خرید VOIP

خرید voip

قبل از خرید ویپ بگذارید دو نکته کلی را به شما بگوییم تا همین اول مطلب، متوجه شوید که اصلا ویپ چیست و برای چه افرادی مناسب است، ویپ یک شبکه تلفنی بدون سیم است که کمک می کند به صورت رایگان مکالمات خود را با شعبات دیگر سازمان یا شرکت خود حفظ کنید، خیال کنید شرکت شما سه شعبه در شیراز، تهران و مشهد دارد و کارمندان برای هماهنگ سازی فعالیت ها هر روز باید با تلفن های سنتی باهم تماس بگیرند و خب این باعث سنگین شدن قبض های تلفن می شود! ویپ و تجهیزات آن به شما کمک می کند با شعبات و کارمندان غیر متمرکز خود مکالمات تلفنی داشته باشید، بدون این که یک ریال هزینه مکالمات پرداخت کنید.

در صورتی كه شما تصمیم به خرید voip برای مجموعه خود به هر دلیلی دارید، پیش از هرچیزی باید همه نیازهای خود را مشخص كنید و بعد با در نظر گرفتن هزینه و زمان، مراحل زیر طی کنید. اولین قدم، نصب و راه اندازی مرکز تلفن IP-PBX است. برای این منظور يکی از این دو روش را انتخاب كنید:

 • نصب مرکز تلفن برنامه ی روی کامپیوتر: با توجه به حجم تماس های سازمان باید کامپیوتر یا سرور مناسبی را انتخاب كنید. سرور می تواند فیزيکی یا مجازی باشد. برنامه های مختلفی برای این منظور وجود دارند مثل استریسک، الستيکس و فری پی بی ايکس و…
 • استفاده از يک مرکز تلفن IP-PBX سخت افزاری: نمونه های مختلفی از این دستگاه ها وجود دارد. قابلیت های آن ها در شخصی سازی، گزارش گیری، ظرفیت خطوط شهری، تعداد داخلی ها و ظرفیت تماس هم زمان متفاوت است.

مرحله دوم، پيكربندی سرور IP-PBX است مثل تنظیم خطوط شهری، داخلی ها، IVR و دیگر نیازها. برای اتصال خط شهری به IP-PBX می توانید از روش های زیر بهره مند شوید:

 • برد تلفنی VoIP (ویپ Telephony Card): برد با ظرفیت موردنظر را در کامپیوتر نصب كنید و خطوط مخابراتی را به آن وصل كنید.
 • گیت وی (ویپ Gateway): گیت وی با ظرفیت مناسب خریداری كنید. خطوط شهری را به گیت وی وصل كنید و گیت وی را با کمک شبكه به IP-PBX معرفی كنید.
 • پورت های IP-PBX: در صورتی كه IP-PBX شما سخت افزاری بوده و ورودی خط شهری (FXO)می پذیرد، خطوط شهری را به آن وصل كنید.

در نهایت شماره های داخلی كه در IP-PBX تعریف شده اند را در تلفن های افراد تنظیم كنید تا امکان برقراری تماس برای آن ها فراهم شود. دستگاه های تلفن در سیستم VoIP، می توانند برنامه ی یا سخت افزاری باشند. به صورت خلاصه با روش های زیر می توان يک تلفن VoIP را راه اندازی كرد:

 • تلفن معمولی (آنالوگ): ساده ترین روش استفاده از رابط ATA به عنوان Gateway برای تبدیل تلفن های آنالوگ به تلفن VoIP است. این ابزار این امکان را به شما می دهد كه از تلفن های آنالوگ فعلی بهره مند شوید. به این صورت می توانید به میزان زیادی در هزینه ها صرفه جویی كنید.
 • سافت فون (SoftPhone): برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید به جای خرید تلفن های IP-Phone، برنامه آن را روی کامپیوتر یا موبایل نصب کنید. برنامه های زیادی برای این هدف در سیستم عامل های مختلف وجود دارند، همانند Bria،Zoiper،3CX و…
 • IP-Phone: تلفن شبكه یا آی پی فون همانند تلفن معمولی روی میز قرار می گیرد و توسط يک کابل شبكه، به شبكه متصل می شود. بر اساس نیاز خود، می توانید از مدل های ساده یا پیشرفته استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و خرید تجهیزات سیستم ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! در این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. قابل ذکر است که کلیه خدمات صورت گرفته در نت یک با ضمانت نامه تکمیل می گردد.

