مجری خدمات اکتیو شبکه از جمله شبکه لینوکسی و ماکروسافتی ، پشتیبانی شبکه و مانتیورینگ شبکه

در مجموعه نت یک ۰ تا ۱۰۰ خدمات اکتیو شبکه شامل راه اندازی دستگاه های ارتباطی مانند سوئیچ ها،‌ روترها و غیره همچنین نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی شبکه مثل نصب ویندوز سرور و غیره انجام می شود.


شبکه های مایکروسافتی و اکتیو شبکه

 

شبکه های مبتنی بر مایکروسافت شبکه هایی هستند که از قابلیت های زیادی برخوردار می باشند، که با توجه به راحت تر بودن خدمات آن در ایران مورد توجه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها قرارگرفته است.

مزیت این شبکه ها دارا بودن دسکتاپ در سرور های ویندوزی می باشد که باعث راحتی کار برای اپراتور های پشتیبانی می شود, از این رو کارشناسان فعال در این حوضه بسیار بیشتر از کارشناسان فعال در حوضه سرور های لینوکسی می باشند و همین امر باعث ارزانتر شدن قیمت های خدمات و نصب اینگونه از شبکه ها می باشد.

یکی از مشکلات شایع در این نوع سرور ها قیمت بالای ویندوز سرور های مایکروسافتی می باشد که هزینه های سنگینی را برای شرکت ها و سازمان ها در برمی گیرد، ولی به علت نبود قانون کپی رایت در ایران این سرور ها را به صورت کرک مورد استفاده قرارمی دهند و این موضوع از بین رفتن امنیت سیستم را در برخواهد داشت.

بسیاری از سرویس های روز دنیا به بهترین شکل ممکن در داخل سرور های مایکروسافتی تعبیه شده است، مانند سرویس اکتیو دایرکتوری که به جرأت می توان گفت بهترین ارائه دهنده این سرویس شرکت مایکروسافت می باشد.

در مجموع سرور های مایکروسافتی دارای هسته ای محکم ، ظاهری زیبا و کارایی راحت برای کاربران می باشد.

کارشناسان ما در تیم نت یک در تمامی سرویس های مایکروسافتی دوره های بین المللی را گذرانده اند و با پشتوانه به سابقه کار بالا در این حوضه، آماده ی سرویس دهی به شما مشتریان عزیز می باشند.

 

شبکه های لینوکسی

 

به طور تقریبی حدود ۷۰ درصد سرور ها در جهان لینوکسی می باشند.علت این آمار، رایگان بودن بسیار از نسخه های لینوکس و هسته قدرتمند و قابل تغییر این سرور ها می باشد.

در بسیاری از موارد در سازمان ها نیاز به عملکرد های خاص مانند مانیتورینگ های شبکه و یا میل سرور ها و … را دارا می باشند که اگر بخواهیم مابین چندین مدل سرور بررسی و نظر دهی کنیم بهترین ها در دسته سرور های لینوکسی قرار می گیرند.

یکی از مشکلات در خصوص این سرور ها در ایران کمبود کارشناس در این حوضه می باشد و همین موضوع باعث شده بیشتر مدیران در این زمینه برای پیاده سازی این سرور ها تردید کنند، زیرا هزینه ی جاری آنها می تواند بسیار بالا باشد.

سرور های لینوکسی در بسیاری از نسخه های دارای امنیت قابل توجهی نسبت به سرور های مایکروسافتی می باشند، یکی از علل بالا بودن امنیت در این سرور ها نبودن دستکتاپ در برخی نسخه های سرور می باشد. تمامی نسخه های لینوکس قابلیت نصب دیسکتاپ را دارا می باشند اما برای تامین امنیت این موضوع بسیار کم اتفاق افتاده است.

به طور خلاصه سرور های لینوکسی در بعضی از موارد و سرور های مایکروسافتی در برخی دیگر از موارد کاربرد دارند و هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارا می باشند.

تیم نت یک با دارا بودن تخصص بالا در زمینه ی سرور های لینوکسی به شما این اطمینان را می دهد که بهترین نوع پیاده سازی در این مدل از شبکه به شما ارائه دهد.

با تیم نت یک در ارتباط باشید تا کارشناسان ما بهترین نوع پیاده سازی شبکه ی مورد نیاز شما را در شرکت و یا سازمانتان با شما به اشتراک بگذارند.

