تلفن VOIP

تلفن voip

هم اکنون کسب وکارها در حال تغییر سیستم تلفن تجاری سنتی خود به تلفن voip می باشند تا از مزایای بسیار آن بهره مند شوند. در صورتی متکی بودن کسب و کار شما به تلفن ثابت، با تغییر سیستم تلفنی خود به ویپ از امکانات جانبی بسیار، صرفه جویی در هزینه و دسترسی آسان تلفن مجازی بهره مند خواهید شد.

به طور خیلی خلاصه و کوتاه شده اگر بخواهیم تجهیزات ویپ را توضیح دهیم باید بگوییم که این سیستم های تلفنی بر بستر شبکه نصب می شوند و شما می توانید با کلیه شعبات سازمان خود، بدون پرداخت هیچ هزینه ای مکالمات داشته باشید! یعنی می توانید از طریق شبکه تلفنی ویپ ارتباط و مکالمات خود را با شعبات غیر متمرکز خود حفظ کنید یک ریال هم بابت آن ها به مخابرات پرداخت نکنید!

تلفن ویپ یا Voice over Internet Protocol، به تماس گیرندگان امکان برقراری و دریافت تماس تلفنی با کمک شبکه را می دهد و يک روش رایگان برای برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیاست. فقط کافیست هزینه ISP را پرداخت کنید. هدف از این کار غلبه قدم به قدم بر چالش هایی بوده كه انتقال ترافيک صوتی را روی بستر نه چندان باکیفیت شبكه های محلی با خطر روبرو می کند. از این رو وارد شدن به این راه، لازمه تضمین موفقیت پروژه های ویپ سازمانی است. مکالمات تلفنی مبتنی بر IP، تفاوت های بنیادینی با ارتباطات داده دارند و کیفیت این مکالمات ارتباط تنگاتنگی با کارایی شبكه دارد.

برخلاف تلفن های سنتی كه به سیم کشی مسی وابسته است، فناوری ویپ تماس ها را با کمک همان اتصال پهنای باند شبکه ارائه شده توسط روتر یا شبكه Wi-Fi منتقل می كند و می توانید با کمک کامپیوتر، تلفن هوشمند یا تبلت خود تماس بگیرید یا به تماس های ورودی پاسخ دهید. از آنجا كه برای برقراری تماس می توانید از هر دستگاهی كه قابلیت اتصال به شبکه دارد بهره مند شوید، دیگر نیاز به خرید تجهیزات اضافی ندارید. بیشتر برنامه های ویپ شامل تماس داخلی رایگان و طرح های مکالمه ماهانه بوده كه هزینه ها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

تلفن ویپ همینطور از كنفرانس صوتی ویدئویی، صندوق صوتی مجازی، فکس آنلاین و موارد دیگر پشتیبانی می كند كه در تلفن های سنتی ارائه نمی شود. تلفن های مجازی بر بستر سرویس مبادله شعبه خصوصی (PBX) مبتنی بر ابر را ارائه می شوند كه به کاربران اجازه می دهد کل سیستم تلفنی خود را با کمک اتصال آنلاین اجرا و در هزینه های خود صرفه جویی كنند. با کمک تلفن ویپ محدودیت های جغرافیایی از بین می رود و افراد در هر مکانی كه باشند می توانند به تلفن ثابت خود دسترسی داشته باشند.

نت یک یک گروه عالی برای ارائه کلیه خدمات مربوط به ویپ آمادگی خود را برای فروش تجهیزات، نصب و اعمال تنظیمات توسط کارشناسان درجه یک اعلام می دارد! برای دریافت مشخصات و ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید!

تلفن های سانترال شما نمی توانند جلوی پیشرفت و کم کردن هزینه های شرکت و سازمان شما را بگیرند؛ چرا که نت یک با اقدام به جمع آوری تلفن های سانترال در تلاش است تجهیزات ویپ را به شما ارائه دهد! یعنی این مجموعه با خریداری و جمع آوری سیستم های تلفن های سانترال در مقابل تجهیزات تلفنی ویپ را برای شما نصب و جایگزین می کند تا بتوانید از همه مزیت هایی که ویپ در اختیارتان قرار می دهد به بهترین شکل ممکن استفاده کنید! پس در صورتی که می خواهید تلفن های سانترال خود را در کمترین زمان و با بهترین قیمت به تلفن های ویپ تبدیل کنید با ما تماس بگیرید!

برای اعلام سفارش و خرید تجهیزات تلفن های تحت شبکه ویپ می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید! تمام تلاش ما برطرف کردن ابهامات و ارائه کامل ترین پاسخ ها به سوالات شماست. یاد آوری کنیم که همه خدمات ارائه شده در نت یک با ضمانت نامه کامل می گردد.

عبارت های کاربردی در ارتباط با تلفن ویپ

عبارت تلفن شبکه ای به صورت ویژه به تصویری از خدمات ارتباطی (مانند صوت، فکس، پیامک و پیام رسانی صوتی) بر بستر شبکه عمومی در مقابل شبكه تلفنی سوئیچ شده عمومی (PSTN) اشاره دارد و شامل سیگنال دهی، راه اندازی کانال، دیجیتال سازی سیگنال های صوتی آنالوگ و کدگذاری است.

