سیستم VOIP

سیستم voip

سیستم voip يکی از فناوری هایی بوده كه در سالیان اخیر، توانسته ارتباطات تلفنی را در کسب و کارهای مختلف، دچار تغییرات مثبتی كند. همین يک جمله برای جلب توجه و كنجکاوی افراد به این تكنولوژی، کافیست.  ارتباطات تلفن درست و اصولی، يکی از ارکان موفقیت هر کسب و کاری شمرده می شود. هم اکنون پروتکل انتقال صدا در بستر شبکه (ویپ) در حال تبدیل شدن به يک قانون طلایی در ارتباطات مدرن است. به زبانی ساده، این فناوری اثبات شده، به کاربران امکان می دهد تا با وصل شدن به شبکه، اقدام به برقراری تماس تلفنی كنند.

يک سیستم تلفنی كه ارتباط با مشتری را برای شرکت ها بسیار راحت و خاص می كند. می توانید به آسانی از کامپیوتر شخصی یا گوشی خود یا کارمندانی كه بیرون از شرکت می باشند با کمک اتصال به شبکه در هر مکان و هر زمانی كه بخواهید با کمک سیستم ویپ با مشتری های خود تماس بگیرید. VoIP صدای شما را به سیگنال دیجیتال تبدیل می كند و به شما این امکان را می دهد كه با کمک تلفن شخصی یا تلفن هایی مخصوص یا حتی کامپیوتر و… تماس خود را برقرار كنید.

نت یک یک مجموعه معتبر برای ارائه کلی خدمات ویپ فروش تجهیزات، نصب و اعمال تنظیمات توسط کارشناسان حرفه ای ارا برعهده می گیرد! برای دریافت مشخصات و ثبت سفارش می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید! قابل ذکر است که نت یک در صورتی که از تلفن های سانترال استفاده می کنید به شما این امکان را می دهد که برای تعویض آن ها با تلفن های ویپ که بر بستر شبکه فعالیت می کنند با ما تماس بگیرید! ما تلفن های سانترال شما را خریداری می کنیم و در مقابل با ارائه تجهیزات ویپ و نصب آن حرفه ای تر شدن را به شما هدیه می دهیم!

برای راه اندازی و خرید تجهیزات ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! کارشناسان به صورت صبورانه سوالات شما را پاسخ می دهند. بهتر است اشاره کنیم که تمام خدمات انجام شده توسط نت یک با گارانتی تکمیل می گردد.

استفاده از تلفن ویپ چقدر می تواند تاثیرگذار باشد؟

در اوایل ویپ ها اشکالات متعددی مثل تاخیر و لرزش صدا داشتند. این امر باعث افت شدید کیفیت صدا می شد. در نتیجه انتظارات لازم را برای کاربر برآورده نمی كرد و نارضایتی هایی به همراه داشت. کم کم با پیشرفت تکنولوژی و افزایش پهنای باند آن ها، کیفیت تماس های ویپ هم بیشتر از قبل شد. طوری كه مزایای VoIP نسبت به معایب آن پیشرفت زیادی كرد. به صورتی كه کیفیت تماس تلفنی كه با خطوط مخابراتی انجام می شود، با تماس های بر بستر شبکه برابری می كند. پس همه چیز بستگی به سرعت شبکه شما دارد.

يکی از چالش هایی كه تلفن ویپ با آن روبرو است، عدم موقعیت یابی برای تماس های اضطراری است. به خاطر استفاده ویپ از شماره های مجازی كه با آدرس های IP می باشند، امکان ردگیری مکان جغرافیایی فرد تماس گیرنده وجود ندارد.

به عنوان مثال وقتی با آمبولانس تماس می گیرید، آن ها نمی توانند موقعیت مکانی شما را با کمک شماره تلفن پیدا كنند. در واقع باید حتما به اپراتور، محل دقیق خود را بگویید. البته در کشور ما هنوز این سیستم ردیابی با کمک شماره تلفن برای شماره های اضطراری فراهم نشده است. ولی برای دیگر کشورها این چالش وجود ندارد.

سیستم VOIP

سیستم تلفن ویپ كه نوآوری بزرگی در تكنولوژی و ارتباطات سیستم مخابراتی در صد سال اخیر ایجاد کرده، برای برقراری ارتباط، مکالمه های شما را به داده های کوچک تقسیم می كند و با کمک بستر شبكه با سرعت فوق العاده به سراسر دنیا ارسال می كند. در واقع VoIP ارتباط بین شما و دنیای بیرون از محدوده کاری شماست.

 1. تلفن شما در شبكه داخلی شرکتتان (lan) به روتر یا سوییچ مربوطه وصل می شود.
 2. سیستم تلفن ویپ مدیریت را به عهده می گیرد و رابطی بین شما و مقصد می شود.
 3. وقتی شماره تلفنی را می گیرید، تلفن شما به سرویس VoIP می گوید كه با چه شماره ای تماس بگیرد.
 4. VoIP صدای شما را تبدیل به بسته های قابل ارسال تبدیل می كند و برعکس، بسته های ارسالی را تبدیل به صدای قابل شنیدن می كند.
 1. بیرون از محل کار باشید و تلفن شخصی شما نقش تلفن شرکت را می تواند اجرا كند. تماس های دریافتی را روی گوشی شخصی دریافت كنید.
 2. این سیستم يک call center فوق العاده برای مراکز تماس است.
 3. اصلی ترین علت اینكه سازمان و مراکز باید به سمت VoIP بیایند، افزایش بازدهی و عملكرد آن ها در کار است. 
 4. افزایش عملكرد سازمان یا شرکت ها
 5. شما به آسانی می توانید دور از محل کار خود باشد و تلفن ها شنود كنید.
 6. دور از محل کار خود باشید و از تلفن شرکت با مشتری ها تماس بگیرید.