 

مانیتورینگ شبکه و اکتیو شبکه

 

در سازمان هایی که شبکه آنها از یک حد معمول بزرگتر می شوند، درصورت بروز مشکل، عیب یابی این مشکل به سختی انجام می گردد و همین امر باعث رفع دیرهنگام مشکل شبکه و اختلال در سیستم کاری شرکت می شود.

برای رفع این نیاز سیستم هایی طراحی شدند که تمامی تجهیزات موجود در شبکه را به شکل های مختلف بررسی می کند و نتیجه را به ما اطلاع می دهد. این سیستم ها قابلیت رصد تجهیزات را به صورت آنلاین دارا می باشد . هنگام پیاده سازی این سیستم در شبکه اگر کوچکترین مشکلی در سیستم رخ بدهد، از طریق راه های مختلف مانند ایمیل ، SMS ، تماس و … می تواند به مسئول شبکه اطلاع دهد تا در کمترین زمان به رفع آن بپردازد.

این سیستم ها دارای داشبورد هایی هستند که می توان آنها را شخصی سازی نمود و بر روی مانیتور های بزرگ در سازمان به نمایش درآورد تا تمامی بخش های سازمان به صورت کلی نمایش داده شوند تا سلامت سیستم ها مورد مشاهده مسقیم کارشناسان قرار گیرند.

تیم نت یک با پشتوانه تجربه کافی درخصوص سیستم های مانیتورینگ توان مانیتور کردن تمامی تجهیزات شبکه شما که از قابلیت مانیتورینگ پشتیبانی می کند را دارا می باشد.

با تیم نت یک در  تماس باشید تا توضیحات تکمیلی را کارشناسان ما به شما ارائه دهند.

 

پشتیبانی شبکه

مشاغل امروزی در وسعت های مختلف هرکدام به نحوی درگیر شبکه های کامپیوتری شده اند. شبکه های کامپیوتری با وجود مزیت های بسیاری در گاهی اوقات مشکلاتی نیز بوجود می آورند که درصورت رفع نشدن باعث بروز مشکلات جدی تر و نهایت موجب نارضایتی اشخاص استفاده کننده از شبکه می شود.

برای رفع این گونه از مشکلات بازبینی دوره ای از شبکه مورد نیاز است و این کار باعث پیشگیری از مشکلات احتمالی در آینده می شود .

ما برای شبکه شما در ابتدا بررسی های لازم را انجام می دهیم‌، در مرحله بعد مشکلات و نیاز های سیستم شناسایی شده و برای رفع آنها اقدام می شود ، در مرحله سوم دوره های زمانی در نظر گرفته می شود تا بازدید های لازم از سرور ها و تمامی تجهیزات داخل شبکه شما انجام گردد.

تیم منظومه با دارا بودن افراد متخصص در زمینه پشتیبانی می تواند به شما این اطمینان را دهد که سلامت شبکه ی شما را تا انتهای قرارداد پشتیبانی تضمین نماید.

 

اکتیو شبکه نت یک

 

تیم نت یک دارای سیستم های مانیتورینگ شبکه به صورت آنلاین می باشد ، این ویژگی باعث می شود هنگامی که مشکلی در شبکه شما بوجود می آید، قبل از اطلاع شما به ما، تیم ما شروع به اقدامات لازم برای رفع مشکل کند، تا مشکلات با سرعت بالاتری رفع گردد.

درخصوص بازبینی سیستم و طرح قرارداد با نت یک تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

تمامی هزینه های خدمات مجموعه نت یک طبق تعرفه اتحادیه محاسبه میگردد و هزینه تمام شده مستقیما با بازدید کارشناسان ما در ارتباط میباشد.

از این رو برای بهتر شدن روند اجرای پروژه با ما در تماس باشید.

در اجرای شبکه خیلی موارد در بهبود عملکرد ماثر میباشد اما مهمترین آن اجرای زیرساخت با کیفیت میباشد که ستون اصلی شبکه زیر ساخت است.

یک زیر ساخت خوب کاملا وابسته به متریال سخت افزار استفاده شده در زیرساخت میباشد .

برای اطلاع از زیرساخت باکیفیت با ما در ارتباط باشید.

اولین مرحله تماس با مجموعه نت یک میباشد .

در قدم دوم کارشناسان ما به محل انجام پروژه مراجعه می نمایند .

پس از بازدید پیش فاکتور صادر شده و برای مشتریان محترم اراسل میگردد

فاز بعدی پس از تایید پیش فاکتور ، اجرای پروژه در زمان مقرر میباشد.

و در مرحله بعد تحویل کار به کارفرما صورت میگیرد.