زمانی كه بخواهید با شخصی با کمک بستر MSN مکالمه کنید طرف دیگر مکالمه هم نیازمند MSN است. این موضوع درباره Yahoo Messanger و Skype هم وجود دارد. این برنامه ها از سامانه های خاص خود استفاده می كنند كه به شکل آزاد وجود ندارد و به آسانی با دیگر سامانه ها يکپارچه نمی شوند.

ویپ واقعی بر مبنای سامانه SIP قرار دارد كه يک استاندارد شمرده می شود كه در این بستر هر دستگاهی كه با پروتکل SIP سازگاری داشته باشد قابل استفاده بوده و حتی نیازی به استفاده از يک کامپیوتر شخصی ندارید.

هر تلفنی كه از پروتکل SIP پشتیبانی می كند می تواند با تلفنی دیگری با این قابلیت بر بستر شبکه صحبت كند و به سخت افزار اضافی یا حتی ارائه دهندگان خدمات تلفنی هم نیاز ندارید. فقط کافیست SIP Phone خود را به شبکه متصل كرده، آن را پيكر بندی کنید و بعد شماره تلفن شخص مورد نظر خود را در بستر شبکه شماره گیری کنید.

در تلفن ویپ صدا به بسته هایی از داده همانند فایل های کوچک تبدیل می شود و بعد با کمک شبکه به گیرنده ارسال شود و در سمت وی به صدا کدگشایی می شود. برای این كه این عملیات سریع تر انجام شود بسته ها قبل از ارسال مثل زیپ كردن يک فایل فشرده می شوند.

بسیاری از کسب و کارها، سال هاست كه از مراکز تلفن سنتی استفاده می کنند. نمی توان با قاطعیت اعلام كرد كه آیا مراکز تلفن voip برای این دسته از مشاغل، مفیدتر از مرکز تلفن فعلی آن ها است یا خیر! در واقع، بین يک مرکز VoIP و يک مرکز تلفن آنالوگ، تفاوت های چشم گیری وجود دارد. اگر می خواهید مرکز تلفن کسب و کار خود را به ویپ تغییر دهید، باید قبل از هر کاری، به سوالات زیر دقت كرده و پاسخ آن ها را بدانید.

تلفن voip برای شرکت هایی كه بخش بسیاری از فعالیت خود را به شکل دورکاری انجام می دهند، اهمیت زیادی دارد. چون در این شرایط، کارمندان حتی از منزل و فقط با کمک موبایل یا کامپیوتر خود، می توانند به خطوط تلفن مجموعه دسترسی داشته و با مشتریان، ارتباط برقرار کنند. اگر از سیستم قدیمی و سنتی استفاده کنید، هزینه های برقراری تماس کارمندان با شعبان غیر متمرکز افزایش پیدا کرده و این اصلا خوب نیست!

استفاده از ویپ و کلا تلفن voip امکان برقراری تماس با هر شخصی در هر جای دنیا را فراهم می كند. همینطور هزینه های کمتری را به همراه دارد. با کمک تلفن های IP می توان كنفرانس هایی با بازدهی بالا ایجاد كرد.

بِرندهای زیادی در دنیا از فناوری ویپ در تولید محصولات خود استفاده می كنند. اما مهمترین و با کیفیت ترین آن ها شرکت های پاناسونيک، یالینک و گرنداستریم می باشند. به تازگی شرکت یستار (Yeastar) هم به جمع این بزرگان اضافه شده است. هر کدام از این شرکت ها، مزیت و خصوصیات خاص مربوط به محصولات را دارند و با توجه به نیاز کسب و کار شما، باید درست خرید کنید.

نحوه کاركرد ویپ

عبارت IP در عبارت سامانه های تلفنی IP به شکل مبتنی بر IP اشاره دارد یا به عبارت دیگر نشانگر این بوده كه تماس تلفنی بر بستر شبکه یا شبكه محلی (LAN) مسیر یابی می شوند. کاربرانی كه از سامانه های تلفنی ویپ استفاده می كنند برای برقراری تماس کافیست به آسانی IP Phone خود را به نزديک ترین پورت شبكه LAN متصل كنند. این تلفن IP به شکل خودکار در سامانه تلفنی ویپ وارد می شود.

تلفن های مبتنی بر IP همیشه شماره خاص خود را نگه می دارند و اهمیتی ندارد كه تلفن در چه محلی به شبكه LAN اتصال داشته باشد. همه این شبكه ها به خاطر وجود پروتکل SIP می باشند. این استاندارد به صورت وسیعی توسط ارائه دهندگان خدمات شبکه (ISPs)، سامانه های تلفنی ویپ و تلفن های ویپ در سراسر دنیا کاربردی هستند. این پروتکل باعث می شود كه نیازی به استفاده از تلفن های گران قیمت نباشد و همینطور باعث می شود كه همه دستگاه ها با کمک این پروتکل با هم صحبت كنند.