برقراری ارتباطات تلفنی مبتنی بر VoIP نیازمند تجهیزات ویژه در این زمینه است. در ادامه به دستگاه ها و ابزارهای اصلی در این فن آوری اشاره می شود.

برای ارتباط خطوط مخابراتی به مرکز تلفن VoIP

سیستم اصلی برای برقراری و مدیریت تماس ها

تلفن تحت شبكه كه برای دریافت یا ایجاد تماس استفاده می شود

برای ارتباط خطوط مخابراتی به مرکز تلفن VoIP برنامه ی

قطعه سخت افزاری روی برد تلفنی برای حذف انعکاس صدا

این ماژول ها روی بردها و گیت وی ها وجود دارند یا اضافه می شوند و برای اتصال خط شهری (FXO) یا تلفن آنالوگ به مرکز تلفن VoIP (FXS) مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید روی نت یک که یک مجموعه منحصربفرد برای ارائه کلی خدمات ویپ است برای فروش تجهیزات، نصب و اعمال تنظیمات توسط کارشناسان با تجربه حساب کنید! برای دریافت مشخصات و ثبت سفارش می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید!

درضمن بهتر است اشاره کنیم که نت یک دست به اقدامی زده است که می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز باشد! در صورتی که از تلفن های سانترال استفاده می کنید  می توانید برای تعویض آن ها با تلفن های ویپ که بر بستر شبکه فعالیت می کنند با ما تماس بگیرید! ما تلفن های سانترال و سنتی شما را خریداری می کنیم و به جای آن با ارائه تجهیزات ویپ و نصب آن حرفه ای تر شدن را به شما هدیه می کنیم! این کار در سریع ترین زمان و بهترین هزینه صورت می گیرد.

تجهیزات جانبی VoIP

مبدل ATA

این گیت وی، به تلفن آنالوگ معمولی يک IP اختصاص می دهد و با دیجیتال كردن صدا، قابلیت استفاده در شبكه VoIP را فراهم می كند.

ماژول توسعه تلفن

به منظور افزایش خطوط داخلی و کلیدهای عملیاتی برای مدیریت تماس ها در تلفن های IP-Phone استفاده می شود.

هدست های ویژه گوشی های VoIP

برای استفاده اپراتورها در مراکز تماس (Call Center)

کارت تلفنی GSM VoIP

با نصب این کارت روی سرور VoIP، امکان برقراری تماس در شبكه تلفن همراه فراهم می شود.

مزایای خرید ویپ

شما با کمک ویپ، از هر جایی كه به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید، می توانید ارتباط برقرار كنید، کاربران می توانند زمان مسافرت ATAها یا IP Phoneهای خود را به همراه داشته و به همه خدماتی كه تلفن خانگی ارائه می دهد دسترسی داشته باشند. soft phone يک برنامه ویژه بوده كه سرویس ویپ را به کامپیوتر یا laptop شما load می كند. این برنامه ها این امکان را به شما می دهد كه با سیستم خود از هرجای دنیا ارتباط تلفنی برقرار كنید.

بیشتر شرکت های تلفنی سنتی هزینه سرویس های اضافی را در صورت حساب شما قرار می دهند، در صورتی كه اگر از سرویس دهنده های ویپ بهره مند شوید، این سرویس ها استاندارد می شود. سرویس هایی مثل:

 • Caller ID
 • Call Waiting
 • Three-way Dialing
 • Repeat Dialing
 • Return Call
 • Call Transfer

بعضی از سرویس دهندگان ویپ مزایای بیش تری درباره فیلتر كردن تماس تلفنی ارائه می دهند. این قابلیت های اضافی به شما این امکان را می دهد كه در مورد چگونگی انتقال تماس تلفنی بر اساس اطلاعات Caller ID تصمیم گیری نمائید. این قابلیت ها به شما امکان انجام کارهای زیر را می دهد:

 • امکان سرویس در دسترس نبودن مشترک
 • ارسال مستقیم تماس به Voicemail با راه اندازی ویپ
 • انتقال تماس تلفنی به يک شماره تلفن خاص
 • ارسال پیغام اشغال بودن مشترک به تماس گیرنده

بسیاری از سرویس های ویپ امکان بررسی Voicemail شما را با کمک شبکه و یا توسط فایل پیوست نامه الکترونيکی كه به کامپیوتر یا PDA شما ارسال شده است را می دهد. در زمان تهیه سرویس ویپ از سیستم تلفن و سرویس دهنده ویپ در مورد قابلیت های آن ها و هزینه خدمات سوال كنید.

برای مدیران شبكه، سیستم تلفن ویپ به این معنی بوده كه به جای دو شبكه فقط با يک شبكه روبرو می باشند. جابجایی سیستم ویپ هم به آسانی صورت می گیرد. این به این علت بوده كه بیشتر سیستم های تلفن مورد استفاده در شبكه ویپ دارای رابط Web بوده و به آسانی توسط مدیر شبكه قابل مدیریت می باشند.

اصطلاحات متداول در VoIP

Asterisk, Elastix, FreePBX

سرورهای برنامه ی متن باز كه برای ایجاد مرکز تلفن مبتنی بر VoIP مورد استفاده قرار می گیرند.

DialPlan

قوانینی متنی قابل تنظیم در مرکز تلفن VoIP بوده كه بر اساس آن تماس ها و شماره های ورودی و خروجی تفسیر و هدایت می شوند.

Echo

اکو، انعکاس یا برگشت صدایی بوده كه ممكن است در مکالمات تلفنی بوجود بیاید.

FoIP (Fax over IP)

ارسال و دریافت فکس به شکل دیجیتال در بستر شبكه با خرید voip

PSTN (Public Switched Telephone Network)

شبكه عمومی مخابرات یا شبكه تلفن ثابت كه از سیم های مسی برای انتقال صدا استفاده می كند.

ISDN (Integrated Services Digital Network)

راه کار دیجیتال كردن شبكه PSTN برای انتقال هم زمان چند صدا و داده روی يک خط

SIP Server

بخش اصلی در سامانه IP-PBX بوده كه ارتباطات مبتنی بر SIP را مدیریت می كند.

ویپ Gateway

دستگاهی است برای تبدیل سیگنال خط تلفن ثابت به بسته های دیجیتال با هدف اتصال خطوط مخابرات به مرکز تلفن VoIP.

IVR (Interactive Voice Response)

IVR یا تلفن گویا، سیستم پاسخ گویی تلفنی بوده كه در آن تماس مشتری توسط کامپیوتر پاسخ داده می شود.

Call Pickup

قابلیت پاسخ دادن به تماس در حال زنگ گوشی دیگران توسط گوشی خودتان.

DID (Direct Inward Dialing)

امکان تماس مستقیم و بدون واسطه از بیرون با داخلی افراد يک سازمان با خرید voip

DND (Do Not Disturb)

در صورت فعال كردن این گزینه روی تلفن، تلفن موردنظر دیگر زنگ نمی خورد.

FXO (Foreign Exchange Office)

برای اتصال خط تلفن ثابت مخابرات به مرکز تلفن VoIP نیاز هست مرکز تلفن (برد تلفنی یا گیت وی) پورت FXO داشته باشد.

FXS (Foreign Exchange Station)

برای استفاده از تلفن معمولی باید آن را به پورت FXS وصل كرد. این پورت می تواند روی دیوار، برد تلفنی، گیت وی یا مرکز تلفن باشد.

PRI-E1/PRI-T1

دو استاندارد برای خطوط دیجیتال ISDN بوده كه به ترتیب ظرفیت 24 و 30 ارتباط هم زمان را فراهم می كند.

SIP (Session Initiated Protocol)

استانداردی بوده كه به تجهیزات VoIP اجازه می دهد در يک شبكه VoIP با هم ارتباط برقرار كنند.