تمامی خدمات شرکت نت یک دارای 6 ماه پشتیبانی موارد نصب شده میباشد که در این زمان هرگونه اختلال در سیستم بوجود آید شرکت موظف به رفع آن در کمترین زمان ممکن میگردد.

ارسال درخواست آنلاین

راه اندازی 0 تا 100 شبکه های کامپیوتری

شرکت نت یک در تمامی موارد که شبکه در آن رکن اصلی را ایفا میکند فعالیت میکند.

این موارد از 0 تا 100 مشاوره تخصصی در زمینه شبکه تا اجرا کامل موارد میباشد.

برای داشتن یک شبکه قوی و کارامد در ابتدا باید متریال انتخابی را به صورت تخخصی و کاملا بهینه در نظر بگیریم ، این امر باعث داشتن یک شبکه از پایه قوی میباشد که شرکت نت یک در فروش قطعات در فروشگاه اینترنتی خود میتواند به صورت قوی ظاهر شود.

پس از انتخاب صحیح متریال در پروژه زمان اجرا پروژه فرا رسیده که در این فاز متخصصان ما با برنامه ریزی دقیق در محاسبه زمان و مسیر انجام میتوانند شرکت نت یک را از دیگر رقبای خود متمایز کنند .

در زمان اجرا پروژه بدیهیست که امکان اضافه شدن مواردی به پروژه میباشد اما در این هنگام شرکت نت یک با سرعت عمل بالا نسبت به تهیه و استفاده در پروژه باعث تسریع در روند انجام پروژه میگردد.

پس از اجرا فاز زیر ساخت شبکه وارد فاز اکتیو شبکه میشویم .

در این فاز تمامی نیاز های نرم افزاری اعم از راه اندازی فایل شیرینگ ، سرور های مالی ، سرور های تماس تلفنی ، سرور های مانیتورینگ شبکه ، سرور های CRM و غیره قابل انجام میباشد.

این نیاز ها نسبت به براورد کارفرما در خصوص رفع نیاز مجموعه صادر میگردد و متخصصان ما با ارائه بهترین راهکار نسبت به پیاده سازی نیاز ها اقدام مینمایند

نیاز سنجی قبل از اجرا

نیازسنجی قبل از اجرای هر پروژه جزو ارکان اصلی یک پروژه مفید و با کیفیت میباشد .
هنگام نظر سنجی در پروژه موارد مهمی از پروژه در نظر گرفته میشود که یکی از این موارد مهم براورد نیاز اصلی سازمان یه شرکت درخواست کننده میباشد .
برای مثال یک شرکتی نیازمند سیستم تلفنی ویپ میباشد ، مجموعه نت یک در ابتدا از نیاز اصلی سازمان به تلفن های آن اطلاعات باید کسب کند ، بطوریکه چند کارشناس فروش تلفنی وجود داد ، چند نفر به صورت میانگین همزمان با تلفن صحبت میکنند ، چه تعداد تماس خارج سازمان در روز برقرار میشود و از این دسته سوالات که باعث ارائه یک پلتفرم قابل قبول و کارامد برای سازمان میشود.
شرکت نت یک با تجربه اجرایی بالای خود در پروژه ها به نکات مهم از نظر سنجی ها دست یافته است که باعث ارائه بهترین پلتفرم ها در شبکه میشوند.
 

اکتیو شبکه های کامپیتوری

پس از فاز اجرای زیر ساخت شبکه های کامپیوتری نوبت به بهره برداری از شبکه و استفاده از امکانات شبکه میباشد. که به این مورد اکتیو شبکه گفته میشود.

در اکتیو شبکه تمامی راه اندازی های مانند سرور ها ، سویچ ها و تمام تجهیزاتی که end point در شبکه هستن راه اندازی میشود و در مرحله تست سرد قرار میگیرند و پس از تست وارد تست گرم شده و سیستم به صورت پایلوت در مدار قرار میگیرد .

در انتها که سیستم فعال سازی شد و تمامی مراحل به اتمام رسید فاز تحویل و آموزش و پشتیبانی سیستم فرا میرسد که این عمل بسته به بزرگی سیستم اجرایی زمان آن متغییر میباشد.

در بخش آموزش سعی بر آن میشود تمام سیستم اپراتوری به شخص مورد مورفی شرکت یا سازمان آموزش کامل داده شود تا روند پشتیبانی را برای کارشناسان ما آسانتر کند.

و پس از آموزش فاز اصلی پشتیبانی سیستم لود شده آغاز خواهد شد.