مجری خدمات وُیپ ( VOIP )

در مجموعه نت یک ۰ تا ۱۰۰ خدمات اکتیو شبکه شامل راه اندازی دستگاه های ارتباطی مانند سوئیچ ها،‌ روترها و غیره … همچنین نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی شبکه مثل نصب ویندوز سرور و … انجام می شود.

 

خدمات شبکه و نصب ویپ

 

Voip (  وُیپ)برگرفته از (voise over internet protocol) به معنای (انتقال هم زمان مکالمات تلفنی بر روی شبکه دیتا) که با نام Ip تلفنی نیز از آن یاد می شود و امکان استفاده از اینترنت را برای مکالمات فراهم می کند.فناوری وُیپ هم چنین می تواند در مواردی ارزان تر از سیستم تلفن دیجیتال و یا آنالوگ باشد و علاوه بر این مزایا ، سیستم های وُیپ به عنوان یک فناوری نوین به دانش فنی برای طراحی مناسب سیستم احتیاج دارد.

از مزایای وُیپ، امنیت بالاتر آن نسبت به سیستم های مخابراتی آنالوگ است.در فناوری وُیپ برای اتصال باید کاربران شناسایی شوند، برعکس اتصال آنالوگ که با یک گوشی به شبکه وصل می شود و هم چنین می توان مکالمات را بر روی VPN فرستاد که باعث می شود مکالمات رمزگزاری شوند.

 

مشاوره و ارائه راهکار

 

امروزه نیاز اصلی همه مشاغل دارا بودن یک سیستم تلفنی برای مدیریت تماس ها و طبقه بندی آن ها می باشد, از همین رو بستر هایی محیا می شود که تماس های مجموعه به صورت ساختار یافته ای درآیند تا بازخورد مثبتی ایجادکنند.و همچنین هزینه های یک مجموعه را به حداقل برساند . 

برای درک بهتر این مفهوم شما شرکتی را در نظر بگیرید که هنگام درخواست خدماتی یا کالایی با آنها تماس می گیرد ولی هربار تماس بوق اشغال پخش می شود و بالاخره پس از چندین بار تماس  موفق به ارتباط می شوید, ولی این موضوع باعث می شود در همین ابتدا حس خوبی به این شرکت نداشته باشید و درگذشت زمان با وجود رقبا شما مشتریان خود را از دست خواهید داد.

درمقابل شرکتی را تصور کنید که وقتی تماس می گیرید در ابتدا پرسشی را مطرح می کند که بتواند تشخیص دهد شما با کدام بخش می خواهید ارتباط بگیرید و پس از وارد نمودن بخش مورد نظر از شما می خواهد منتظر بمانید و شماره شما را در داخلی صفی که هستید اعلام می نماید تا زمان تقریبی انتظار شما را به اطلاعتان برساند. دونکته مهم که از این نوع تماس ها حاصل می شود یکی احترام به شخص تماس گیرنده می باشد و دومی احساس رضایت تماس گیرنده را در پی دارد. همین نکات باعث می شود که اعتماد مشتریان نسبت به شما جلب شود و از رقبا پیشی بگیرید.

این سیستم ویژگی های بسیار زیادی را درا می باشد که بررسی آن شامل چندین مقاله می شود.

تیم نت یک در تلاش است با بررسی کسب و کار شما, بهترین ویژگی های سیستم را برایتان طراحی و پیاده سازی کند.

خدمات وُیپ یکی از تخصص های اصلی تیم نت یک می باشد.

با تیم نت یک در ارتباط باشید تا بهترین سیستم با کیفیت و ارزان, همچنین متناسب با کسب و کارتان  را به شما معرفی نماییم.

 

نصب و راه اندازی شبکه وُیپ

 

پس از مرحله طراحی یک سیستم مناسب برای کسب و کار شما, زمان پیاده سازی رسیده است.