تا وقتی به شبكه متصل هستید می توانید از خدمات این تكنولوژی بهره مند شوید. شاید خیال كنید به خاطر اینكه این سیستم ویپ تلفن ناپایداری بوده و شما همیشه در مجموعه نیاز به يک فرد متخصص برای رفع كردن مشکلات ان دارید.

اما این طور نبوده و در صورتی كه متخصص راه انداز يکبار به مجموعه شما بیاید و این تكنولوژی را برای شما وصل كند و همینطور به شما بگوید كه نحوه کار با این تلفن ویپ چیست، دیگر نیازی به فرد آشنا به این کار در مجموعه ندارید.

از آن بهتر این بوده كه در صورتی كه فقط در مجموعه خود شبكه دارید به آسانی با يک برنامه می توانند به متخصص VoIP دسترسی دهید تا مشکلات شما را حل كند و نیازی به حضور فیزيکی و دائمی فرد در مجموعه نیست.

استفاده از این تكنولوژی در موبایل های اندروید یا حتی ios به مراتب راحت از تلفن های رومیزی است. شما فقط با نصب يک برنامه روی گوشی خود به آسانی می توانید از این امکان بهره مند شوید. چه در شرکت باشید و چه در مکانی دیگر فرقی ندارد، وقتی بیرون از مجموعه هستید فقط باید شبکه موبایل خود را وصل كنید و با خط شرکت با مشتریان تماس بگیرید و یا برعکس!

با توجه به امکاناتی كه در سیستم ویپ وجود دارد، و امکاناتی سیستم voip هزینه های راه اندازی بسیار مقرون به صرفه است. برای مشخصات از هزینه های موجود همین حالا با ما تماس بگیرید!

مزایای سیستم VoIP چه مواردی هستند؟

 • کاهش هزینه های مکالمات با سیستم VoIP

با راه اندازی سیستم تلفنی VoIP، همه ارتباطات داخل سازمانی میان کارمندان در بستر شبكه های کامپیوتری انجام می شود و مکالمات میان مدیران و کارمندان سازمان به شکل کاملاً رایگان صورت می پذیرد.

 • هزینه کمتر برای راه اندازی سیستم VoIP

سیستم VoIP بدون کابل کشی اضافه راه اندازی می شود. سازمان هایی از شبكه استفاده می کنند، برای راه اندازی VoIP طبیعتاً نیازی به کابل کشی در سازمان خود ندارند و می توانند سیستم VoIP را در شبكه فعلی سازمانی خود راه اندازی كنند. لذا هزینه کابل کشی برای این قبیل شرکت ها به صفر رسیده و به خاطر بهره مندی سیستم VoIP از بستر شبكه، نیازی به سیم کشی دوباره در سازمان نیست.

 • ویدئو كنفرانس

سیستم VoIP با استفاده بهینه از پهنای باند می تواند يک كنفرانس تصویری با هزینه ای پایین را در شعب مختلف سازمان فراهم کند، امکانی كه با تجهیزات غیر VoIPی هزینه بیشتری خواهد داشت.

 • برخورداری از صف انتظار، ضبط مکالمات، ارسال و دریافت فکس،صندوق صوتی و ارسال و دریافت فایل
 • مدیریت کامل تماس های ورودی و خروجی
 • انتقال تماس های سازمانی به موبایل و یا دیگر خطوط

خصوصیات مهم سیستم voip چیست؟

جوابگویی به همه تماس ها

بهترین گزینه برای دورکاری همین سیستم تلفنی VoIP است. هیچ تماسی را از دست نخواهید داد. در صورتی كه در محل کار خود نیستید و امکان حضور در ان مکان را ندارید، نیازی نیست شماره موبایل شخصی خود را به مشتریان بدهید. با نصب يک برنامه می توانید از راه دور در دفتر کار خود باشید.

کیفیت صدا

هیچ چیز بدتر از ان نیست كه مشتریان چند بار يک کلمه را تكرار كنند و شما نتوانید متوجه شوید كه او چه چیزی نیاز دارد. این فناوری باعث شده کیفیت صدا چند برابر شود.

امکان ارسال و دریافت فکس بدون دستگاه

با سیستم voip این امکان وجود دارد

منوی تلفنی

برای شرکت ها يکی از خصوصیات مهم این بوده كه مشتریان قبل از تماش گرفتن مکالمه ای برای ارتباط صمیمانه با مشتری و راهنمایی آن ها با بخش های مختلف انجام دهند. این قابلیت در این سیستم به آسانی قابل راه اندازی است. قبل از وصل شدن کاربر به شرکت پیامی حاوی اطلاعات و راهنمایی پخش خواهد شد.

ضبط تماس

مشتری های ناراضی از کارمندان و یا برعکس کارمندانی كه از لحن گفتاری مشتری شکایت دارند. شما به عنوان يک مدیر و یا مسئول کارمندان نمی دانید كه حق با کیست. در این فناوری به آسانی می توانید مکالمه های خود کارمندان را همزمان زمان ارتباط یا بعدا گوش دهید و مشکلات آن ها را با مشتریان رفع كنید.

امکانات دیگر

 • قابلیت جابجایی
 • ویدیئو كنفرانس
 • انعطاف پذیری

برای راه اندازی و خرید تجهیزات ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! کارشناسان به صورت صبورانه سوالات شما را پاسخ می دهند. بهتر است اشاره کنیم که تمام خدمات انجام شده توسط نت یک با گارانتی تکمیل می گردد.