معمولا سامانه های IP تلفنی بر مبنای يک کامپیوتر شخصی استاندارد یا سخت افزاری اضافه شده ساخته می شوند كه نسبت به سخت افزار های تلفن های معمولی بسیار مقرون به صرفه تر و حرفه ای تر می باشند. همینطور سامانه های IP تلفنی بسیار مقیاس پذیر می باشند چون به اندازه مشخصی پورت تلفن محدود نشده و یعنی با توسعه کسب و کار نیازی به تغییر یا جایگزینی سامانه تلفنی نیست.

شرکت نت یک در زمینه عرضه انواع تلفن های تحت شبكه در كنار شما عزیزان حضور خواهد داشت. همه این دستگاه ها در نت یک، با قیمت مناسب و البته يک گارانتی معتبر به فروش می رسند.

نحوه ارسال اطلاعات در تلفن ویپ

در تلفن ویپ اطلاعات دیجیتال به جای این كه با کمک شبكه مدار سوئیچینگ ارسال شود، ابتدا باید بسته بندی شده و بعد به عنوان بسته های IP بر بستر شبكه سوئیچ شده بسته ای ارسال می شود. این روش ارسالی به وجود ملاحظات دقیق و حساس درباره مدیریت منابع نیاز دارد و متفاوت از شبكه های مالتی پلکسینگ با تسهیم زمانی (TDM) می باشند.

ارائه دهندگان اولیه خدمات صوت بر بستر IP یا همان ویپ مدل های کسب و کار و راهکارهای فنی ارائه داده اند كه ساختار و معماری شبكه تلفنی قانونی را منعکس می كرد. نسل دوم ارائه دهندگان این خدمات مثل Skype این شبكه ها را برای کاربران مخصوص خود به شکل محیطی بسته طراحی كردند و مزایایی چون مکالمه رایگان و آسایش را فراهم آورده اند.

برای كه کاربران بتوانند به دیگر شبكه های ارتباطی مثل PSTN دسترسی پیدا كنند، باید مبلغی را پرداخت كنند. این موضوع آزادی کاربران را برای ترکیب و مطابقت سخت افزار و برنامه های شرکت ثالث را محدود كرده است.

نسل سوم ارائه دهندگان تلفن ویپ مثل Google Talk مفهوم ویپ انحصاری را پذیرفته اند. به صورت معمول زمانی كه کاربری مقصد برقراری يک تماس را دارد و این کار ها امکان ارتباطات داخلی میان کاربران روی هر دو دامنه بر بستر شبکه را می دهند.

امکاناتی که با نصب ویپ در اختیارتان قرار می گیرد

ارائه شماره تلفن های داخلی با تعداد زیاد

با توجه به ظرفیت سیستم تلفنی كه راه اندازی شده است، می توانید تعداد مختلف داخلی ها را داشته باشید.

امکان دریافت پیام های صوتی

با کمک این سرویس، در صورت عدم امکان پاسخگویی کاربر، می توان برای او پیام گذاشت.

تلفن های برنامه

با نصب تلفن های برنامه ی امکان دسترسی به داخلی های کاربران با کمک کامپیوتر فراهم است.

VoiceMail to Fax

همانطور كه قبلا هم اشاره شده، این امکان هم يکی دیگر از قابلیت هایی بوده كه تكنولوژی ویپ در اختیار می گذارد كه البته ملزم به وجود امکانات شبكه ای برای فرستادن پیام های صوتی به ایمیل است.

صف انتظار

با کمک این قابلیت، در صورت اشغال بودن خط شما، تماس های مخاطبان شما از دست نرفته بلكه در صف قرار داده می شوند تا به زمان آزاد شدن شماره شما، تماس برقرار شود.

ضبط مکالمه

این امکان وجود دارد كه همه مکالماتی كه در بستر VoIP در سیستم شما صورت می گیرد، ضبط شده و در سیستم شما ذخیره شوند.

Interactive Voice Response

این ویژگی (IVR) با تماس کاربران منوی صوتی را فراهم می كند تا برای اتصال به بخش مورد نظر شماره همان بخش را طبق پیامی كه پخش می شود وارد كند.

فکس یا Fax to Email

با کمک این ویژگی، قابلیت ارسال فکس های دریافتی به ایمیل وجود خواهد داشت.

گزارش گیری

این امکان وجود دارد كه همه تماس های کاربران به شکل گزارش در این سیستم ذخیره شود كه در نظارت بر تماس ها و ارائه گزارش هایی كه بیانگر نحوه پاسخگویی و تعداد تماس هاست، مفید است.

تنظیم ساعات اداری

این قابلیت هم يکی از موارد کاربردی در راه اندازی سیستم های تلفنی سازمان ها به شمار میرود كه در سیستم های مبتنی بر ویپ به آسانی قابل انجام خواهد بود.

برای اعلام سفارش و خرید تجهیزات تلفن های تحت شبکه ویپ می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید! تمام تلاش ما برطرف کردن ابهامات و ارائه کامل ترین پاسخ ها به سوالات شماست. یاد آوری کنیم که همه خدمات ارائه شده در نت یک با ضمانت نامه کامل می گردد.