درخصوص پیاده سازی خدمات ویپ اولین قدم بررسی زیرساخت شبکه ای می باشد، زیرا ویپ سیستمی است تحت IP، با این حال می توان به صورت آنالوگ پیاده سازی کرد، اما هزینه های جانبی را دارا می باشد که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد.

پس از تایید زیرساخت شبکه توسط کارشناسان ویپ پیاده سازی می شود.

نوع خط های ورودی در سیستم های  وُیپ به چند مدل تقسیم می شود که یکی از رایج ترین آنها خطوط سیپ ترانک می باشد که در مقالات سایت به آن اشاره شده است. نوع دیگر خطوط PSTN شهری یا همان خطوط آنالوگی که در تمامی خانه ها و اماکن دیگر موجود می باشد، هستند. درباره این خطوط نیز توضیحات اجمالی داده شده است. نوع دیگری از خطوط وجود دارد که رو به انقراض می باشد مثلا در شهرستان تهران دیگر منسوخ شده است خطوط E1 نام دارد.(در مقالات درخصوص این خطوط توضیحاتی قرارداده شده است).

پس از خرید خطوط، حال نوبت به اتصال آنها به سرور وُیپ می باشد که  توضیحات آن در سایت ارائه داده شده است.

پس از این مرحله، سیستم داخلی شرکت یا همان تلفن های داخلی نصب می گردد تا سیستم تلفنی به صورت کامل اجرا شود.

درادامه، سیستم متناسب با نوع کسب و کار شما تنظیم می گردد تا بهترین بازدهی را به شما ارائه دهد.

تیم نت یک با تخصص و تجربه زیاد در این زمینه در خدمت شماست.

 

 

سوالات متداول

برای داشتن پلتفرم ویپ خوب ابتدا می بایست زیر ساخت شبکه خوبی داشته باشیم.

یک زیرساخت خوب شامل :

متریال استفاده شده عالی

اجرای مناسب زیرساخت

پشتیبانی به موقع میباشد.

بروی اینچنین زیرساخت ها ، به راحتی میتوان یک پلتفرم ویپ استاندارد راح اندازی نمود.

در ابتدا برای خرید خط 5 رقمی میبایست از مخابرات و یا شرکت های پیمانکار اقدام نمود.

سپس این مدل خط هارا که Sip Trunk مینامند میتواند به روی بستر های ویپ پیاده سازی نمود.

وسایل مورد نیاز برای خط های 5 رقمی :

مودم های SHDSL.biz (در مواردی که خط ها بروی زوج مسی باشند)

دارا بودن پلتفرم ویپ و یا سانترال های نسل جدید.

 

در واقع برای راه اندازی ویپ چند هزینه به صورت جدا نیاز میباشد.

1 : هزینه راه اندازی زیرساخت شبکه (که برخی از شرکت ها دارا میباشند)

2 : هزینه خرید خطوط سیپ ترانک و یا خط تلفن معمولی

3 : هزینه خرید تجهیزات

4 : هزینه راه اندازی

تمامی این هزینه ها وابسته به سطح استفاده مشتری از سیستم ویپ میباشد . و تمامی اینها در نظرسنجی ابتدایی قابل محاسبه میباشد.

برای راه اندازی ویپ به تجهیزات زیر نیاز میباشد :

 

1 : زیرساخت شبکه

2 : سرور برای نصب ویپ

3 : خرید تلفن های ویپ 

4 : داشتن خط تلفن آنالوگ یا سیپ ترانک

5 : در صورت داشتن خطوط تلفن آنالوگ نیاز به گیتوی FXO نیز میباشد

 

ارسال درخواست آنلاین

معرفی نرم افزار نظرسنجی

 

تقریبا تمامی کسب و کارها نیازمند یک تیم فروش است که این تیم نیازمند رسیدگی و رفع مشکلات در طی دوره های مشخص می باشد، از این رو ما سیستم نظر سنجی را طراحی کردیم که در انتهای هر تماسی که کارشناسان فروش با مشتریان حاصل می نمایند از مشتریان در خصوص نوع پاسخگویی، طررز برخود و… کارشناسان فروش، از آنها نظرسنجی می شود.