SIP Trunk

يک کانال ارتباطی است برای انتقال صدا و تصویر بین دو سیستم VoIP، بر اساس استاندارد SIP.

IAX (Inter Asterisk eXchange protocol)

پروتکل ارتباطی مخصوص استریسک كه نسبت به SIP از امنیت بالاتری برخوردار است.

تجهیزات جانبی VoIP

بعضی اجزا كه در شبكه VoIP مورد استفاده قرار می گیرند عبارت است از:

IP phone یا تلفن VoIP

تلفن های VoIP يکی از اجزای اصلی سیستم VoIP محسوب می شوند كه جایگزین تلفن های آنالوگ قدیمی شده اند و وظیفه اصلی آن ها تبدیل صدای آنالوگ به دیجیتال و ارسال آن روی بستر شبكه است. این IP phone ها بر خلاف تلفن های آنالوگ كه به يک زوج سیم مسی متصل می شدند به کابل شبكه وصل می شوند و توسط همین کابل شبكه به سوئیچ شبكه متصل می شوند. 

سانترال VoIP یا سرور VoIP

سانترال های IP، کار مدیریت سیستم تلفنی VoIP را بر عهده دارند و همه عملیات سیستم تلفنی VoIP مثل تلفن های VoIP،گیتوی های VoIP را كنترل می كنند. سانترال های VoIP قیمتی نزديک به سانترال های سنتی دارند ولی از نظر امکانات، نسبت به مرکز تلفن های سنتی بهتر هستند.

سانترال های VoIP یا سرور های VoIP حتی از نظر راه اندازی و استفاده هم از سانترال های معمولی بهتر می باشند. مرکز تلفن های سنتی مستلزم کابل کشی تلفن می باشند در صورتی كه مرکز تلفن های VoIP یا سرور های VoIP از همان کابل های شبكه برای اتصال تلفن ها استفاده می كنند. سانترال یا مرکز تلفن VoIP با نام IP PBX هم شناخته می شود.

مزایای راه اندازی و خرید ویپ نسبت به PSTN

در زمان استفاده از خطوط PSTN، کاربران عملا هزینه زمان استفاده شده توسط شرکتی كه مدیریت خط PSTN را برعهده دارد، پرداخت می كنند و هر اندازه كه بیشتر با تلفن صحبت كنند هزینه بیشتری را هم می بایست پرداخت كنند. علاوه بر این، نمی توان به صورت همزمان با بیش از يک شخص تعامل كرد.

با راه اندازی و خرید ویپ می توان هر زمان و با هر شخص تعامل كرد. کافی بوده كه در آن مقطع زمانی دیگر افرادی كه شما می خواهید با آنان تعامل نمائید هم به شبکه متصل شده باشند.

مکالمه برقرار شده تا زمان دلخواه می تواند ادامه یابد. علاوه بر این، می توان در يک زمان با چند نفر تعامل كرد. در زمان تعامل با دیگر افراد و به صورت همزمان می توان با آن ها داده ای را هم تبادل كرد.

نت یک دسترسی سازمان ها به تلفن سازمانی را بدون نیاز به تجهیزات و سرور بر بستر فناوری Hosted PBX آماده می کند. این تلفن ویپ محدودیت های جغرافیایی را به صورت کامل حذف كرده و می توان در هر نقطه ای از کشور با اتصال تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و … به شبکه، با کمک پنل تحت وب و اپليکیشن موبایل به شماره سازمانی خود دسترسی پیدا کنید.

این سرویس به ویژه مناسب کسب وکارها و استارتاپ هایی بوده كه دورکاری می کنند و می توانند به آن ها داخلی تخصیص دهند. همینطور سازمان هایی كه دارای شعب مختلف در کشور می باشند می توانند از يک سر شماره ثابت برای همه شعب خود بهره مند شوند.

برای ثبت سفارش و خرید تجهیزات سیستم ویپ می توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید! در این مجموعه در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. قابل ذکر است که کلیه خدمات صورت گرفته در نت یک با ضمانت نامه تکمیل می گردد.