیو دایرکتوری که به جرأت می توان گفت بهترین ارائه دهنده این سرویس شرکت مایکروسافت می باشد.

در مجموع سرور های مایکروسافتی دارای هسته ای محکم ، ظاهری زیبا و کارایی راحت برای کاربران می باشد.

کارشناسان ما در تیم نت یک در تمامی سرویس های مایکروسافتی دوره های بین المللی را گذرانده اند و با پشتوانه به سابقه کار بالا در این حوضه، آماده ی سرویس دهی به شما مشتریان عزیز می باشند.

شبکه های لینوکسی

به طور تقریبی حدود ۷۰ درصد سرور ها در جهان لینوکسی می باشند.علت این آمار، رایگان بودن بسیار از نسخه های لینوکس و هسته قدرتمند و قابل تغییر این سرور ها می باشد.

در بسیاری از موارد در سازمان ها نیاز به عملکرد های خاص مانند مانیتورینگ های شبکه و یا میل سرور ها و … را دارا می باشند که اگر بخواهیم مابین چندین مدل سرور بررسی و نظر دهی کنیم بهترین ها در دسته سرور های لینوکسی قرار می گیرند.

یکی از مشکلات در خصوص این سرور ها در ایران کمبود کارشناس در این حوضه می باشد و همین موضوع باعث شده بیشتر مدیران در این زمینه برای پیاده سازی این سرور ها تردید کنند، زیرا هزینه ی جاری آنها می تواند بسیار بالا باشد.

سرور های لینوکسی در بسیاری از نسخه های دارای امنیت قابل توجهی نسبت به سرور های مایکروسافتی می باشند، یکی از علل بالا بودن امنیت در این سرور ها نبودن دستکتاپ در برخی نسخه های سرور می باشد. تمامی نسخه های لینوکس قابلیت نصب دیسکتاپ را دارا می باشند اما برای تامین امنیت این موضوع بسیار کم اتفاق افتاده است.

به طور خلاصه سرور های لینوکسی در بعضی از موارد و سرور های مایکروسافتی در برخی دیگر از موارد کاربرد دارند و هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارا می باشند.

تیم نت یک با دارا بودن تخصص بالا در زمینه ی سرور های لینوکسی به شما این اطمینان را می دهد که بهترین نوع پیاده سازی در این مدل از شبکه به شما ارائه دهد.

با تیم نت یک در ارتباط باشید تا کارشناسان ما بهترین نوع پیاده سازی شبکه ی مورد نیاز شما را در شرکت و یا سازمانتان با شما به اشتراک بگذارند.

مانیتورینگ شبکه

در سازمان هایی که شبکه آنها از یک حد معمول بزرگتر می شوند، درصورت بروز مشکل، عیب یابی این مشکل به سختی انجام می گردد و همین امر باعث رفع دیرهنگام مشکل شبکه و اختلال در سیستم کاری شرکت می شود.

برای رفع این نیاز سیستم هایی طراحی شدند که تمامی تجهیزات موجود در شبکه را به شکل های مختلف بررسی می کند و نتیجه را به ما اطلاع می دهد. این سیستم ها قابلیت رصد تجهیزات را به صورت آنلاین دارا می باشد . هنگام پیاده سازی این سیستم در شبکه اگر کوچکترین مشکلی در سیستم رخ بدهد، از طریق راه های مختلف مانند ایمیل ، SMS ، تماس و … می تواند به مسئول شبکه اطلاع دهد تا در کمترین زمان به رفع آن بپردازد.

این سیستم ها دارای داشبورد هایی هستند که می توان آنها را شخصی سازی نمود و بر روی مانیتور های بزرگ در سازمان به نمایش درآورد تا تمامی بخش های سازمان به صورت کلی نمایش داده شوند تا سلامت سیستم ها مورد مشاهده مسقیم کارشناسان قرار گیرند.

تیم نت یک با پشتوانه تجربه کافی درخصوص سیستم های مانیتورینگ توان مانیتور کردن تمامی تجهیزات شبکه شما که از قابلیت مانیتورینگ پشتیبانی می کند را دارا می باشد.

با تیم نت یک در  تماس باشید تا توضیحات تکمیلی را کارشناسان ما به شما ارائه دهند.

پشتیبانی شبکه

مشاغل امروزی در وسعت های مختلف هرکدام به نحوی درگیر شبکه های کامپیوتری شده اند. شبکه های کامپیوتری با وجود مزیت های بسیاری در گاهی اوقات مشکلاتی نیز بوجود می آورند که درصورت رفع نشدن باعث بروز مشکلات جدی تر و نهایت موجب نارضایتی اشخاص استفاده کننده از شبکه می شود.

برای رفع این گونه از مشکلات بازبینی دوره ای از شبکه مورد نیاز است و این کار باعث پیشگیری از مشکلات احتمالی در آینده می شود .

ما برای شبکه شما در ابتدا بررسی های لازم را انجام می دهیم‌، در مرحله بعد مشکلات و نیاز های سیستم شناسایی شده و برای رفع آنها اقدام می شود ، در مرحله سوم دوره های زمانی در نظر گرفته می شود تا بازدید های لازم از سرور ها و تمامی تجهیزات داخل شبکه شما انجام گردد.

تیم منظومه با دارا بودن افراد متخصص در زمینه پشتیبانی می تواند به شما این اطمینان را دهد که سلامت شبکه ی شما را تا انتهای قرارداد پشتیبانی تضمین نماید.

تیم نت یک دارای سیستم های مانیتورینگ شبکه به صورت آنلاین می باشد ، این ویژگی باعث می شود هنگامی که مشکلی در شبکه شما بوجود می آید، قبل از اطلاع شما به ما، تیم ما شروع به اقدامات لازم برای رفع مشکل کند، تا مشکلات با سرعت بالاتری رفع گردد.

درخصوص بازبینی سیستم و طرح قرارداد با نت یک تماس حاصل نمایید.

فهرست