این نظرات درپرتال تعبیه شده، ثبت می شود و مسئول رسیدگی به آن می تواند گزارش های مورد نیاز خود را، به تفکیک کارشناس و یا تماس آنها مشاهده نموده و در خصوص تشویق و یا توجیح کارشناسان اقدام نماید.

دربسیاری از مشاغل به این امر بسیار مهم توجه نمی شود و درصورت عدم رفع ، نارضایتی مشتریان را درپی خواهد داشت، زیرا در هر سیستمی اگر رسیدگی و مراقبت وجود نداشته باشد باعث ایجاد مشکلات متعددی در سیستم خواهد شد.

این نرم افزار قابلیت اتصال به انواع سیستم های تلفنی از جمله مرکز تماس های استریسکی را دارا می باشد.

نکته مهم دیگر درخصوص این نرم افزار اتصال آن به CRM  می باشد که این ویژگی باعث می شود تمامی نظرات مشتریان در پرتال کارشناسان فروش به همراه مکالمه آنها ثبت شود تا در نهایت بتوان بازخورد بسیار مطلوبی از آن حاصل نمود.

 

پشتیبانی

 

پس از مجهز شدن سازمان و یا شرکت به سیستم تلفنی وُیپ، برای عملکرد بهتر و رفع مشکلات احتمالی قبل از پیشامد، مدیران از کارشناسان درخواست پشتیبانی سیستم را خواستار می باشند، از این رو یکی از رایج ترین خدمات در زمینه سرویس های مبتنی بر وُیپ، پشتیبانی آن به صورت ماهانه و بررسی های دوره ای سیستم می باشد.

تیم ما پس از نصب سیستم های  وُیپ توسط کارشناسان منظومه، برای جلب رضایت مشتریان محترم یک سال به صورت رایگان سیستم را پشتیبانی می کند و این اطمینان را به شما می دهد که خرابی سیستم در زمان پشتیبانی به پایین ترین حد ممکن خواهد رسید.

معمولا پشتیبانی سرورهای وُیپ کار سختی نمی باشد، زیرا سرورهای ویپ دارای هسته بسیار قوی ای می باشند که موجب می شود خرابی این سیستم ها به کمترین حالت ممکن برسد. از همین رو هزینه های پشتیبانی برای سرور های ویپ بسیار کمتر از هزینه های جاری در خصوص پشتیبانی های شبکه می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با نت یک درارتباط باشید.

ما در تیم نت یک آمده پاسخگویی به تمام سوالات شما در خصوص این نرم‌افزار و راهکار های استفاده از آن می باشیم.

آینده سیستم تلفنی ویپ

بعد از گذشت مدتی که از استفاده سیستم تلفنی ویپ میگذرد ، ناخواسته نیاز هایی ایجاد میشود که این نیاز ها در گرو عملکرد سازمان یا شرکت مورد نظر میباشد.

پس از ایجاد نیاز دوباره و شرح نیاز به متخصصان ما اعلام میگردد و تغیرات لازم اعمال میگرد.یکی از مهمترین نکات مثبت در سیستم های ویپ با سورس کد باز ، این میباشد که ما میتوانیم هر تغییراتی که نیاز باشد در آنها ایجاد کنیم.

در همین موضوع میتوان اشاره کرد که سیستم های مبتنی بر ویپ کاملا میتوانند با پلتفرم های دیگری مانند وبسایت ها ، CRM ها و دیگر پلتفرم ها ارتباط برقرار کنند و به خوبی سینک شده و تمامی گزارش هارا بروز نگه دارند و این عمل یکی از مهمترین محاصن سیستم تلفنی ویپ میباشد.